Tikšanās ar Maiju Stepēnu

01.10.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

Divas dienas Kokneses sākumskolēni devās uz Kokneses bērnu bibliotēku, lai tur tiktos ar mūsu pašu Kokneses dzejnieci un pasaku autori Maiju Stepēnu. Gan 30.septembrī, gan 1.oktobrī bibliotēkas darbinieces mūs laipni gaidīja un Maija Stepēna stāstīja savas pasakas bērniem. Viņai pūrā jau 10 bērnu grāmatiņas! Vai tu jau kādu esi lasījis? Leposimies ar saviem koknesiešiem!

Lai veicas jaunu pasaku rakstīšanā un mums - lasīšanā!

Inguna Žogota

Svētki dzejniekiem un dzejas lasītājiem

14.09.2014 kur : Kokneses kultūras nams

Jau pusgadsimtu septembris nav tikai viršu un silu mēnesis, tik ilgi Latvijā svētkus pirmajā rudens mēnesī svin dzejnieki un dzejas lasītāji. Par to paldies septembrī dzimušajam lielākajam latviešu dzejniekam Rainim, kurš ar lepnumu teicis: „Aiz manis stāv zvaigznes, ko tu man padarīsi!” Bet mēs varam būt lepni, ka pie mūsu Latvijas dzejas debesīm mirdz tik daudz spožas zvaigznes. Ne tikai rudenī. Dzeja, tāpat kā mīlestība, nekad nebeidzas. Un tāpat kā Blaumanis pirms aptuveni 120 gadiem mina soļus Kokneses parkā un Daugavas krastā, arī vēl pēc gadiem simts, dzejnieki viņa takās ies.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Manī karsti pulsē laiks

16.04.2014 kur : Kokneses novada dome

Lieldienu priekšvakarā, 16. aprīlī Kokneses novada domes 1. stāvā notika Sarmītes Rodes dzejas grāmatas “Manī karsti pulsē laiks” atvēršana un Jāzepa Osmaņu darbu izstādes atklāšana. Šajā vakarā uz svinīgo sarīkojumu bija pulcējušies Sarmītes dzejas cienītāji, kolēģi un sadarbības partneri.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Topošās biedrības vārda došanas svētki

31.01.2014 kur : Kokneses kultūras nams

31. janvāra pēcpusdienā Kokneses kultūras namā notika jaunās radošās biedrības vārda došanas svētki. Mūsu novada dzejnieki, kuri sevi jau vairākkārt ir apliecinājuši gan katrs atsevišķi, publicējot radošos darbus, gan kopīgi izdodot dzejas grāmatiņu "Gaismas pieskāriens Koknesei", ir vienojušies par nepieciešamību arī turpmāk aktīvi darboties, dibinot jaunu biedrību. Lai gan biedrības statūti vēl nav oficiāli apstiprināti, šaubu nav - iecerēm bagātie un radošie koknesieši reģistrēs biedrību ar nosaukumu "TAKA", pievienojoties jau esošo nevalstisko organizāciju pulkam Koknesē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Esiet laimīgi, dzīvojiet balti Domās, darbos un mīlestībā!

05.12.2013 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

„Es šoreiz neparastāk pīšu vainagu, man skuju vietā zelta stīgas būs – tās smalkās, kas mīļas sirdis sien.” Skanot šīm Maijas Stepēnas dzejas rindām un Asnates Višķeres flautas spēlei, 5. decembra vakarā Kokneses pagasta bibliotēkā mēs bijām skaista acumirkļa liecinieki - iedegoties pirmajai svecei Adventes vainagā, nokļuvām brīnišķā dzejas pasaulē. Tajā ielūkoties mums ļāva dzejniece, kurai pieder arī vārdi: „Ziemassvētki – man tas ir svētums, Balti sniegi klusuma kupenās, Pāri visam – mīlestība.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Koknesieši Dzejas dienās Jaunjelgavā23.09.2013

„Te visas dienas saules piepildītas, arī tās, kad rudens lietus līst”, šos vārdus Jaunjelgavai dzejā veltījis Alberts Kreņevskis. Vietā, kur tik daudz saules, 21. septembrī Jaunjelgavas pilsētas bibliotēkas rīkotajā Dzejas dienu pasākumā piedalījās arī dzeju rakstošie autori no Kokneses novada – Maija Stepēna, Dzidra Čumakeviča, Olga Kļaviņa, Juris Siliņš un Sarmīte Rode. Septembra sākumā Jaunjelgavas literātu apvienības autori kuplināja koknesiešu Dzejas dienu pasākumu, tāpēc atkal satikšanās bija gaidīta un sirsnīga. Pasākumā dzejas lasījumi mijās ar jaunjelgavietes Ingas Krauzes dziesmām, kurām viņa ir gan vārdu, gan mūzikas autore.

printēt Lasīt visu ziņu

Dzeja – gaisma, kur dvēselei padzerties

08.09.2013 kur : Kokneses kultūras nams

„Dzeja ir kā vēja glāsti, kā gaisma, kur dvēselei padzerties” – par dzejas sūtību teic koknesiete Ārija Āre. Šo acīm netveramo gaismas staru 8. septembrī Kokneses kultūras namā dzejas cienītājiem dāvāja autori, kuri publicējušies šogad ar Kokneses novada domes palīdzību izdotajā dzejas grāmatā „Gaismas pieskāriens Koknesei”, piepulcējot sev citus dzejai uzticīgos un ciemiņus – Jaunjelgavas literātu apvienības biedrus. Dzeju par rudeni, mīlestību, par visu, kas liek dvēselei sāpēt, priekā gavilēt runāja Dzidra Čumakeviča, Ārija Āre, Maija Stepēna, Olga Kļaviņa, Sarmīte Rode, arī viena no jaunākajām „Gaismas pieskāriens autorēm” – studente Rūta Veigure. Patīkams pārsteigums bija iepazīšanās ar koknesieti Juri Siliņu, kura dzejas lasījumā atklājās trāpīgi izteikti dzīves vērojumi. Klausītāji atzinīgi novērtēja viņa dzejoli par septiņiem tiltiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top