faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Kāzas un krustabas latviskā garā04.02.2015

Ja tu vēlies piedzīvot patiesu baudījumu kopā ar folkloras kopu „Urgas” Kokneses pusē vai citur... tu vari uzrunāt un meklēt Ingunu Žogotu (TEL.26575499), lai saturīgi pavadītu laiku starp baznīcu, dzimtsarakstu nodaļu un viesu māju, kur svinēsiet kāzas!

Ja tu vēlies piedzīvot un sagādāt saviem jaunajiem mičošanas (jeb mārtošanas rituālu), tad zvani!

Būsim klāt un darīsim Jūsu kāzu dienu saturīgāku un vēl emocionālāku!

Ja tev ir maza pādīte un tu gribi rīkot krustabas latviskā garā – zvani Ingunai (tel.26575499)!

printēt

Noslēgusies pieteikšanās03.02.2015

Noslēgusies pieteikšanās Kokneses Ziņģei! Aprīlī Kokneses kultūras namā pulcēsies 217 ziņģētāju un stāstnieku no dažādiem Latvijas novadiem!!! Paldies visiem par lielo aktivitāti! Uz tikšanos KOKNESES ZIŅĢĒ 11.aprīlī.Sākums plkst.16.00!

Kokneses Ziņģes 2015 dalībnieki:

 1. Mārcienas "Labākie gadi"
 2. Pļaviņu f.k. "Āre"
 3. Kokneses s.k."Skutelnieki"
 4. Cesvaines f.k. "Krauklēnieši"
 5. Kokneses f.k. "Urgas"
 6. Suntažu f.k."Saule"
 7. Jumpravas f.k. "Liepu Laipa"
 8. Folkgrupa "Teikas Muzikanti"
 9. Aizkraukles f.k. "Karikste"
 10. Tukuma f.k. "Avoti"
 11. Rīgas f.k. "Laiva"
 12. Tautas tradīciju kopa "Budēļi"
 13. Dobeles f.k. "Puduris"
 14. Dobeles Vācu kultūras biedrības ansamblis "Die Lustigen"
 15. Aiviekstes senioru ansamblis "Ābeļziedi"
 16. Aizezeres muzikanti
 17. Lielvārdes f.k. "Josta"
 18. Latgales vīru kopa "Kūzuls"
 19. Isnaudas folkloras kopa
printēt

Adīsim Kokneses cimdus!29.01.2015

Lielajā Mirdzas Slavas grāmatā „Latviešu rakstainie cimdi” Rīga „Zinātne”1990, ir pieci Kokneses cimdu raksti!!!Pieci!!! Un gan jau adītājām ir zināmi vēl kādi Kokneses pusē biežāk adītie cimdu raksti... tikai nav grāmatā.

Šajā Mirdzas Slavas grāmatā aplūkota 20.gs. krāsainā adījumā darināto cimdu rakstu izplatība Latvijā, analizētas cimdu rotājumu un krāsu noskaņas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

"Baltaine" izvērtē padarīto19.01.2015

16.janvārī Kokneses kultūras namā notika biedrības "Baltaine" kopsapulce. Biedrība dibināta 2013.gada pavasarī. Dibinātāji ir 16 cilvēki. Šogad uzņēmām vēl 3 jaunus biedrus, kas labprāt līdzdarbojas un sniedz gan padomu, gan praktisku palīdzību, lai taptu īstenoti biedrības "Baltaine" iecerētie pasākumi. Runājām par padarīto. Izvērtējām sasniegto un uzklausījām idejas nākamajam darba posmam. Ieceru ir daudz. Tuvākajā laikā dažas no tām "laidīsim tautās", lai, kā vienmēr, labums ne tikai pašiem, bet arī citiem tiek.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Aicinām uz biedrības "Baltaine" kopsapulci!05.01.2015

Aicinām interesentus uz biedrības "Baltaine" kopsapulci, kas notiks 16.janvārī plkst.17.00 Kokneses kultūras namā! Pēc tam plkst.19.00 varēs izlocīt kājas Teņa dienas dančos. Biedrība darbojas kopš 2013.gada pavasara.

Galvenais mērķis ir saglabāt un kopt latviskās tradīcijas, svinot gadskārtas svētkus (Meteņus, Lielo dienu, Ūsiņus, Jāņus, Miķeļus, Mārtiņus, Ziemassvētkus) un turot latviskos godus (krustabas un vedības). Ir arī citi pasākumi, ko piedāvājam koknesiešiem, piemēram Kokneses Ziņģi, kas šogad notiks jau 4.reizi.

printēt Lasīt visu ziņu

Čigānos laizdamās, vilku biezu kažociņu...

19.12.2014

Vai tu zini - kāpēc? Nu ja! Citur deva ēsti, dzerti, citur rungu pa muguru... Kas nav ziemā gājis čigānos, tas nav izjutis maskas spēku, prieku, došanu un ņemšanu. Tā ir veca tiesa, ka no Mārtiņiem līdz Meteņiem iet maskotos gājienos, katrā vietā tos sauc citādāk - kūjinieki, vecīši, čigāni, budēļi, ķekatnieki, kaļadas, kaladnīki... Mūsu pusē Ziemassvētku laikā maskotos ļaudis vairāk sauc par čigāniem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (24)

Ziemassvētku rotājumu darināšanas darbnīca

11.12.2014 kur : Kokneses kultūras nams

Kopā ar folkloras kopu "Urgas" 11.decembrī Kokneses kultūras namā tika rīkota Ziemassvētku rotājumu darināšanas darbnīca. Gatavojām saulītes, virtenes, puzurus... Katrs, kas atnāca, aizgāja mājās ar savu roku darinātiem rotājumiem. Tagad ir ierosme darīt vēl, jo līdz Ziemassvētkiem vēl kāds laiciņš atlicis, lai māju varētu sapost un izrotāt!

Vai tu zini, kas ir puzurs?

Puzuri ir tradicionāli latviešu istabas rotājumi, kurus gatavo no niedrēm vai salmiem, labības stiebriem, smilgām izrotājot ar papīru, spalvām, krāsainiem dzīpariem, olu čaumalām, ēveļskaidām vai citiem dabas materiāliem. Senāk ar puzuriem pušķoja svinību (arī kāzu) telpas. Tos pakāra virs ēdamgalda, šūpuļa un citās vietās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Seno ziņģu vakars

27.11.2014 kur : Kokneses kultūras nams

27.novembrī Kokneses kultūras namā tika aicināti visi, kas grib izdziedāties no sirds. Kad tikām līdz kādai desmitajai dziesmai, tad atcerējāmies, ka vajadzētu paskaitīt, cik trijās stundās var izdziedāt... Bet - nekas no tā neizdevās. Nebija laika! Bija jāziņģē, jālustē un jādanco! Paldies ciemiņiem no Aizkraukles, ar kuriem izkustējāmies un iemācījāmies jaunus deju soļus, bet ziņģes tomēr mēs paši zinājām daudz vairāk. Gan senas, no vecām dziesmu kladēm, gan jaunākas no dziesmu grāmatām, gan tādas, kas dzimtā saglabājušās un nemaz nav pierakstītas. Nākamā ziņģēšana pavasarī, kad uz Koknesi aicināsim daudz ciemiņus, lai atkal satiktos lielajā Kokneses Ziņģē! Paldies mūsu pašu Ausmai Markavai, Lieberatai Salmiņai par pasākuma kuplināšanu, Astrīdai Saimenai un Elgai Grigānei par ziņģēšanas sariktēšanu!

Inguna Žogota

Veļu laika stāsts Kokneses pilsdrupās

30.10.2014 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

Ceturtdienas vakarus, kurus agrāk sauca par piektvakariem, agrāk svētījuši un svinējuši... Arī 30.oktobra vakars tāds bija. DABA kopā ar koknesiešiem svētīja un svinēja veļu laiku. Svētīja un svinēja. Teica paldies senčiem un godāja tos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (39)

Rudens Saulgrieži Kokneses pilsdrupās

23.09.2014 17:00 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

Tieši dienā, kad iestājas astronomiskais RUDENS, biedrība "Baltaine", folkloras kopa "Urgas" un Kokneses TIC bija aicinājis interesentus nākt kopā, lai svinētu Rudens Saulgriežus. 23.septembrī plkst.17.00 Kokneses pilsdrupās rosījās gan lieli, gan mazi, visi silti saģērbušies, jo laiks bija iegriezies patiesi ļoti rudenīgs. Bija uguns rituāls, kur ar rudens veltēm ziedojām ugunij, lai tas, ko ļoti vēlies, piepildītos. Vēlējumi bija gan par sevi, savu ģimeni, bērniem, savu dzimtu, Koknesi un Latviju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top