Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/i_gaisa_kokneses_vidusskola/nac_ar_puikam
Drukas datums: 14:36:17 07.07.2020

„Nāc ar puikām!”29.05.2013

Vai Jūs ziniet, cik grūti no rītiem piecelties un doties uz kori, kad citi klasesbiedri vēl var pagulēt? Vai varat iedomāties, cik grūti klausīties skolotājas noradījumos un dziedāt, kad apkārt tik daudz citu interesantu lietu ko darīt? Un tā divus garus mācību gadus…

Bet vai Jūs ziniet, cik priecīgs pienāk 24. maija rīts, kad jākravā ceļasomas un varam doties uz IX Latvijas zēnu koru salidojumu Cēsīs?

Šī tradīcija aizsākusies 1970. gadā un notiek reizi piecos gados. Mūsu zēnu koru kopā dziedāšanas tradīcija ir unikāla un saglabājusies vairs tikai Latvijā.

24. un 25. maijā Cēsīs izskanēja IX Latvijas zēnu koru salidojums „Nāc ar puikām!” Starp 1800 dziedošajiem zēniem, 26 bija mūsējie – Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 3.-7. klašu puikas. Koncerts bija ļoti skaists un dzīvespriecīgs. Tajā izskanēja 20 dziesmas, kaut arī sāka līt, tas nemazināja dziedātāju prieku darboties. Pasākumu apmeklēja arī mūsu valsts prezidents A. Bērziņš, kopā ar zēniem muzicēja R. Pauls, R. Kaupers, J. Jubalts.

Salidojuma organizatori bija padomājuši arī par interesantāku brīvā laika pavadīšanu. Viens no piedāvājumiem bija basketbola sacensības. Mēs arī tajās piedalījāmies un mūsu skolas komandas zēni uzņēmīgi rādīja savas sportiskās prasmes. Pavisam bija pieteikušās 40 komandas no visas Latvijas.

Patiesi varu apgalvot, ka šīs bija vēl divas jauniem piedzīvojumiem piesātinātas dienas, kurās mēs guvām jaunus iespaidus un vairāk iepazinām viens otru. VISLIELĀKAIS PALDIES skolotājai Initai Asarītei, kura mērķtiecīgi un profesionāli sagatavoja mūsu skolas zēnu kori IX Latvijas zēnu koru salidojumam. Visa mācību gada laikā kopā ar jauniešu kori sniedza priekšnesumus arī Valsts svētkos, Pēdējā skolas zvanā un interešu izglītības pulciņu koncertos. Paldies skolotājiem, kuri neatteica un šīs 2 dienas Cēsīs atbildīgi rūpējās par zēnu drošību – skolotājiem Birutai Ozolai un Ivaram Māliņam. Paldies tiem vecākiem, kuri palīdzēja ar vislielāko atbildību saviem bērniem sagatavoties svētkiem!

Direktora vietniece - Sandra Māliņa