AA+A++
A AAA

I. Gaiša Kokneses vidusskola mācību programmā „Samsung Skola nākotnei”

17.01.2014

mr_1-1.jpg2014. gada 8. janvārī mācības programmā „Samsung Skola nākotnei” uzsāka I. Gaiša Kokneses vidusskolas direktors Māris Reinbergs, matemātikas skolotājas Anita Cauka un Gundega Ungere, informātikas skolotāja Elvīra Broka.

Lai piedalītos konkursā, skolai vajadzēja izveidot 4 cilvēku lielu komandu, norādot, kā informāciju tehnoloģiju izmantošana varētu uzlabot mācību procesu un mācību kvalitāti, kā iegūtās zināšanas nodotu pārējiem skolas pedagogiem, kā arī jānorāda, kuri no piedāvātajiem informāciju tehnoloģiju rīkiem šķistu visinteresantākie izmantošanai mācību procesā. Tāpat skolai vajadzēja izstrādāt radošo uzdevumu, piedāvājot praktisku risinājumu, kā ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību varētu sasniegt kādu no šiem mērķiem: motivēt skolēnus mācīties; pasniegt sarežģītu mācību vielu vienkārši un radoši; veidot ciešāku sadarbību starp skolēniem un skolotājiem vai atrisināt kādu citu būtisku jautājumu konkrētajā izglītības iestādē.

Galvenais motivējošais faktors, lai pieteiktos konkursā, bija iepriekšējā pozitīvā pieredze, izmantojot digitālos līdzekļus mācību procesā. Jau šobrīd esam guvuši apstiprinājumu, ka informāciju tehnoloģiju izmantošana skolā veicina skolēnu interesi par apgūstamo vielu, kā arī būtiski atvieglo pedagoga darbu. Ieguvēji ir abi. Tajā pašā laikā vēl ir ļoti daudz neizmantotu iespēju, kuras šīs programmas ietvaros vēlamies apgūt, lai „tāfeles-krīta” princips pakāpeniski tiktu nomainīts.

Informācijas tehnoloģiju attīstība notiek straujāk, nekā pedagogu reālā spēja pielāgoties šīm izmaiņām. Esam pārliecināti, ka Samsung piedāvātā programma dos iespēju skolas pedagogiem apgūt iemaņas, kuras būs patiešām lietderīgas mācību procesa organizēšanā un veidošanā, padarot to interesantāku un saistošāku gan skolēniem, gan skolotājiem. Radošajā uzdevumā „Nāc un mācies digitāli, Aicini sev draugu pārī!” skolas pedagogi radīja risinājumu skolēnu piesaistei skolā. Mācības paredzētas līdz 2014. gada maija beigām.

Skolas direktors Māris Reinbergs

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top