Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/biedriba_maza_taka/davana_kas_jaatdod_citiem
Drukas datums: 12:03:27 02.07.2020

Dāvana, kas jāatdod citiem07.07.2016

„Dzejā kaist, sadeg un plēn, Lai ik rīts var kā Fēniksam aust” – tā par savu sūtību dzejā teic koknesiete Anita Liepiņa. Pavisam nesen ceļu pie lasītājiem sākusi viņas pirmā dzejas grāmata „Lejuplādes” – dziļš, emocionāls vēstījums par savu sirds redzējumu. 1.jūlija pēcpusdienā Kokneses pagasta bibliotēkā sirsnīgā svētku gaisotnē autori grāmatas atvēršanas mirklī sveica viņas draugi un tuvinieki, izdevniecības „Sava grāmata” vadītājs Atis Baumanis, bibliotēkas kolektīvs, fotokluba „Kokneses kadrs” un „Aizkraukles fotoklubs” biedri, biedrības „Mazā taka” domubiedri, sieviešu kora „Anima” dziedātājas un citi atsaucīgi dzejas cienītāji.

Pagājušajā gadā pēc uzņēmēja Arvja Voicehoviča ierosmes tika izdota Anitas Liepiņas dzejas klade „Palete”, kas ieguva lielu lasītāju interesi un atzinību. Par jaunās grāmatas tapšanu atvēršanas brīdī izdevējs Atis Baumanis klātesošajiem pastāstīja: „ Izdevniecība „Sava grāmata” pēc savas iniciatīvas aicināja piedalīties konkursā „Izdod savu grāmatu bez maksas!”. Autori varēja iesniegt jebkuru literāru darbu – novada vai personīgās atmiņas, dzeju, lugas, stāstus, romānus. Izvēles veidā vērsāmies pie Cēsu un Kokneses novadu bibliotēkām, lai tās šo informāciju izplatītu tālāk. Liels paldies par sadarbību Kokneses pagasta bibliotēkai! Saņemot Anitas Liepiņas dzejas sūtījumu, nolēmām – tieši šis manuskripts ir grāmatas vērts! Ar Anitu bija ļoti viegli strādāt, jo viņai bija skaidra vīzija par grāmatas veidolu. Viņa pati sagatavoja grāmatas 13 nodaļas, ilustrēja tās ar savām fotogrāfijām, bet vāku autore ir Anitas meita Solveiga Vikšere – personīgais ieguldījums šim izdevumam piešķir vēl lielāku vērtību.” Savukārt autore papildināja: „Grāmatas vākam izmantots Solveigas pirms gadiem septiņiem radīts zīmējums – koks ar stiprām saknēm un vijīgiem zariem. Pēc mana lūguma, liekot lietā savas mākslinieces prasmes un augstskolā iegūtās zināšanas interjera dizainā, viņa šo melnbalto zīmējumu sagatavoja ar krāsainu fonu, kam ir dziļi simboliska nozīme: saknēm – mantojumam no paaudžu paaudzēs dots zeltainums, vidū Daugavas zilums, kas pāriet zaļoksnās lapās un debesjumā. Grāmatas nosaukums „Lejuplādes” ir mans izdomāts jaunvārds.”

Anita ne tikai raksta dzeju, ar tikpat lielu degsmi darbojas fotoklubā „Kokneses kadrs” un „Aizkraukles fotoklubā”, kā arī dzied korī „Anima”. Arī šajā pasākumā skanēja Anitas un viņas atsaucīgo „Animas” dalībnieču dziedātās dziesmas par vasaru, par to, ka „…Mums katram citāds liktenis ir lemts, Tiek kādam vairāk dots, no cita vairāk ņemts.” Tāpēc arī tik atklāti un patiesi bija Anitas vārdi: „Dzeju rakstu no 14 gadu vecuma, tad ilgus gadus veltīju ģimenei un skolotājas darbam. Bet dāvana, kas iedota, nekur nepazūd. Esmu pateicīga savai bijušajai kolēģei Maijai Krauklei par pamudinājumu vārdus nepaturēt vien sev. Kad sirds ir tik pilna, vārdi nāk un nāk, un es jūtu, ka šie vārdi nenāk pie manis vien, man ir pienākums tos atdot arī citiem. Pagājušajā gadā iznākusī dzejas klade bija mēģinājums nepaturēt vārdus tikai sev. Paldies Visaugstākajam par man doto iedvesmu! Paldies cilvēkiem, kas mani darījuši stipru!”

Anitas Liepiņas dzejas grāmatu „Lejuplādes” kā dāvinājumu no izdevniecības „Sava grāmata” drīzumā saņems Pļaviņu, Staburaga, Klintaines, Jaunjelgavas, Neretas, Aizkraukles pilsētas, Aizkraukles pagasta un Kokneses, Ratnicēnu, Iršu un Bebru pagasta bibliotēkas. Bet tikšanās brīža dalībnieki jauno grāmatu saņēma no dzejnieces rokām. Lai arī jums „Lejuplādes” izdodas lejupielādēt savas dvēseles apcirkņos!

Sarmīte Rode

Mārča Briškas un Līgas Patmalnieces foto