"Dziedi ar skolotāju" piektā dzimšanas diena28.02.2017

Tik daudz pozitīvu emociju vienā vakarā! Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā pasākums „Dziedi ar skolotāju” kļuvis par gaidītu notikumu, kuram ar lielu degsmi gatavojas gan skolēni, gan skolotāji. 23. februārī, pasākuma piektās dzimšanas dienas svinībās, viesu lomās iejutās skatītāju pārpildītā zāle, uz skatuves bija visatraktīvākā un dejojošākā mūziķu grupa Druvja Andriksona vadībā, bet lieliskais muzikālā vakara vadītājs - skolas absolvents Jānis Balodis aicināja baudīt priekšnesumus, kuri atklāja, cik talantīga ir mūsu jaunā paaudze un, cik ļoti viņiem patīk dziedāt kopā ar saviem skolotājiem!

„Par tradīciju kļuvušais pasākums nav iedomājams bez tā idejas autora un iedvesmotāja Druvja Andriksona,” sacīja Jānis Balodis, kurš arī vidusskolas gados muzicējis pieredzes bagātā mūziķa grupā un sauc viņu par savu skolotāju.

Ar dzīvespriecīgo kompozīciju „Saule, sildi” Druvis Andriksons un Ģirts Lasmanis atklāja dzimšanas dienas koncertu.

Skolotāja Dace Skopāne un Valentīns Glušonoks klausītājus aizveda uz „Disnejlendu”, bet improvizētajā ekrānā varēja redzēt, kā līksmo Miki Mausis, ragana un Donalds Daks. Annija Strazdiņa bija visjaunākā koncerta dalībniece, duetā ar skolotāju Initu Asarīti izjusti skanēja viņu dziesma „Lai burvji bur”. Skolotājas Ingunas Ozoliņas un popgrupu „Sērkociņi” un „Pogainie” dziedātā tautasdziesma „Klusat jauni, klusat veci” pasākumam piešķīra īpašu skanējumu, kas rodams mūsu senču atstātajā folkloras mantojumā.

Māris Reinbergs noteikti ir pelnījis titulu „Dziedošākais skolas direktors”! Vakara gaitā viņš vairākkārt kāpa uz skatuves, lai dalītos savā dziedāt priekā. Kopā ar Montu Skuju dziesmā „Ave Pali” viņi uzbūra tuvojošos pavasara noskaņu, skatītāji uzgavilēja solo dziesmai par Meksikas meiteni - populārajam skaņdarbam no leģendārās grupas „Smokie” repertuāra. „Mākslā mēs esam mūžīgi jauni!” – ar atziņām bagāts bija Jānis Balodis. Skolotāja Inese Vancāne un Renāte Bojere, attiecīgi pielāgojušās dziesmas sižetam, izstāstīja mūžseno, bet jauno stāstu „Viena tante teica”.

Grupas „Prāta vētra” un „Musiqq” kopīgo dziesmu „Debesis iekrita tevī” pārliecinoši nodziedāja pašmāju duets: skolotāja Ingrīda Frīdenberga un Jānis Bots. Kurš gan nav dzirdējis bērniem veltīto dziesmiņu „Dipu, dapu lācis nāk!”? Bet kā šajā dziesmā improvizēja dzimšanas dienas svinētāji Dace Skopāne, Inguna Kalniņa, Sandra Māliņa un Ivars Māliņš visi redzēja un dzirdēja pirmo reizi! Arī skolotājai Inesesi Vancānei un viņas klases skolēniem lieliski izdevās kopīgais priekšnesums.

Piektajā dzimšanas dienas ballītē dziesmas skanēja latviešu un angļu valodā, bet skolotāja Sarmīte Stepe, Ingus Pugačovs un Alvis Voitkunskis, skatītāju aplausu pavadījumā, savu jautro dziesmiņu nodziedāja vāciski.

Skolotājas Evitas Užules un Ģirta Lasmaņa izpildītais „Lāčplēša un Laimdotas duets” no rokoperas „Lāčplēsis” noteikti kļuva par jubilejas vakara favorītdziesmu. Klausītājus tik ļoti saviļņoja viņu dziedājums, ka tas bija jāatkārto vēlreiz! „Ģirts ir radīts mūzikai un skatuvei!” – ar sajūsmu atzina pasākuma vērotāji. Šajā vakarā viņš gan dziedāja, gan spēlēja ģitāru, liekot lietā arī savas aktieriskās dotības.

Roberta Gobziņa savulaik populāro dziesmu „Trakais purva āzis” jaunās skaņās kā mazu šovu nospēlēja skolotāja Sandra Māliņa un Alvis Voitkunskis. Un arī šo azartisko numuru skatītāji lūdza nospēlēt vēl vienu reizi! „Mūsu skola ir kā viena liela ģimene!” – ar gandarījumu atzina Jānis Balodis. Šo ģimenisko gaisotni dziesmu mīļotāji sajuta skolotājas Ingrīdas Frīdenbergas un Alises Putniņas liriskajā duetā „Dāvāja Māriņa”.

„Dziedi ar skolotāju” dzimšanas dienas svinībās ciemojās arī skolas absolventes Eva Andriksone un Solveiga Vikšere ar muzikālo sveicienu – Zigmāra Liepiņa dziesmu „Tai pilsētā”.

Skolas direktora Māra Reinberga dziedātais grupas „Līvi” hīts „Piedod man” pasākuma noslēgumā kļuva par kopdziesmu, uz skatuves pulcējot visus koncerta dalībniekus. Vissirsnīgākie pateicības vārdi un klātesošo aplausi tika veltīti Druvim Andriksonam – mūzikas pedagogam pēc sirds aicinājuma. Bet greznajā jubilejas tortē staroja piecas svecītes un izskanēja vēlējums, lai pasākums „Dziedi ar skolotāju” kļūst par novada mēroga pasākumu kopā sasaucot visus dziesmas draugus!

Sarmīte Rode

Foto: Mārcis Briška

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top