Amatu prasmes un vēderprieki pasākumā "Satiec savu meistaru"

29.03.2015

"Satiec savu meistaru" notikums nu jau ir pagātne... bet biedrības "Baltaine" čaklās amatnieces - pinēja Laima Cielava, audēja Anna Dzalbe, celotāja Annija Blaus, adītāja Lidija Kraukle, šķeterētāja un vērpēja Ņina Rušmane priecājas par katru mācekli, kuram 29.martā varēja ierādīt savas amatnieču prasmes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (36)

Lielā diena atnākusi!

21.03.2015

Šogad pēc ļoti skaistas un saulainas nedēļas sākuma marta trešajā dekādē, tieši tad, kad tik ļoti gaidījām iestājamies astronomisko pavasari, laiks pārmeta kažoku uz otru pusi un pirmās pavasara puķes ietinās vieglā sniega zīdautā...

21.marta rīts bija spirgts, gaiss dzidrs, putniem pavasaris jau bija sen sācies, un arī saules gaidītāji, kā katru gadu, kāpa kalnā un sveica saulīti atnākam. Kādu brīdi tā vēl nerādījās, bet, kad visi svarīgie Lielās dienas rīta darbi bija apdarīti, tad parādījās arī pati SAULE! Paskatījās uz mums, pateicās, ka sveicinām viņu un, novēlēdama visiem skaistu pirmā pavasara dienu, atkal aizslēpās aiz mākoņa...

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)

Top biedrības "Baltaine" RADOŠĀ MĀJA09.03.2015

Pavisam jauna un priecīga ziņa visiem radošajiem cilvēkiem Koknesē un tās apkaimē - top biedrības "Baltaine" RADOŠĀ MĀJA, kurā tiek aicināts darboties ikviens, kas ir radošs un grib nākt talkā un pulkā!

Māja atrodas (bijusī kafejnīca "ČETRI VĒJI") netālu no Kokneses novada domes un pavisam netālu no Rīgas - Daugavpils šosejas. Pagaidām tur notiek sakopšanas un telpu sakārtošanas darbi, uz ko aicināti arī palīgi. Gan ar savu padomu, ieteikumu, gan praktisku devumu kādas noderīgas mēbeles veidā. Iecerēts, ka aicināsim koknesiešus šeit veidot senlietu ekspozīciju. Lai Kokneses viesiem būtu, kur iegriezties un pakavēties pie kādas cigoriņu kafejas tases un arī kāda kliju pīrāga, ko paši mākam izcept, domājam iekārtot lielo saimes telpu, kurā varēs arī padancot! Ir ieceres veidot arī dažādas radošās darbnīcas, gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Meteņbērni novēl auglīgu gadu!18.02.2015

Kad svinami Meteņi? Kā tos svin? Un kas to svin? Nu... agrāk svinēja vairāk, bet tagad tie, kam svarīgas latviskās tradīcijas un to noturēšana, celšana godā un dzīvošana pēc senču ieražām.

Katros svētkos ir savi atslēgas vārdi. Meteņos tie varētu būt - AUGLĪBAS VEICINĀŠANA, LIELĪŠANĀS, SPĒKOŠANĀS, TĀLI CIEMI, VIZINĀŠANĀS NO KALNA, PRIEKS. Vai TEV tas ir svarīgi? Nu - izlem pats! Folkloras kopa "Urgas" kopā ar "Tīnes" bērniem šogad bija gan tālos ciemos - Katlakalnā, gan tepat Kokneses "Būnīšos" pie saimniekiem Elgas un Ausekļa Grigāniem. Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas otrklasnieki vizinājās no kalna, lielījās, spēkojās tepat Kokneses parkā. Meteņi nosvinēti godam! Zeme ir sajutusi meteņbērnu enerģiju, siltumu un spēku. Atvadas no ziemas ir izdevušās varenas! Nu laiks pavasarim. Jauns saimnieciskais gads ir sācies! Lai izdodas laba raža dārzos un ir auglīgs gads!

Inguna Žogota,

arī meteņotāja

printēt Lasīt visu ziņu galerija (33)

Kāzas un krustabas latviskā garā04.02.2015

Ja tu vēlies piedzīvot patiesu baudījumu kopā ar folkloras kopu „Urgas” Kokneses pusē vai citur... tu vari uzrunāt un meklēt Ingunu Žogotu (TEL.26575499), lai saturīgi pavadītu laiku starp baznīcu, dzimtsarakstu nodaļu un viesu māju, kur svinēsiet kāzas!

Ja tu vēlies piedzīvot un sagādāt saviem jaunajiem mičošanas (jeb mārtošanas rituālu), tad zvani!

Būsim klāt un darīsim Jūsu kāzu dienu saturīgāku un vēl emocionālāku!

Ja tev ir maza pādīte un tu gribi rīkot krustabas latviskā garā – zvani Ingunai (tel.26575499)!

printēt

Noslēgusies pieteikšanās03.02.2015

Noslēgusies pieteikšanās Kokneses Ziņģei! Aprīlī Kokneses kultūras namā pulcēsies 217 ziņģētāju un stāstnieku no dažādiem Latvijas novadiem!!! Paldies visiem par lielo aktivitāti! Uz tikšanos KOKNESES ZIŅĢĒ 11.aprīlī.Sākums plkst.16.00!

Kokneses Ziņģes 2015 dalībnieki:

 1. Mārcienas "Labākie gadi"
 2. Pļaviņu f.k. "Āre"
 3. Kokneses s.k."Skutelnieki"
 4. Cesvaines f.k. "Krauklēnieši"
 5. Kokneses f.k. "Urgas"
 6. Suntažu f.k."Saule"
 7. Jumpravas f.k. "Liepu Laipa"
 8. Folkgrupa "Teikas Muzikanti"
 9. Aizkraukles f.k. "Karikste"
 10. Tukuma f.k. "Avoti"
 11. Rīgas f.k. "Laiva"
 12. Tautas tradīciju kopa "Budēļi"
 13. Dobeles f.k. "Puduris"
 14. Dobeles Vācu kultūras biedrības ansamblis "Die Lustigen"
 15. Aiviekstes senioru ansamblis "Ābeļziedi"
 16. Aizezeres muzikanti
 17. Lielvārdes f.k. "Josta"
 18. Latgales vīru kopa "Kūzuls"
 19. Isnaudas folkloras kopa
printēt

Adīsim Kokneses cimdus!29.01.2015

Lielajā Mirdzas Slavas grāmatā „Latviešu rakstainie cimdi” Rīga „Zinātne”1990, ir pieci Kokneses cimdu raksti!!!Pieci!!! Un gan jau adītājām ir zināmi vēl kādi Kokneses pusē biežāk adītie cimdu raksti... tikai nav grāmatā.

Šajā Mirdzas Slavas grāmatā aplūkota 20.gs. krāsainā adījumā darināto cimdu rakstu izplatība Latvijā, analizētas cimdu rotājumu un krāsu noskaņas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

"Baltaine" izvērtē padarīto19.01.2015

16.janvārī Kokneses kultūras namā notika biedrības "Baltaine" kopsapulce. Biedrība dibināta 2013.gada pavasarī. Dibinātāji ir 16 cilvēki. Šogad uzņēmām vēl 3 jaunus biedrus, kas labprāt līdzdarbojas un sniedz gan padomu, gan praktisku palīdzību, lai taptu īstenoti biedrības "Baltaine" iecerētie pasākumi. Runājām par padarīto. Izvērtējām sasniegto un uzklausījām idejas nākamajam darba posmam. Ieceru ir daudz. Tuvākajā laikā dažas no tām "laidīsim tautās", lai, kā vienmēr, labums ne tikai pašiem, bet arī citiem tiek.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Aicinām uz biedrības "Baltaine" kopsapulci!05.01.2015

Aicinām interesentus uz biedrības "Baltaine" kopsapulci, kas notiks 16.janvārī plkst.17.00 Kokneses kultūras namā! Pēc tam plkst.19.00 varēs izlocīt kājas Teņa dienas dančos. Biedrība darbojas kopš 2013.gada pavasara.

Galvenais mērķis ir saglabāt un kopt latviskās tradīcijas, svinot gadskārtas svētkus (Meteņus, Lielo dienu, Ūsiņus, Jāņus, Miķeļus, Mārtiņus, Ziemassvētkus) un turot latviskos godus (krustabas un vedības). Ir arī citi pasākumi, ko piedāvājam koknesiešiem, piemēram Kokneses Ziņģi, kas šogad notiks jau 4.reizi.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top