Lapas karte
AA+A++
A AAA

Biedrība „Mazā Taka”

Dzejas busiņš apceļo novadu

14.09.2015

img_3762_1.jpgJau trešo gadu biedrība „Mazā taka” rīkoja Dzejas dienu pasākumu novada iedzīvotājiem. 12. septembrī autori nevis kā ierasts ar dzejas cienītājiem tikās Kokneses kultūras namā, bet izgreznotā Dzejas busiņā devās ceļā uz vairākām dzejas lasījumu pieturvietām. Kopā ar viņiem visās tikšanās vietās bija kapela „Aizezeres muzikanti”.

Sakoptajā un viesmīlīgajā Iršu pagastā Dzejas busiņš apstājās pie vietējo iedzīvotāju iemīļotās atpūtas vietas – Iršu klēts (Magazina). Siltajā septembra priekšpusdienā vienuviet bija pulcējušies gan Ģimenes krīzes centra „Dzeguzīte” sociālās pansijas iemītnieki, gan daudzi citi pagasta iedzīvotāji. Paldies par sirsnīgo uzņemšanu un labajiem vēlējumiem biedrība „Mazā taka” teic Iršu pagasta pārvaldes vadītājai Rainai Līcītei un Iršu pagasta bibliotēkas vadītājai Dacei Grelei. Dzejas lasījumi mijās ar kapelas „Aizezeres muzikantu” muzicēšanu. Koknesieša Zigfrīda Putniņa dziesmai „Upe Pērse”, tāpat kā citām tautā pazīstamām melodijām, vecākā paaudze dziedāja līdzi.

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Atbalstīsim un pārspēsim Alunānu!

13.05.2015

2015. gada 13. maijā, Jura Alunāna dzimšanas dienā, aicinām ikvienu svinēt Valsts valodas dienu! Jau ceturto gadu pēc kārtas Rakstniecības un mūzikas muzejs un tā draugi visā Latvijā aicina svinēt Valsts valodas dienu. Orientēšanās pilsētā, erudīcijas un radošo darbu konkursi, akcijas sociālajos tīklos vai zibakcijas kādā no vairākām Latvijas Alunāna ielām – tik daudzveidīgi jau bijuši un vēl var būt valodas svinēšanas veidi. Akcijas organizētāji: Rakstniecības un mūzikas muzejs, Piebalgas muzeju Apvienība „ Orisāre” Krišjāņa Barona muzejs un Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs aicina pievienoties, izdomājot savu vissvinīgāko, trakulīgāko, interesantāko, mierīgāko, sirsnīgāko, tautiskāko vai mūsdienīgāko Valsts valodas dienas svētku ideju!

Lasīt visu ziņu

Es palete esmu… Viss, kas tapis, caur mani, krāsām mijoties, veidojies

29.04.2015 kur : Bebru pagasta bibliotēka

118_m_1.jpg29. aprīļa vakarā Kokneses pagasta bibliotēkā mēs bijām skaista acumirkļa liecinieki – dzejniece Anita Liepiņa un uzņēmējs, radošu ideju meklētājs Arvis Voicehovičs dzejas draugiem dāvāja savu pirmo kopīgo veikumu – klajā nākušu dzejas kladīti, kuru tomēr gribas saukt par grāmatiņu, ar daudznozīmīgu nosaukumu „Palete”. Šajā vakarā sarunas saistījās ap viņu – SIA „Bonitāte” izdoto mazo dzejas krājumiņu, bet reizē tā arī bija tuvāka iepazīšanās ar autori Anitu Liepiņu.

Šī izdevuma piedzimšana ir divu radošu cilvēku satikšanās rezultāts. Anita ar Arvi abi ir fotokluba „Kokneses kadrs” dalībnieki. Arvis Voicehovičs pastāstīja: „Mans uzņēmums SIA „Bonitāte” izdod visdažādākās klades. Nolēmu, ka varētu pamēģināt izdot cita formāta kladi – tādu, kurā gribētos ne tikai rakstīt, bet kura būtu kā rosinājums iepazīt kāda dzejnieka daiļradi. Zinot, ka Anita raksta dzeju, izteicu piedāvājumu – izdosim kladi ar dzejoļiem! Tā pavisam īsā laika posmā radās šis izdevums ar 30 Anitas dzejoļiem. Klades vāka foto autore ir mūsu kluba dalībniece Natālija Daļecka. Tas man bija savā veidā radošs izaicinājums, bet ar paveikto esmu apmierināts!”

Lasīt visu ziņu galerija (13)

“Mazā taka” izsludina DZEJAS KONKURSU!

27.02.2015

konkurss-jaunajiem_1.jpgMātes un Ģimenes dienu gaidot, radošā apvienība “Mazā taka” izsludina DZEJAS KONKURSU! Mēs visi nākam no bērnības mājām, kur neizdziestošu pavarda guni sargā māte, tēvs, vecmāmiņas un vectētiņi, kopā veidojot vienu veselumu – Ģimeni.

Aicinām mūsu novada jauno paaudzi piedalīties konkursā, izsakot mazās sirds lielo mīlestību un pateicību Mātei un Ģimenei dzejas valodā.

Darbus vērtēsim atbilstoši dalībnieku vecumam - četrās grupās:

  • Bērni līdz skolas vecumam, kuri, lai pierakstītu paša sacerēto, var aicināt palīgus.
  • Skolas gaitas tikko sākušie (1. – 4. kl.)
  • Rosīgie, skolas vidē gana labi iejutušies (5. - 9. kl.).
  • Jaunieši, kuri caur skolas logiem veras daudz tālākos apvāršņos ( 10. - 12. kl.).
Lasīt visu ziņu

Ieklausieties, kā skan „Mūzika tumšzilā naktī”

23.01.2015 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

img_0942_1.jpg23. janvārī Kokneses pagasta bibliotēkā sirsnīgā gaisotnē notika koknesietes Maijas Stepēnas apgādā „Jumava” izdotās jaunās dzejas grāmatas „Mūzika tumšzilā naktī” atvēršana. Pasākumā piedalījās apgāda „Jumava” prezidents Juris Visockis, grāmatas vāka noformētāja Maijas kundzes mazmeita Linda Stepēna, pārstāvji no Kokneses novada domes, domubiedri no radošās apvienības „Mazā taka” un senioru klubiņa „Pīlādzītis”, daudzi citi Maijas Stepēnas dzejas mīļotāji. Apgāds „Jumava” pasākuma dalībniekiem piedāvāja iegādāties gan jauno dzejas krājumu, gan citus jaunākos izdevumus – latviešu un ārzemju autoru darbus, bērnu grāmatas un praktisko literatūru. Apgādā „Jumava” jau iznākušas vairākas Maijas Stepēnas grāmatas, tostarp sirsnīgas pasakas bērniem - „Rūķīši pret raganām” un „Trīs dejas ar kaziņu”.

Lasīt visu ziņu galerija (30)

Mēs dzīvosim vēlreiz to dzīvi, Kas pagāja mulsumā īsā. /Jānis Blese/

29.11.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

ipf-6610.jpg29. novembrī Kokneses pagasta bibliotēkā mieru un gaišumu dāvāja sveču liesmas, lai atmiņu ceļos mēs satiktu viņus, kuru dvēseles, tur augšā aiz zvaigznēm, bet viņu gājuma pēdu nospiedumi Kokneses pusē redzīgajiem un dzirdīgajiem sajūtami vēl šodien – tie iemīti Laikā.

Radošās apvienības „Mazā taka” domubiedri: Maija Stepēna, Anita Liepiņa, Juris Siliņš, Dzidra Čumakeviča, Olga Kļaviņa, Ārija Āre un šo rindu autore aicināja atmiņu stāstos un dzejas vārsmās atcerēties mūsu novadniekus – Anitu Svētiņu, Jāni Blesi, Andreju Laucenieku un Zigfrīdu Putniņu. Sirsnīgi gaidīti šajā atmiņu pēcpusdienā bija viņu tuvinieki un draugi.

Marijas Vildes uz vijoles spēlētās melodijas ļāva atmiņām atnākt tik viegli kā pirmajam sniegam, atverot sirds durvis gan mazliet smeldzei, gan gaišam priekam, jo mūsu atmiņu varoņi alkaini mīlēja dzīvi.

Lasīt visu ziņu galerija (24)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top