Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/gimenes_atbalsta_centrs_dzeguzite/gimenes_atbalsta_centra_dzeguzite_covid_19_izraisita_krizes_situacija_ir_parvareta
Drukas datums: 15:22:18 23.04.2021

Ģimenes atbalsta centrā "Dzeguzīte" Covid-19 izraisītā krīzes situācija ir pārvarēta

19.01.2021

zem22.jpgKokneses novada pašvaldība jau tika informējusi, ka aizvadītā gada nogalē Iršu pagastā Ģimenes atbalsta centrā "Dzeguzīte" ar Covid-19 saslimšanu atklāja pieaugušo sociālās aprūpes nodaļas 15 klientiem un 4 darbiniekiem.

Vienīgā slimniece, kurai bija vidēji smags saslimšanas stāvoklis – 94 gadus veca sieviete šī gada sākumā aizgāja mūžībā. Četri saslimušie darbinieki ir atveseļojušies un atsākuši darbu.

15. janvārī iestādē tika veikta atkārtota Covid-19 testu pārbaude visiem pieaugušo sociālās aprūpes klientiem. Rezultāti liecina, ka krīzes situācija ir pārvarēta. Direktore Gaļina Kraukle informē: "Pozitīvas Covid-19 analīzes ir diviem senioriem. No 14 iepriekš saslimušajiem klientiem pozitīvs rezultāts ir vienam slimniekam, pārējie 13 ir veiksmīgi atveseļojušies. No jauna saslimis viens cilvēks. Iestādes darbinieki reizi nedēļā nodod Covid-19 analīzes. Iepriekš saslimušie četri darbinieki ir veseli un atsākuši darba gaitas, bet no jauna saslimšana konstatēta citiem četriem darbiniekiem, kuri nav bijuši kontaktā ar mūsu senioriem. Viens no viņiem šobrīd ir atvaļinājumā. Darām visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk visi atveseļotos un dzīve atgrieztos ierastā ritējumā. Paldies pašaizliedzīgajiem iestādes darbiniekiem un visiem labajiem cilvēkiem, kuri šajā laikā mūs ir atbalstījuši."

No pagājušā gada 30. decembra līdz 12. janvārim Ģimenes atbalsta centra "Dzeguzīte" darbiniekiem krīzes situācijā palīdzēja Zemessardzes 55. kājnieku bataljona zemessargi, veicot dažādus nepieciešamos ikdienas darbus.

12. janvārī "Dzeguzītes" kolektīvs sirsnīgi pateicās 55.zemessargu bataljonam par sniegto ļoti nozīmīgo atbalstu grūtā brīdī.

Tajā pašā dienā seniori saņēma dāvanas no čaklajiem rūķīšiem – labas gribas cilvēkiem, kuri jau pirms Ziemassvētkiem bija sarūpējuši jaukus sveicienus vecļaudīm. "Dzeguzītes" saime sirsnīgi pateicas biedrībai "No sirds uz sirdi" par projektu "Eņģeļa pasts", Pērses sākumskolas pirmsskolas grupiņai, Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādei "Bitīte" , Kokneses pamatskolai - attīstības centram, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolai, Skopānu ģimenei, Sproģu ģimenei, Kokneses novada sociālajam dienestam, folkloras kopai "Urgas, biedrībai "Baltaine", Olgai Šinkei un Kalniņu ģimenei no Kokneses, Krustpils novada Sūnu pamatskolai,  biedrībai "Silta sirds" no Jēkabpils, labajām ģimenēm no Kokneses, Purakalnu un Kļaviņu ģimenēm no Daudzevas, Kļaviņu ģimenei no Sērenes, Danai Isajevai no Aizkraukles, Valijai Fedotovai no Kokneses ar komandu no visas Latvijas, Karīnai Skrupskai no Kokneses, Preiļu pirmsskolas izglītības iestādei "Zirnīši" Preiļi, Stičinsku ģimenei (z/s "Bļodiņas"), SIA "J&E īpašumi". 

 Par "Dzeguzītes" spēka vārdiem ir kļuvusi latviešu tautasdziesma:

Cel, Dieviņi, stipru sētu

Ap to manu augumiņ!

Cel, Dieviņi, stipru sētu

Ap to manu dvēselīt!

Lai šie latvju dainas vārdi sargā “Dzeguzītes” mājas, dodot stipru veselību un sirds mieru!

Kokneses novada domes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa