Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/gimenes_atbalsta_centrs_dzeguzite/patriotisma_nedela_dzeguzite
Drukas datums: 18:56:15 05.06.2020

Patriotisma nedēļa ,,Dzeguzītē”26.11.2015

Ģimenes krīzes centra bērni, jaunieši un vecļaudis ar lielu aktivitāti un patriotisma jūtām piedalījās Latvijas dzimšanas dienai veltītās nedēļas aktivitātēs. "Dzeguzītes" māja tika izrotāta ar Latvijas karoga krāsas noformējumu, svecītēm ārpusē. Lāčplēša dienā lielie un mazie dzeguzēni piedalījās Iršu pagasta pasākumā. Ar svecītēm rokās Iršu centrā kopīgi izveidojām Jumīša zīmi. Lai augam stipri, veseli un esam droši!

Svētku nedēļā mūs priecēja Meņģeles pirmsskolas izglītības iestādes bērnu koncerts, viņu smaidi un skaistie tautas tērpi. Skanēja dziesmas, dzejoļi par Latviju, tās skaisto dabu un cilvēkiem, dimdēja dejas. Kopīgi dziedātās tautasdziesmas "Bēdu manu, lielu bēdu", "Div' pļaviņas es nopļāvu", "Skaista mana tēvu zeme" mūs stiprināja, vienoja un iedvesmoja.

Latvijas dzimšanas dienu "Dzeguzīte" svinēja ar izgreznotu zāli, iedegtām karoga krāsas svecēm, ar mazajiem karodziņiem katram pie krūts, svinīgo pasākumu, kuru vadīja brīvprātīgā Rita Dudko no Ērgļiem. Katram Latvija asociējas savādāk - vienam ar latviešu valodu, otram - ar mājām, vēl citam - ar rupjmaizi, bet visiem mums kopā - ar mums pašiem. Sagādājām Latvijai dāvanu - labas atzīmes skolā un saticību savā starpā. Ar laba vēlējumiem visi kopīgi izveidojām apsveikumu Latvijai. Svētku koncertu mums dāvāja Katrīna un Mareks no Ērgļiem. Cik skaistas dejas un tērpi! Svētku otrajā daļā - salūts un cienāšanās ar svētku kliņģeri.

Lai mūsu Latvija ir droša, skaista un vesela!

Inita Bērzkalna,

ĢKC "Dzeguzīte" sociālais darbinieks