Dzīvot ar tēvzemi un tautasdziesmu sirdī

07.11.2015 kur : Kokneses kultūras nams

Kultūras pasākumi Kokneses novadā nav iedomājami bez Ingunas Žogotas vadītās folkloras kopas „Urgas”. Pavisam nesen sagaidījām mūsu dainu tēva Krišjāņa Barona 180 gadu jubileju. Ar tēvzemi un tautasdziesmu sirdī Inguna Žogota ir apliecinājusi – latviešu tautas folklora un latviskā dzīvesziņa ir neizsmeļams avots. Viņai lieliski izdevies sev līdzi aizraut citus, pārliecinot: „Vai tādēļ nedziedāju, kad man grūti jāstrādā?”

Ar moto: „Mīlestības puķes uzzied neatlaidīgajiem” 7. novembrī Kokneses kultūras namā folkloras kopa „Urgas” kopā ar draugiem svinēja 10. dzimšanas dienu un skatītājiem dāvāja neaizmirstamu svētku brīdi. Uz skatuves goda vietā bija folkloras kopas „Urgas” karogs. Svinības noritēja sirsnīgā un viesmīlīgā gaisotnē – kā mājās, kur laipni gaidīts ikviens. Dziesmām mijoties ar dančiem un rotaļām, gaviļnieces „Urgas” ciemos nākušie mīļi apdziedāja un apdāvināja. Turklāt savam pulciņam dziesmu teicējas atrada jaunus dalībniekus!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (111)

Veļu vakars Kokneses pilsdrupās

04.11.2015 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

Jau otro gadu Kokneses pilsdrupās folkloras kopa "Urgas" piedāvā nogodēt veļu vakaru. Kas tad tas ir? Ko darām un kāpēc tieši Kokneses pilsdrupās?

Vasara ir pagājusi. Jautrais kāzu laiks garām... No Miķeļiem līdz Mārtiņiem Latvijā ienāk veļu laiks. Tas ir klusāks, apcerīgāks, mierīgāks. Kapos tiek svinēti svecīšu vakari. Bet katrā mājā var svētīt veļu laiku savādāk. Vai arī līdzīgi, kā mēs to darījām Kokneses pilsdrupās. Tāpēc arī rādām un darām to kopā ar cilvēkiem, kas atnāk. Un arī veļus aicinām. Pēc tam pasakām paldies par padomu un aizraidām atkal projām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Miķeļtirgus

07.10.2015 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Koknesē lielie rudens tirgi izzuduši, bet I.Gaiša Kokneses vidusskolas jaunāko klašu skolēni katru rudeni tos īpaši gaida! Arī lielākie uznāk līdz trešajam stāvām, lai atcerētos, kā paši pirms dažiem gadiem tirgojās, zīmēja cenu zīmes, cepa kopā ar mammām gardumus, tina un pina...

Arī šogad tā bija. Mūsu pusē agrāk tirgi rudens pusē notikuši mazliet vēlāk, pēc Miķeļiem. Skolā arī tagad tā darām. Rīkojam tirgu oktobra sākumā.

Bet pēc līksmās tirgus dienas, iestājas veļu laiks. Klusāks un rāmāks.

Inguna Žogota

Ciemiņi Radošajā mājā

03.10.2015 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

Rudens ir bagāts un dāsns arī ar ciemiņiem. Tie ļoti iecienījuši ciemoties biedrības "Baltaine" Radošajā mājā. Kāpēc gan ne? Te ikviens ir laipni gaidīts. Gandrīz vienmēr pacienāts un izklaides garantētas!

Septembra beigās pie mums ciemojas Kokneses dzejnieki. Tas bija ļoti jauks un sirsnīgs pasākums. Pie mums iegriežas gan skolēni, gan seniori. Visiem Radošajā mājā ir, ko darīt! Te pabijuši tuvāki un tālāki viesi, gan no Tukuma, Jaunjelgavas, gan no citurienes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Rudens Saulgriežu svinības

23.09.2015 17:00 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

Rudens Saulgrieži šogad pienāca īstajā laikā. Vēl patīkami silts un tomēr jau rudenīgs. Uz skaistu rituālu Kokneses pilsdrupās bija kopā nākuši dažnedažādi ļaudis - gan pašmāju, gan no Rīgas braukuši. Kad bija sarūpēts cienasts, sapušķots ugunskurs, tad arī danči un dziesmas varēja sākties. Pēc tam iekūrām ugunskuru, katrs ziedoja graudus, sēklas un vēlēja viens otram laimi, auglību, veselību un vēl daudz ko labu.

Vakars pienāca ātri, jo dienas tagad kļūst atkal īsākas... Sācies veļu laiks. Pārdomu un stāstu, pasaku, mīklu laiks.

Dekupāža arī Radošajā mājā Koknesē

04.09.2015 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

Vai tu zini, kas ir dekupāža? Dekupāžas tehnika ļauj pierastas un ikdienišķas lietas pārvērst ļoti personiskos un oriģinālos mākslas darbos. Tā izmantojama, dekorējot visdažādākos interjera un sadzīves priekšmetus no koka, kartona, stikla, keramikas, porcelāna, metāla, spoguļstikla, akmens, auduma u.c. materiāliem. Darbus dažādo izmantojot glezniecību, apzeltīšanu, vecināšanu, plaisājuma veidošanu un citus efektus. Dekupāža ir sena tehnika – pirmsākumi meklējami tālajā 12. gs. Ķīnā. Eiropā dekupāža uzplaukumu piedzīvoja 17. gs. beigās. 18. un 19. gs. ar dekupāžu aizrāvās karaļnamu ļaudis Francijā un Anglijā. Mūsdienās dekupāža piedzīvo atdzimšanu un ir ļoti populāra Lielbritānijā, Francijā, ASV, Austrālijā, Beļģijā, Krievijā, Lietuvā un arī Latvijā.

Dekupāžas mākslā, lai izrotātu kādu interjera vai sadzīvē noderīgu priekšmetu, iespējams izmantot visdažādākos materiālus, tomēr nepieciešamākie ir akrila krāsa, līme, laka u.c.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Radošās piektdienas Radošajā mājā31.08.2015

Vasara lēnām iet uz beigām, rudens pamazām nāk sētiņā, bet Radošajā mājā rosība turpinās. Kopš 21.augusta katru piektdienu te gaida ikvienu, kas grib darboties pats, mācīties no citiem vai arī dalīties tajā, ko prot. Mēs nākam kopā vakarpusē no plkst.17.00 - 20.00. Notikušas jau divas "radošās piektdienas". Esam adījuši, darinājuši maučus, auduši, celojuši, izšuvuši, veidojuši gaismas lukturīšus, dziedājuši, cienājušies ar gardumiem, ko čaklās saimnieces atnesušas nodegustēt...

Ja arī TU gribi iegriezties Koknesē, Radošajā mājā, Melioratoru ielā 1A, tad - nākamreiz mēs dekupēsim! Atnāc! Atbrauc! Esi klāt! Un darbojies kopā ar mums! Nākamā nodarbība piektdien, 4.septembrī, sākums plkst.17.00. Līdzi nekas nav jāņem. Viss būs uz vietas! Info pa tālr.26575499 (Inguna)

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Radošās piektdienas10.08.2015

Biedrības “Baltaine”

RADOŠAJĀ MĀJĀ

RADOŠĀS PIEKTDIENAS!

Katru piektdienu no plkst.17.00 - plkst.20.00

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Lauku konsultanti tiekas Koknesē

31.07.2015 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

Arī Kokneses "Urgas" un "Tīne" lustīgi danco un dzenā lietus mākoņus! Pasākums izdevies! Kamēr dejojām, lietus nelija! Paldies arī raganiņām!!!

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top