Manī karsti pulsē laiks

16.04.2014 kur : Kokneses novada dome

Lieldienu priekšvakarā, 16. aprīlī Kokneses novada domes 1. stāvā notika Sarmītes Rodes dzejas grāmatas “Manī karsti pulsē laiks” atvēršana un Jāzepa Osmaņu darbu izstādes atklāšana. Šajā vakarā uz svinīgo sarīkojumu bija pulcējušies Sarmītes dzejas cienītāji, kolēģi un sadarbības partneri.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Topošās biedrības vārda došanas svētki

31.01.2014 kur : Kokneses kultūras nams

31. janvāra pēcpusdienā Kokneses kultūras namā notika jaunās radošās biedrības vārda došanas svētki. Mūsu novada dzejnieki, kuri sevi jau vairākkārt ir apliecinājuši gan katrs atsevišķi, publicējot radošos darbus, gan kopīgi izdodot dzejas grāmatiņu "Gaismas pieskāriens Koknesei", ir vienojušies par nepieciešamību arī turpmāk aktīvi darboties, dibinot jaunu biedrību. Lai gan biedrības statūti vēl nav oficiāli apstiprināti, šaubu nav - iecerēm bagātie un radošie koknesieši reģistrēs biedrību ar nosaukumu "TAKA", pievienojoties jau esošo nevalstisko organizāciju pulkam Koknesē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Esiet laimīgi, dzīvojiet balti Domās, darbos un mīlestībā!

05.12.2013 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

„Es šoreiz neparastāk pīšu vainagu, man skuju vietā zelta stīgas būs – tās smalkās, kas mīļas sirdis sien.” Skanot šīm Maijas Stepēnas dzejas rindām un Asnates Višķeres flautas spēlei, 5. decembra vakarā Kokneses pagasta bibliotēkā mēs bijām skaista acumirkļa liecinieki - iedegoties pirmajai svecei Adventes vainagā, nokļuvām brīnišķā dzejas pasaulē. Tajā ielūkoties mums ļāva dzejniece, kurai pieder arī vārdi: „Ziemassvētki – man tas ir svētums, Balti sniegi klusuma kupenās, Pāri visam – mīlestība.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Koknesieši Dzejas dienās Jaunjelgavā23.09.2013

„Te visas dienas saules piepildītas, arī tās, kad rudens lietus līst”, šos vārdus Jaunjelgavai dzejā veltījis Alberts Kreņevskis. Vietā, kur tik daudz saules, 21. septembrī Jaunjelgavas pilsētas bibliotēkas rīkotajā Dzejas dienu pasākumā piedalījās arī dzeju rakstošie autori no Kokneses novada – Maija Stepēna, Dzidra Čumakeviča, Olga Kļaviņa, Juris Siliņš un Sarmīte Rode. Septembra sākumā Jaunjelgavas literātu apvienības autori kuplināja koknesiešu Dzejas dienu pasākumu, tāpēc atkal satikšanās bija gaidīta un sirsnīga. Pasākumā dzejas lasījumi mijās ar jaunjelgavietes Ingas Krauzes dziesmām, kurām viņa ir gan vārdu, gan mūzikas autore.

printēt Lasīt visu ziņu

Dzeja – gaisma, kur dvēselei padzerties

08.09.2013 kur : Kokneses kultūras nams

„Dzeja ir kā vēja glāsti, kā gaisma, kur dvēselei padzerties” – par dzejas sūtību teic koknesiete Ārija Āre. Šo acīm netveramo gaismas staru 8. septembrī Kokneses kultūras namā dzejas cienītājiem dāvāja autori, kuri publicējušies šogad ar Kokneses novada domes palīdzību izdotajā dzejas grāmatā „Gaismas pieskāriens Koknesei”, piepulcējot sev citus dzejai uzticīgos un ciemiņus – Jaunjelgavas literātu apvienības biedrus. Dzeju par rudeni, mīlestību, par visu, kas liek dvēselei sāpēt, priekā gavilēt runāja Dzidra Čumakeviča, Ārija Āre, Maija Stepēna, Olga Kļaviņa, Sarmīte Rode, arī viena no jaunākajām „Gaismas pieskāriens autorēm” – studente Rūta Veigure. Patīkams pārsteigums bija iepazīšanās ar koknesieti Juri Siliņu, kura dzejas lasījumā atklājās trāpīgi izteikti dzīves vērojumi. Klausītāji atzinīgi novērtēja viņa dzejoli par septiņiem tiltiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Fotoreportāža no grāmatas atvēršanas svētkiem

22.03.2013

Savu ceļu pie lasītājiem sācis kopīgiem spēkiem dzejā izlolotais sapnis par Koknesi – dzejas grāmata „Gaismas pieskāriens Koknesei”. 22. martā Kokneses pagasta bibliotēkā notika dzejas grāmatas "Gaismas pieskāriens Koknesei" atvēršanas svētki un tikšanās ar dzejoļu autoriem. Grāmatas izdošanu 500 eksemplāru metienā tipogrāfijā „Iespēju grāmata” finansēja Kokneses novada dome. Ilgi gaidīto grāmatu – veltījumu Koknesei, dzejas draugi varēja iegādāties prezentācijas pasākumā. Plašāks materiāls par pasākumu būs lasāms aprīļa Kokneses Novada Vēstis izdevumā.

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top