Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/covid_19_aktuala_informacija/aktuala_informacija_kokneses_novada_iedzivotajiem_saistiba_ar_koronavirusa_covid_19_izplatibu
Drukas datums: 08:28:54 10.07.2020

Aktuāla informācija Kokneses novada iedzīvotājiem saistībā ar Koronavīrusa “Covid-19” izplatību12.03.2020

Saistībā ar Koronavīrusa "Covid-19" straujo izplatību un informāciju par saslimšanas gadījumiem Latvijā, Kokneses novada pašvaldība pieņēmusi lēmumus par drošības pasākumiem iedzīvotājiem un pašvaldības iestāžu darbiniekiem.

Izdots Kokneses novada domes priekšsēdētāja Daiņa Vingra rīkojums pašvaldības un struktūrvienību vadītājiem, sākot ar 2020. gada 12. martu, atcelt kultūras, sporta un citus publiskos pasākumus, kā arī atcelt  darbinieku komandējumus dalībai semināros, konferencēs, sanāksmēs un citos pasākumos.

Šobrīd Kokneses novadā atcelti kultūras, sporta un citi publiskie pasākumi marta mēnesī, bet par aprīlī plānotajiem pasākumiem iedzīvotāji tiks informēti pašvaldības mājaslapā www.koknese.lv , kā arī aktuālā informācija tiks ievietota sociālajos tīklos.

Šodien, 12. martā, Kokneses novada domes vadība organizēja tikšanos ar pašvaldības iestāžu vadītājiem, lai novērtētu situāciju un lemtu par pašvaldības iestāžu turpmāko rīcību, lai ierobežotu Koronavīrusa  izraisītās slimības "Covid-19" izplatību.

Tikšanās laikā domes vadība uzklausīja iestāžu un struktūrvienību vadītāju viedokļus un uzklausīja informāciju par veiktajiem drošības pasākumiem iestādēs.

Pēc aizvadītās tikšanās tika pieņemts lēmums par sekojošu drošības pasākumu īstenošanu Kokneses novada pašvaldības iestādēs:

1) Ja iestādes darbinieks  ir apmeklējis Slimību profilakses un kontroles centra sarakstā iekļautās Koronavīrusa "COVID-19" skartās valstis (Spānija, Francija, Vācija, Austrija,  Šveice,  Itālija, Japāna, Singapūra, Dienvidkoreja, Irāna, Ķīna) vai teritorijas (nekontrolēta izplatība), no kurām atgriežoties ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi:

  • jāievēro 14 dienu karantīnas pasākumi (ģimenes ārsts par šīm dienām izsniedz darbnespējas lapu);
  • Ja minētajā laika periodā akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana) ir parādījušies, nekavējoties zvanīt 113 un informēt ārstniecības personu par simptomiem un ceļojumu uz skarto teritoriju.

  2) Ja iestādes darbinieks ir devies ārpus Latvijas, bet nav apmeklējis Slimību profilakses un kontroles centra sarakstā iekļautās Koronavīrusa "COVID-19" skartās valstis vai teritorijas (nekontrolēta izplatība), no kurām atgriežoties, ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi, darba devējs vienojas ar darbinieku par turpmāko 14 darba dienu režīmu (piemēram, darbu veikt attālināti, izmantot atvaļinājumu) .

Darbs pašvaldībā turpinās ierastā ritējumā, tomēr aicinām iedzīvotājus maksimāli izmantot e-pakalpojumus un nepieciešamos maksājumus veikt elektroniski, pēc iespējas mazāk veikt norēķinus Kokneses novada domes kasē.

Informējam, ka no 12. marta noteikta karantīna un apmeklētāju aizliegums Ģimenes atbalsta centrā "Dzeguzīte" Iršu pagastā. Tuvāka informācija par iestādes sniegtajiem pakalpojumiem pieejama, zvanot uz Ģimenes atbalsta centru "Dzeguzīte", tel.nr. 26175385.

Lūdzam iedzīvotājus būt vērīgiem, ievērot Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumus, rūpēties par savu un savu tuvinieku veselību, atcelt plānotos braucienus uz “COVID – 19” skartajām valstīm, rūpīgi izvērtēt piedalīšanos publiskos pasākumos un došanos ārpus Latvijas teritorijas.

Aicinām sekot līdzi aktualitātēm vastī saistībā ar "COVID - 19" šeit:

Slimību profilakses un kontroles centrs https://spkc.gov.lv/lv/

Veselības ministrija http://www.vm.gov.lv/

LATVIJAS REPUBLIKAS ĀRLIETU MINISTRIJA https://www.mfa.gov.lv/

Kokneses novada domes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa