Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/i_gaisa_kokneses_vidusskola/apsveicam_lielakos_anekdosu_zinatajus_un_smidinatajus
Drukas datums: 06:03:44 27.10.2020

Apsveicam lielākos anekdošu zinātājus un smīdinātājus05.06.2017

1. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē notika stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis 2012”fināls, kuru rīkoja Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”.

Tajā piedalījās labākie stāstnieki vecumā no 7-18 gadiem. Dalībnieki pārstāvēja dažādus Latvijas novadus. Tiesības piedalīties finālā skolēni izcīnījuši savu skolu un novadu jokotāju sacīkstēs. „Anekdošu virpulis” ir bērnu un jauniešu tradicionālās kultūras apgūšanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” sastāvdaļa.

Pasākuma mērķis ir palūkoties uz sevi un apkārt notiekošo no smieklu perspektīvas, jokošanas un anekdošu stāstīšanas mutvārdu tradīciju kopšana un pārmantošana. Stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis” fināls ir lieliska iespēja baudīt anekdotes jauno stāstnieku izpildījumā un pēc tam tās stāstīt tālāk, uzlabojot noskaņojumu sev un līdzcilvēkiem.

Konkursu vērtēja Latviešu folkloras krātuves speciālisti Guntis Pakalns un Aldis Pūtelis, Iveta un Vidvuds Medeņi no Latvijas Radio, Daina Roze un Andrejs Svilāns no Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī, skolotāja Iveta Irbe.

Aktīvi smīdinātāji un stāstītāji ir arī koknesieši. Kā atklāj I. Gaiša Kokneses vidusskolas skolotāja Inguna Žogota, „Jokot - tas nav viegli! Tā jokot, ka citi smej kā kutināti - vēl grūtāk, bet mūsējie to mācās!”

No Rīgas ar saņemtajiem tituliem un iegūtajām balvām atgriezās 6 Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolēni:

  • Atis Āre, 5.b klase - mazais smīdinātājs
  • Linda Lielauza, 4.b klase - mazā smīdinātāja
  • Laura Putniņa, 3.a klase - mazā smīdinātāja
  • Elīza Matušonoka, 3.a klase - mazā smīdinātāja
  • Zigmārs Vinovskis, 3.b klase - ekselentais smīdinātājs
  • Gusts Doniks, 1.b klase - lielais smīdinātājs

Sveicam visus finālistus ar iegūtajiem tituliem!