Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/i_gaisa_kokneses_vidusskola/jaunie_muzikanti_ropazos
Drukas datums: 14:56:49 07.07.2020

Jaunie muzikanti Ropažos30.10.2013

Skolēnu rudens brīvdienas dažiem I.Gaiša Kokneses vidusskolas folkloras kopas "Tīne" bērniem un arī Zaķumuižas "Oglītēm", Rīgas "Koklei", "Krullai" un "Ciguzim", Allažu "Tiptaiņiem" un Madonas "Madaviņai" sākās neparasti. Ar muzikantu nometni Ropažos. Tā notika no 25.-27.oktobrim. Skaļi un skanīgi bija gan Ropažu tautas namā, gan Ropažu Ekoskolā. Kopā ar 72 jaunajiem muzikantiem bija 10 skolotāji. Kokles mācīja Inguna Žogota un Ligita Šreibere, blokflautu un varganu - Liena Teterovska, blokflautu - Ieva Bērziņa, bungas un ritmus - Mikus Čavarts, vijoli - Lauma Bērza, akordeonu - Jānis Feldmanis, dziedāšanu - Katrīna Teterovska un Agate Rapa, stāstīšanu - Inita Šalkovska. Vienu vakaru pie mums viesojās lielais pasaku un spoku stāstu zinātājs Guntis Pakalns. Daži paņēma izvēlēto instrumentu pirmo reizi rokās, bet tā kā vēlēšanās iepazīt un pamēģināt bija tik liela, tad katrs muzicēja arī koncertā. Un koncerts notika jau pēc dažām nodarbībām.

Paralēli muzicēšanai mēs izzinājām tēmu "NAUDA". Tā ir arī šī mācību gada PEPT tēma. Visas Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopu dalībnieki to pēta un izzina. Dziedājām, dancojām, spēlējām spēles, rādījām teātri. Noslēguma koncerts šoreiz notika "tirgus laukumā", jo bērni bija gan pārdevēji, gan pircēji, gan muzikanti.

Pie mums viesojās arī biedrības "Rodenpois" puiši, kas rādīja, kā senais karavīrs ģērbies, kādi viņam bijuši ieroči un dažiem bija pat iespēja to izmēģināt pašiem.

Paldies Lienai Teterovskai par šo projektu, paldies muzikantu vecākiem, ropažniekiem un pašiem bērniem!

Inguna Žogota, kokles skolotāja