faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Taka "Vienā elpas vilcienā"25.05.2017

Vai Tu esi kaut ko darījis vienā elpas vilcienā? Ienāca prātā... Tāds nosaukums ir takai, kuru aicinu iziet ikvienu, gan lielu, gan mazu! Taka "Vienā elpas vilcienā" izveidota, lai iepazītu tuvāk nelielu daļu no Kokneses parka... to daļu, kas sākas pie Kokneses parka vārtiem, turpinās pie Fauna galvas, Sama, Ceļa rādītāja, garumu mērītāja, jaunajām pilsdrupām, skulptūras "Mūžība", zviedru laika krustiem, lielgabaliem... Tāds mazs gabaliņš. Bet, ja to veic ar dažādiem pārbaudes uzdevumiem, rotaļām, spēlēm, dziesmām, tad tas ir divtik interesanti, un pusotra stunda paiet nemanot!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Novadu dienās Rīgā22.05.2017

No 10.-12.jūnijam Rīgā notika Novadu dienas. 11. un 12.jūnijā pasākumi notika Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Tur tika rādītas novadu programmas, daži sacentās un savu prasmi rādīja dziedāšanas konkursos, bet 10.jūnijā Brīvdabas atpūtas parkā Egle notika Ziņģu vakars. Folkloras kopa "Urgas" šoreiz izvēlējās piedalīties Ziņģu vakarā, sagatavojot programmu, kurā bija gan dzirdētas, gan nedzirdētas ziņģes. Pavisam astoņas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Izstāde "Kokneses cimds"11.05.2017

Lepojoties ar savām Kokneses vērtībām un lokālajām tradīcijām, ar vēlmi celt tās gaismā - Kokneses Tūrisma centrs sadarbībā ar biedrību "Baltaine" ir devis iespēju ieraudzīt šo bagātību arī citiem. IZSTĀDE "Kokneses cimds" iedvesmojās no Mirdzas Slavas grāmatas "Latviešu rakstainie cimdi", kurā ir pieci Kokneses cimdu raksti!

Pavisam apskatāmi septiņu rokdarbnieču adītie darbi. Izstāde apskatāma Kokneses novada domes ēkas 1. stāva vestibilā, Melioratoru ielā 1 - Kokneses Tūrisma centrā. Laipni visi aicināti!

Latviešu rakstainie cimdi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Likteņdārzā svin Baltā galdauta svētkus

04.05.2017 kur : Likteņdārzs

Šopavasar, 4. maijā, ar Baltā galdauta svētkiem un akciju „Apskauj Latviju” iesākās Latvijas valsts simtgades svinības. Saule debesīs augstu, saimes galdam pārklāts balts galdauts kā pašapziņas un lepnuma simbols, brīvības dziesmas Daugavas krastā – tāda bija 4. maija diena Likteņdārza sirdī Amfiteātrī. Kokneses novada iedzīvotāji, ciemiņi, ģimenes ar bērniem - tik daudzi šajā dienā bija kopā pie balti klātā svētku galda.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (48)

Svinam Mārtiņus!11.11.2016

Mārtiņi pienāk gada tumšajā laikā, bet prieks par kopā būšanu, rotaļām, dejām, mīklu minēšanu, maskošanās laika sākumu, mielošanos ar tik gardiem ēdieniem, kā tikai Mārtiņos - tas tumšās tumsas domas gaiņā prom un visiem ir līksmi. Tāds arī mārtiņbērnu uzdevums - nest līksmību un prieku, bet skaļa dziedāšana un skaļa rībināšana tāpēc, lai ļaunums mūk prom! 10.11.2016. Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas folkloras kopas "Tīne" bērni svinēja Mārtiņus kopā ar vecākiem un folkloras kopas "Urgas" sievām biedrības "Baltaine" Radošajā mājā. Mums bija jautri un tās dažas stundas pagāja nemanot. Nākamreiz pievienojies arī Tu!!! Radošā māja gaida katru, kas vēlas nākt pulkā!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Nodarbība sievietēm “Dabīga sejas krēma pagatavošana”25.10.2016

Biedrības "Baltaine" Radošajā mājā notiek dažādas nodarbības - gan rokdarbniecēm, gan dzejas mīļotājiem, gan mūzikas lietpratējiem, gan tādiem, kas grib mācīties spēlēt kokli... Šoreiz bijām uzaicinājuši ciemos Sanitu Jakuboviču, podoloģi un dabīgās kosmētikas gatavošanas speciālisti. Mācījāmies, kā patstāvīgi pagatavot veselīgu un svaigu krēmu no dabīgām kosmētikas izejvielām - bāzes eļļām, ēteriskajām eļļām, sviestiem un vitamīniem. Nodarbība bija interesanta un aizraujoša. Svērām, mērījām, maisījām, sildījām, kūlām un pildījām. Un noslēgumā katra sieviete aizgāja mājās ar dabīgu un svaigu, tikai sev īpaši gatavotu krēmu. Norunājām, ka nākamreiz gatavosim dabīgu lūpu krāsu un kādu losjonu.

Inguna Žogota,

biedrības "Baltaine" priekšsēdētāja

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top