Lapas karte
AA+A++
A AAA

I. Gaiša Kokneses vidusskola

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Parka iela 27, Koknese, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5113
56.644520 25.424545

Tīnes prieki un dažādi labumi

09.06.2021

20210524_202143.jpgKāds tad ir bijis šis, tik ļoti neparastais mācību gads?  Folkloras kopa "Tīne" šogad virtuāli nosvinēja savu 30.dzimšanas dienu! Esmu par to ļoti gandarīta! Uztveru folkloras kopu "Tīne" nevis kā pašdarbības kolektīvu, vai interešu izglītības pulciņu, bet kā folkloras parādību Koknesē vairāku gadu garumā. No "Tīnes" pēc tam izauga pieaugušo folkloras kopa "Urgas". Esam patiešām no sirds nosvinējuši šos svētkus, varētu teikt, e-vidē! Bija prieks skatīties vecos video, vecās fotogrāfijas, veidot no tiem stāstus, dalīties ar tiem sociālos tīklos... Bija arī divas dažādas publikācijas laikrakstos "Kokneses Novada Vēstis" un "Staburags", kurās apstiprinājās mana sajūta par "Tīni" kā parādību. 

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Erasmus+ jaunieši īsteno vietējai sabiedrībai noderīgu projektu

03.06.2021

eu_flag_erasmus_vect_pos.jpgŠis gads ieviesis dažādas pārmaiņas, kurām jāspēj pielāgoties. Vairāku gadu garumā Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola iesaistās starptautiskajos Erasmus+ projektos. Lai gan šogad situācija neļāva tikties ar ārzemju draugiem, Kokneses jaunieši atrada veidu, kā pašiem skicēt, radīt un īstenot projektu vietējā mērogā. No 2019. līdz 2022. gadam tiek īstenots projekts "SE.LE.N.E." ("SErvice LEarning Network in Europe" (Project 2019-1-IT02-KA229-062172_3); projekta koordinatores Inguna Kalniņa, Lelde Āre). Projekts vērsts uz pakalpojumu apguvi (service learning; no angļu val.) kā jaunu un radošu pieeju izglītībai, mācīšanās procesam un pilsoniskuma audzināšanai. Kā zināms, mācīšanās mūža garumā, ne tikai skolas telpās, paliek arvien aktuālāka, mācību procesu īstenojot pilsētvidē, sociālajā sabiedrībā, apkārtējā teritorijā. Projekta mērķis ir saskatīt saikni ar reālām vajadzībām, kas būtu noderīgas vietējā sabiedrībā. Starptautiskais mērķis – skaidri parādīt Eiropā aktīvas, motivējošas un uz skolēniem vērstas izglītības pieejas potenciālu.

Lasīt visu ziņu galerija (25)

Joki dzīvē un mūzikā

22.04.2021

joki.jpgAprīlis ir joku mēnesis. Visbiežāk jokojas 1. aprīlī, bet Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 4.a klases skolēni kopā ar audzinātāju Birutu Ozolu un mūzikas skolotāju Initu Asarīti, jokoties bija nolēmuši 21.aprīlī.

Jocīgi bija skolēnu tērpi un jocīgi uzdevumi, kurus pasākumā vajadzēja veikt. Ir labi, ja var pasmieties, bet nevienu nedrīkst ļauni apsmiet. Katrā jokā slēpjas kāda gudrība. Tas šoreiz izskanēja dziesmā par kazu un žirafi.

Interesantas anekdotes un jocīgus stāstiņus par mūziku bija sagatavojusi mūzikas skolotāja Inita Asarīte. Arī skolēni stāstīja jautrus un dīvainus atgadījumus.

Lasīt visu ziņu

Olimpiādes turpinās

10.03.2021

daniels11a_bilde.jpgNeraugoties uz pandēmiju un attālināto mācību procesu, skolēniem, esot savās mājās, ir iespēja pārliecināties par savām zināšanām mācību priekšmetu olimpiādēs, kas šajā laikā noris attālināti. Šī gada 18. janvārī, ziemas spelgoņa vidū, norisinājās latviešu valodas olimpiādes otrais posms 11.,12. klasēm. Olimpiāde notika tiešsaistē, un tajā piedalījās 1048 Latvijas skolēni. No tiem arī seši Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolēni, iegūstot augstu punktu skaitu. Paldies skolēniem par centību, ieguldīto darbu un čaklu pašmācības procesu, gatavojoties olimpiādei! Mūsu skolas 11.a klases skolniece Kristela Gžibovska uzaicināta piedalīties valsts olimpiādē, kas risināsies 8. martā, tiešsaistē. Kristela cītīgi gatavojas valsts olimpiādei, papildinot savas zināšanas par Jura Kronberga dzeju un Janas Egles prozu, kas ir šī gada olimpiādes tēmas.

Lasīt visu ziņu

Zinātniskās pētniecības darbu izstrāde

10.03.2021

ieva_kokare1.jpgZinātniskās pētniecības darbu reģionālā konference šogad norisinājās tiešsaistes režīmā 5.martā. Katrs konferences dalībnieks tika iedalīts pārstāvētā reģiona attiecīgās zinātņu nozares sekcijā un darbu tiešsaistē platformā ZOOM prezentēja šīs grupas ietvaros. 

ZPD reģionālajai konferencei no Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas tika izvirzīta 11. a klases skolniece Ieva Kokare ar darbu "Kaligrāfija un tās pielietojums mūsdienās" (darba vadītāja skolotāja Agita Mežiela) un 12.klases skolniece Megija Čakste ar darbu "Krāsu nozīme un ietekme uz personību I. Gaiša Kokneses vidusskolā" (darba vadītāja skolotāja Inese Vancāne), viņu iesniegtie darbi tika novērtēti atbilstoši ar 69 un 50 punktiem. Meitenes piedalījās konferencē ar sava ZPD prezentāciju, izmantojot uzskates materiālus un iekļaujot arī atbildes uz recenzenta jautājumiem. Kopvērtējumā saņemot 88 punktus Ieva Kokare ieguva II vietu, bet Megija Čakste ar 67 punktiem – III vietu. Pateicamies par darbu skolotājām un skolniecēm un apsveicam ar panākumiem!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Folkloras kopai "Tīne" 30. dzimšanas diena!

22.02.2021

pirma_tine.jpgSākusies folkloras kopas "Tīne" svētku nedēļa! Ja vienā saimes istabā 26. februārī - Ingunas Žogotas vadītās bērnu folkloras kopas "Tīne" 30. dzimšanas dienā varētu sapulcēties visi, kuriem tuvs ir "Tīnes" vārds, tā būtu varena sadziedāšanās un priecīga atkal satikšanās! Svētku diena sākotnēji bija ieplānota kā Piedaugavas novada folkloras kopu skate, bet šobrīd jubilejas svinības jāatliek līdz kādam citam brīdim, kad atkal ieskanēsies tautasdziesma par mīļo Māras istabiņu, jo ar šo dziesmu "Tīnē" ienācis katrs bērns.

Lasīt visu ziņu galerija (196)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top