Lapas karte
AA+A++
A AAA

Biedrība „Mazā Taka”

Tikšanās ar Maiju Stepēnu

01.10.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

biblioteekaa_okt_2014-029.jpgDivas dienas Kokneses sākumskolēni devās uz Kokneses bērnu bibliotēku, lai tur tiktos ar mūsu pašu Kokneses dzejnieci un pasaku autori Maiju Stepēnu. Gan 30.septembrī, gan 1.oktobrī bibliotēkas darbinieces mūs laipni gaidīja un Maija Stepēna stāstīja savas pasakas bērniem. Viņai pūrā jau 10 bērnu grāmatiņas! Vai tu jau kādu esi lasījis? Leposimies ar saviem koknesiešiem!

Lai veicas jaunu pasaku rakstīšanā un mums - lasīšanā!

Inguna Žogota

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Svētki dzejniekiem un dzejas lasītājiem

14.09.2014 kur : Kokneses kultūras nams

Jau pusgadsimtu septembris nav tikai viršu un silu mēnesis, tik ilgi Latvijā svētkus pirmajā rudens mēnesī svin dzejnieki un dzejas lasītāji. Par to paldies septembrī dzimušajam lielākajam latviešu dzejniekam Rainim, kurš ar lepnumu teicis: „Aiz manis stāv zvaigznes, ko tu man padarīsi!” Bet mēs varam būt lepni, ka pie mūsu Latvijas dzejas debesīm mirdz tik daudz spožas zvaigznes. Ne tikai rudenī. Dzeja, tāpat kā mīlestība, nekad nebeidzas. Un tāpat kā Blaumanis pirms aptuveni 120 gadiem mina soļus Kokneses parkā un Daugavas krastā, arī vēl pēc gadiem simts, dzejnieki viņa takās ies.

Lasīt visu ziņu galerija (22)

Manī karsti pulsē laiks

16.04.2014 kur : Kokneses novada dome

img_8017.jpgLieldienu priekšvakarā, 16. aprīlī Kokneses novada domes 1. stāvā notika Sarmītes Rodes dzejas grāmatas “Manī karsti pulsē laiks” atvēršana un Jāzepa Osmaņu darbu izstādes atklāšana. Šajā vakarā uz svinīgo sarīkojumu bija pulcējušies Sarmītes dzejas cienītāji, kolēģi un sadarbības partneri.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Topošās biedrības vārda došanas svētki

31.01.2014 kur : Kokneses kultūras nams

img_4201.jpg31. janvāra pēcpusdienā Kokneses kultūras namā notika jaunās radošās biedrības vārda došanas svētki. Mūsu novada dzejnieki, kuri sevi jau vairākkārt ir apliecinājuši gan katrs atsevišķi, publicējot radošos darbus, gan kopīgi izdodot dzejas grāmatiņu "Gaismas pieskāriens Koknesei", ir vienojušies par nepieciešamību arī turpmāk aktīvi darboties, dibinot jaunu biedrību. Lai gan biedrības statūti vēl nav oficiāli apstiprināti, šaubu nav - iecerēm bagātie un radošie koknesieši reģistrēs biedrību ar nosaukumu "TAKA", pievienojoties jau esošo nevalstisko organizāciju pulkam Koknesē.

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Esiet laimīgi, dzīvojiet balti Domās, darbos un mīlestībā!

05.12.2013 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

dsc_0935.jpg„Es šoreiz neparastāk pīšu vainagu, man skuju vietā zelta stīgas būs – tās smalkās, kas mīļas sirdis sien.” Skanot šīm Maijas Stepēnas dzejas rindām un Asnates Višķeres flautas spēlei, 5. decembra vakarā Kokneses pagasta bibliotēkā mēs bijām skaista acumirkļa liecinieki - iedegoties pirmajai svecei Adventes vainagā, nokļuvām brīnišķā dzejas pasaulē. Tajā ielūkoties mums ļāva dzejniece, kurai pieder arī vārdi: „Ziemassvētki – man tas ir svētums, Balti sniegi klusuma kupenās, Pāri visam – mīlestība.”

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Koknesieši Dzejas dienās Jaunjelgavā

23.09.2013

img_9082.jpg„Te visas dienas saules piepildītas, arī tās, kad rudens lietus līst”, šos vārdus Jaunjelgavai dzejā veltījis Alberts Kreņevskis. Vietā, kur tik daudz saules, 21. septembrī Jaunjelgavas pilsētas bibliotēkas rīkotajā Dzejas dienu pasākumā piedalījās arī dzeju rakstošie autori no Kokneses novada – Maija Stepēna, Dzidra Čumakeviča, Olga Kļaviņa, Juris Siliņš un Sarmīte Rode. Septembra sākumā Jaunjelgavas literātu apvienības autori kuplināja koknesiešu Dzejas dienu pasākumu, tāpēc atkal satikšanās bija gaidīta un sirsnīga. Pasākumā dzejas lasījumi mijās ar jaunjelgavietes Ingas Krauzes dziesmām, kurām viņa ir gan vārdu, gan mūzikas autore.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top