Lapas karte
AA+A++
A AAA

Biedrība „Mazā Taka”

Biedrība „Mazā Taka”, biedrība

Rožu iela 1, Koknese, Kokneses novads, Latvija, LV-5113
  56.643410 25.417295

  Dzejas un mūzikas satikšanās

  19.09.2020 11:00 kur : Kokneses tūrisma informācijas centrs

  img_20200920_wa0000.jpgLatvijā jau 55. reizi ar daudzveidīgiem pasākumiem norisinājās Dzejas dienas. Koknesē astoto rudeni Dzejas svētkus aicināja  svinēt biedrība "Mazā taka". Paldies atsaucīgajiem koknesiešiem, kuri 19. septembrī Kokneses tūrisma informācijas centrā vēlējās pabūt skaistajā melodiju un dzejas burvības pasaulē.

  Ceļu uz Koknesi šajā rudens saulainajā dienā bija mērojis vijolnieks Edgars Ziņģe no Ventas krastiem Kuldīgā. "Viņa rokās vijole dziedāja!" – tā mūziķa sniegumu raksturoja pasākuma apmeklētāji, jo Edgara Ziņģes spēlētie skaņdarbi lieliski papildināja dzejas autoru lasījumus.

  Lasīt visu ziņu galerija (4)

  Katram uzdāvina dzejoli

  14.01.2020

  img_20191220_150539.jpgAizvadītā gada noskaņā Kokneses pagasta bibliotēkā uz sirsnīgu Ziemassvētku sagaidīšanu aicināja biedrības "Mazā taka" autores. Gluži kā sendienās, vakarējot pie uzklāta saimes galda, skanot dzejai, talantīgās mūziķes un dziesmu izpildītājas Montas Skujas muzikālajiem priekšnesumiem, tika radīta gada baltāko svētku sajūta. Paldies pasākuma apmeklētājiem, kuri labprāt atsaucās rosinājumam izstāstīt savu Ziemassvētku stāstu. Ikviens kā mazu sveicienu svētkos varēja izvēlēties atklātnīti ar Maijas Stepēnas, Ārijas Āres, Dzidras Čumakevičas, Olgas Kļaviņas vai Sarmītes Rodes dzejas rindām. Biedrības vadītājai Maijai Stepēnai jau par tradīciju kļuvis uz Ziemassvētkiem izdot jaunu grāmatu. Tikšanās reizē ceļu pie lasītājiem sāka viņas jaunā dzejas grāmata "Klātesība".

  Lasīt visu ziņu

  Jura Siliņa dzejas grāmatas atvēršanas svētki Koknesē

  14.10.2019

  juris_gramata.jpgCeļu pie lasītājiem sākusi Jura Maigoņa Siliņa dzejas grāmata "Pilns Daugavas un Pērses spēka". Tā ir skaista dāvana pašam dzejas autoram, sasniedzot savas dzīves kalna 84. pakāpienu, un visiem koknesiešiem, jo viņa dzejā lasām atzīšanos mīlestībā dzimtajai Koknesei, Pērses un Daugavas krastam.

  Svētdienā, 13. oktobrī, dižo gadu nesēja dzimšanas dienas nedēļas noslēgumā, Kokneses pagasta bibliotēkas durvis bija atvērtas Jura Siliņa dzejas cienītājiem, viņa tuviniekiem, radu saimei un draugiem, lai kopā svinētu grāmatas atvēršanas svētkus.

  Lasīt visu ziņu galerija (10)

  Dzejas dienas Koknesē

  21.09.2019 14:00 kur : Kokneses kultūras nams

  101_1380_2.jpgSeptīto rudeni biedrība "Mazā taka" aicināja novadniekus svinēt Dzejas svētkus. 21. septembrī,  Pasaules talkas dienā, Kokneses kultūras namā biedrības autori, jauktais koris "Alaine", komponists Andris Kristons un dzejas cienītāji simboliski iestādīja dzejas, mūzikas un draudzības koku. Jāteic, ka "Mazās takas" autoru, "Alaines" dziedātāju un Andra Kristona sadarbība aizsākās 2017. gada oktobrī, kad jauktais koris "Alaine" un diriģente Silvija Cīrule rīkoja pasākumu "Dzejas un mūzikas iedvesmotie". Šo divu gadu laikā kora dziesmu pūrs ir kļuvis bagātāks ar komponista dāvātām dziesmām, no kurām daudzas ir ar Kokneses dzejas autoru vārsmām.

  "Mazās takas" vadītāja Maija Stepēna, veltot pateicības vārdus sirsnīgi gaidītajam ciemiņam no Liepājas, uzsvēra, ka Andris Kristons ir savējais – Kokneses novadam cieši piederīgs, jo ir Bebru pamatskolas absolvents, izcilā tēlnieka un skolotāja Voldemāra Jākobsona skolnieks.

  Lasīt visu ziņu galerija (3)

  Dzejas vārdus kā baltu galdautu klāj

  08.05.2019

  img_20190504_142957.jpgAr jaunu grāmatu atvēršanu, sirsnīgu sadziedāšanos un skaistas jubilejas svinēšanu aizvadīts biedrības "Mazā taka" pirmais pasākums šajā gadā. 

  4. maijā, kad svinam Latvijas valsts Neatkarības atjaunošanas gadadienu un Baltā galdauta svētkus, dzejas cienītāji bija gaidīti uz literāri muzikālu tikšanos Kokneses tūrisma informācijas centra izstāžu zālē.

  Pasākumā simboliski balto galdautu ar dzejas vārdiem klāja dzejnieces Maija Stepēna un Ārija Āre. Ikvienam autoram priecīgs satraukums ir turēt rokās tikko izdotu grāmatu. Sadarbībā ar izdevniecību "Domu pērles" ceļu pie lasītājiem sākusi Ārijas Āres dzejas grāmata "Nesteidzies ziedēt, vasara" un grāmatiņa "Vēlējums Tev", kurā apkopoti dzejoļi apsveikumiem. Arī Maija Stepēna savu radošu pūru papildinājusi ar jaunu dzejas izlasi "Nesteidzība", izdotu "Domu pērlēs". Svētku brīdī dzejas lasījumi un sveicieni autorēm mijās ar aicinājumu dziedāt līdzi Ināras Mačuļskas dziesmām akordeona pavadījumā.

  Lasīt visu ziņu
  Pasākumu kalendārs
  Kokneses novada vēstis

  Jaunākās galerijas


  back to top