Lapas karte
AA+A++
A AAA

„Profesiju dienās skolēniem” I.Gaiša Kokneses vidusskolas skolniece Jana Fedotovska iepazīstas ar ķīmiķa darbu AS „Grindeks”

12.02.2015

jana_anete_1.jpgLai veicinātu jauniešu interesi par ķīmiju un karjeras iespējām farmācijas nozarē, uzņēmums „Grindeks” jau sesto gadu organizē „Profesiju dienas skolēniem”. Šogad atsaucība bija īpaši liela - dalībai projektā pieteikušies 160 vidusskolēni no 32 Latvijas pilsētām un novadiem. I.Gaiša Kokneses vidusskolas 12. klases skolniece Jana Fedotovska ir to 40 jauniešu vidū, kurus, izvērtējot atsūtītās pieteikuma vēstules, uzņēmums aicināja piedalīties projektā.

Savā pieteikuma vēstulē Jana raksta, ka ļoti cer, ka šoreiz viņai izdosies nokļūt uzņēmumā „Grindeks”, jo pieteikumu dalībai „Profesiju dienās” viņa raksta jau otro gadu. „Darbs ar ķīmiskajām vielām, analīžu veikšana, ķīmisku reakciju novērojumu analīze – tās ir jomas, kurās vidusskolas ķīmijas kursā man izraisījušas vislielāko interesi. Vēlētos tuvāk iepazīties ar ķīmiķa - analītiķa profesiju, kā arī noskaidrot, kura no Rīgas Tehniskās universitātes Ķīmijas un Materiālzinātnes fakultātes studiju programmām būtu vispiemērotākā, lai pēc izglītības iegūšanas varētu strādāt farmācijas ķīmijas nozarē.”

Vakar, 11. februārī Janai bija iespēja pavadīt dienu AS „Grindeks” Kvalitātes kontroles laboratorijā un iepazīties ar ķīmiķa – analītiķa darbu. Raksturojot gūtos iespaidus, Jana uzsvēra, ka ļoti paticis pašai praktiski darboties īstā analītiskā laboratorijā: „Šodien pārliecinājos, ka ķīmija – tā ir mana joma! Iemācījos daudz ko jaunu, guvu arī atbildes uz saviem neskaidrajiem jautājumiem, un noteikti varu ieteikt arī citiem izmantot iespēju piedalīties šādā projektā.”

Kvalitātes kontroles laboratorijas vecākā ķīmiķe-analītiķe Anete Miglāne, kas šajā dienā meitenei ierādīja sava amata noslēpumus, atzinīgi novērtēja Janas praktiskās iemaņas: „Janas iesaistījās visos laboratorijas darba ikdienas procesos – svērām paraugus, mērījām, šķīdinājām, darbojāmies ar hromatogrāfu. Manuprāt, diena bija izdevusies, un ceru, ka Janai noderēs šeit iegūtā informācija.”

„Profesiju dienas skolēniem” šogad norisinās no 4. februāra līdz 4. martam. Projekta laikā „Grindeks” jauniešiem piedāvā iepazīt desmit, ar farmācijas nozari saistītas, profesijas.

Par „Grindeks”

„Grindeks” ir vertikāli integrēts farmācijas uzņēmums, kura galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Vidējais darbinieku skaits koncernā – apmēram 900 darbinieku. Vairāk nekā 73% darbinieku ir augstākā izglītība.

„Grindeks” sadarbība ar Latvijas izglītības iestādēm turpinās jau daudzus gadus, un 2014. gadā vien mācību praksē „Grindeks” bija 67 studenti.

Vairāk informācijas par uzņēmumu – www.grindeks.lv

Sekojiet uzņēmuma informācijai:

Twitter.com/AS_Grindeks; Youtube.com/GrindeksLV; Draugiem.lv/grindeks

Laila Kļaviņa

AS „Grindeks” Komunikācijas departamenta vadītāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top