Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/i_gaisa_kokneses_vidusskola/martinus_gaidot
Drukas datums: 05:24:29 07.06.2020

Mārtiņus gaidot08.11.2012

Kad pienāk Mārtiņi, tad visai ražai jābūt zem jumta: klētīs, pagrabos, apcirkņos un burkās... Lauki nokopti, mājas sapostas, nu var ciemos iet, apskatīt citus un parādīt sevi!

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā Mārtiņus gaida, gatavojot dažādus pārsteigumus Mārtiņu darbnīcās. Arī šogad 2.-3.klašu skolēni kopā ar savām audzinātājām grieza un līmēja, lika un zīmēja, rakstīja, dejoja, dziedāja un spēlēja, minēja, jokoja... Tas viss par godu Mārtiņiem!

Mārtiņu darbnīcās pabijām pie ogu lāča, kur mielojāmies ar ievārījumiem, garšojām visādus salātus salātnīcā, minējām rudens ziedu mīklas, veidojām savu Mārtiņzīmi. Pēc tam bija visādas citādas lustes, danči, rotaļas un gaiļu cīņas.

Strebi stipru pupu putru, tad tu būsi stiprs! Arī tu! Un varēsi iet mārtiņbērnos, kas sāk savus masku gājienus tieši ap Mārtiņiem. Un tā līdz pašiem Meteņiem. Masku laiks - pa ziemu, kamēr tumši vakari. Kad atkal saulīte kalnā kāps, tad jau atkal būs jādomā par jauna saimnieciskā gada sākumu, bet tagad - maskojamies, priecājamies, dziedam, dejojam, lai tumsa un ļaunums bēg prom un ļauj gaismai pie mums atkal atpakaļ tikt!

Inguna Žogota, visu vēroja un visur bij klāt...