faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Lielais Orientēšanās Brauciens "Divi krasti"12.12.2016

2016.gada pēdējais Lielais Orientēšanās Brauciens norisinājās 10.decembrī, abos Daugavas krastos no Aizkraukles līdz Līvāniem.

Starts - kafejnīcā "Panna" IGA centrā, Aizkrauklē, finišs - mūzikas klubā Madonas novadā. Arī biedrības "Baltaine" Radošajā mājā bija divi kontrolpunkti. Viens - pie izkārtnes, kuru var redzēt jau ceļa malā, otrs - telpās, kur rallisti veica dažādus uzdevumus.

Dažu brīdi ekipāžu mūsu mājā bija daudz... tā, ka nācās krustu šķērsu tikt galā ar rallija dalībniekiem, kas jau kā kārtīgi rallisti ilgi nevarēja pie mums uzturēties... Laiks... Daži tika galā arī ar speciāliem uzdevumiem - atrast vecu tantiņu, pacienāt viņu ar mandarīniem un nofotografēties kopā, citi pamanījās pie mums Radošajā mājā izcept pankūkas, jo arī tāds bija uzdevums.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (30)

Radošajā mājā zīmējam!

26.11.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

Radošajā mājā esam atkal sagaidījuši zīmēšanas nodarbības Daces Biķernieces vadībā. Šoreiz mācījāmies kompozīcijas pamatus un krāsu mācību. Strādājām akvareļa tehnikā un veidojām dažādas kompozīcijas. Laiks paskrēja vēja spārniem. Trīs stundas patīkamā nodarbē - tas jau nav daudz. Gribējās vēl un vēl, bet vakars bija vēls. Satiksimies atkal nākamnedēļ, 13.decembrī plkst.18.00. Tad zīmēsim Ziemassvētku apsveikuma kartiņas. Ja arī Tu gribi pievienoties, tad zvani (tālr.26575499, Inguna) un gaidām ciemos!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Radošajā mājā Radošā sestdiena

03.12.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

Radošajā mājā 3.decembrī aizvadīta skaista un radoša sestdiena, kad TRĪS nodarbībās ieguvām gan jaunas prasmes, gan jaunas dāvanas Ziemassvētkiem, gan prieku pašiem sev.

Pirmajā nodarbībā gatavojām ziemas rotājumus - saulītes, zvaigznītes, virtenes, puzurus... Galvenais materiāls, ar kuru strādājām, bija jūras meldri, kuri vākti jau Jāņos, tagad izmērcēti un ļoti patīkami darbam. Katrs, kas atnāca, aizgāja ar vairākiem skaistiem, dabīgiem, paša gatavotiem rotājumiem, kuri Ziemassvētkos noteikti noderēs. Paldies skolotājai Inetai Vēverei no Garciema!

Otrā nodarbībā gatavojām smukziepītes. Nu būsim tīri un skaisti! Un būs dāvanas Ziemassvētkiem! Paldies skolotājai Daigai Vilcānei no Jēkabpils!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Kultūras mantojuma zīme biedrībai "Baltaine"29.11.2016

Nākamā gada sākumā lauku tūrisma nozares kalendārā līdzās ir divi nozīmīgi datumi: 11. janvārī Kultūras ministre Dace Melbārde pasniegs zīmi "Latviskais mantojums" 19 lauku tūrisma uzņēmējiem. Savukārt, 12. janvārī Latvijas Valsts prezidents un "Zaļā sertifikāta" patrons Raimonds Vējonis pasniegs vides kvalitātes zīmi 35 lauku tūrisma saimniecībām.

2016. gada 10. novembrī notika ikgadējā zīmes "Latviskais Mantojums" komisijas sēde, kurā, piedaloties kultūras un vēstures mantojuma ekspertiem, zīmi piešķīra 19 saimniecībām. Kultūras zīme "Latviskais mantojums" izveidota pēc Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" iniciatīvas un, sadarbībā ar LR Kultūras ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību, kopš 2013. gada tiek piešķirta lauku tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā, iekļauj mūsdienu dzīvē un rāda apmeklētājiem latviskās kultūras un sadzīves tradicionālās vērtības. Pēc šīs zīmes var pazīt vietas, kur saimnieki apmeklētājiem ir gatavi rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus. Kopumā zīmi saņēmušas nu jau 73 saimniecības Latvijā, ar visām var iepazīties http://www.celotajs.lv/lv/c/wrth/heritage.

printēt Lasīt visu ziņu

Radošajā mājā RADOŠAS NODARBĪBAS

27.11.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

27. novembrī visu dienu biedrības "Baltaine" Radošajā mājā notika dažādas nodarbības. Sākām ar dabīgā lūpu balzāma gatavošanu kopā ar skolotāju Sanitu Jakuboviču, tad koklējām ar Ingunu Žogotu, bet vakarpusē visa lielā istaba bija pilna ar daždažādām smaržām, jo kopā ar skolotāju Annu Bangu tapa Adventes vainagi. Arī šonedēļ nodarbības turpināsies. Sestdien, 3.decembrī plkst.12.00 salmu un meldru Ziemassvētku rotājumu darināšana kopā ar skolotāju Inetu Vēveri (Garciems), 16.00 gatavojam Ziemassvētku smukziepītes kopā ar skolotāju Daigu Vilcāni (Jēkabpils), 18.00 dejojam kopā ar Agnesi Limanāni (Rīga).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Radošajā mājā tiek atvērta vēl viena jauna telpa25.11.2016

Biedrības "Baltaine" Radošajā mājā tagad par vienu telpu vairāk! Izremontēta un sākta iekārtot telpa, kurā būs stelles, vērpjamais ratiņš un citas vajadzīgas lietas audējām, adītājām, šuvējām. Turpat arī amatnieku darbu izstāde - pārdošana. Tuvojas Ziemassvētki, tāpēc aicinām iegriezties un apskatīties, varbūt kāda dāvaniņa tur gaida tieši Tevi! Vislabāk mūs apmeklēt tajās dienās, kad Radošajā mājā notiek nodarbības. Tuvākās ir 27.novembrī no plkst.12.30-18.30, 3.decembrī no plkst.11.30-19.30, 6. un 13.decembrī no plkst.18.00-20.30. Ja ir vēlme citā laikā, tad jāzvana (tālr.26575499, Inguna).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

"Urgas" piedalās Starptautiskā festivālā Lietuvā01.06.2017

Raseiņu tuvumā, Lietuvā, Simono Stanevičiaus mājā/muzejā 27.maijā notika Starptautisks folkloras festivāls, kurā piedalījās 8 folkloras kopas no Lietuvas, Latvijas, Krievijas un Polijas. No Latvijas mēs bijām divas folkloras kopas - "Urgas" un "Dignojīši".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Taka "Vienā elpas vilcienā"25.05.2017

Vai Tu esi kaut ko darījis vienā elpas vilcienā? Ienāca prātā... Tāds nosaukums ir takai, kuru aicinu iziet ikvienu, gan lielu, gan mazu! Taka "Vienā elpas vilcienā" izveidota, lai iepazītu tuvāk nelielu daļu no Kokneses parka... to daļu, kas sākas pie Kokneses parka vārtiem, turpinās pie Fauna galvas, Sama, Ceļa rādītāja, garumu mērītāja, jaunajām pilsdrupām, skulptūras "Mūžība", zviedru laika krustiem, lielgabaliem... Tāds mazs gabaliņš. Bet, ja to veic ar dažādiem pārbaudes uzdevumiem, rotaļām, spēlēm, dziesmām, tad tas ir divtik interesanti, un pusotra stunda paiet nemanot!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Novadu dienās Rīgā22.05.2017

No 10.-12.jūnijam Rīgā notika Novadu dienas. 11. un 12.jūnijā pasākumi notika Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Tur tika rādītas novadu programmas, daži sacentās un savu prasmi rādīja dziedāšanas konkursos, bet 10.jūnijā Brīvdabas atpūtas parkā Egle notika Ziņģu vakars. Folkloras kopa "Urgas" šoreiz izvēlējās piedalīties Ziņģu vakarā, sagatavojot programmu, kurā bija gan dzirdētas, gan nedzirdētas ziņģes. Pavisam astoņas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Izstāde "Kokneses cimds"11.05.2017

Lepojoties ar savām Kokneses vērtībām un lokālajām tradīcijām, ar vēlmi celt tās gaismā - Kokneses Tūrisma centrs sadarbībā ar biedrību "Baltaine" ir devis iespēju ieraudzīt šo bagātību arī citiem. IZSTĀDE "Kokneses cimds" iedvesmojās no Mirdzas Slavas grāmatas "Latviešu rakstainie cimdi", kurā ir pieci Kokneses cimdu raksti!

Pavisam apskatāmi septiņu rokdarbnieču adītie darbi. Izstāde apskatāma Kokneses novada domes ēkas 1. stāva vestibilā, Melioratoru ielā 1 - Kokneses Tūrisma centrā. Laipni visi aicināti!

Latviešu rakstainie cimdi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top