Lielā diena sagaidīta!

21.03.2016

Saulīte jau tek savu pavasara ceļu. Vēl tikai aukstums lēnām negrib atkāpties, bet prāts ir možs un noskaņojums pavasarīgs.

Prieks par tiem saules gaidītājiem, kas svinēja Pavasara saulgriežus Baznīcas kalnā, vietā, kur to darām jau vismaz 25 gadus! Katru gadu! Ja nu kāds nogulēja un neatnāca, tad nāciet citu gad'! Saulīte ne vienmēr rāda savu laipno vaigu, bet ugunskurs kuras, tēja ir karsta, olas - apaļas un dziedam, dancojam - cik jaudas! Tā bija arī šogad! Un kopā nācēji bija ne tikai no Kokneses, bet arī no Bebriem, Stukmaņiem un Jumpravas.

Inguna Žogota

Zīmējam!17.03.2016

Katrai sievietei un ne tikai... vajag izpausties un zīmēt! Gleznot! Biedrības "Baltaine" iecerēts un vairāku Kokneses sieviešu atbalstīts tapis neliels, draudzīgs zīmētāju pulciņš. Esam tikušās tikai 2 reizes, bet jau pašas tik ļoti pārsteigtas par rezultātu, ka gribas padalīties savā priekā un aicināt arī citus mums pievienoties. Nākamā tikšanās pēc mēneša 15.aprīlī plkst.17.00! Paldies skolotājai Dacei Biķerniecei par ļoti labvēlīgām uzslavām un prasmīgo mācīšanu!

Inguna Žogota (t.26575499)

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Atvērto durvju dienas biedrības "Baltaine" Radošajā mājā

14.03.2016 - 18.03.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

No 14.marta līdz 18.martam biedrības "Baltaine" Radošajā mājā notiek ATVĒRTO DURVJU DIENAS. Ja vēl neesi bijis, aizej gan! Katru dienu no plkst.10-17 Tevi laipni sagaidīs un dos iespēju gan zīmēt, spēlēt dažādas spēles, darboties kopā, veidot rakstus. Ja kavēsies ilgāk, pacienāsim pat ar pankūkām.

Kas meklē, tas atrod! Radošā māja atrodas Melioratoru ielā 1 A.

Biedrības "Baltaine" priekšsēdētāja,

Inguna Žogota (t.26575499)

TĪNEI 25!

26.02.2016 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Folkloras kopa "Tīne" Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā darbojas kopš 1991.gada. Šogad "Tīnei" - apaļi 25! Tieši 26.februārī pirms divdesmit pieciem gadiem pirmie "Tīnes" dalībnieki sanāca uz pirmo mēģinājumu. Pa šiem gadiem izauguši un tautās aizgājuši daudzi. Daži bijušie "Tīnes" dalībnieki joprojām darbojas mūzikas jomā, citiem - katram savas gaitas, bet stiprumu un tautas tradīciju izpratni viņi ir saglabājuši.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (24)

Sestklasnieki ciemojas Radošajā mājā

16.02.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

Aicinu izmantot Radošās mājas piedāvājumus! 16.februārī Radošajā mājā ciemojās Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 6.b klase (sk. A.Kārkliņa). Kā patika, pajautājiet viņiem pašiem!

Aicinām ciemos arī citus, gan lielus, gan mazus! Vislabākie ciemošanās laiki: otrdienas, trešdienas, ceturtdienas no plkst. 10 - plkst.12. Var arī citos laikos, bet tad pēc plkst.16. Par ciemošanos, protams, iepriekš jāvienojas pa t.26575499 (Inguna)

Ko darām? Spēlējam spēles, dejojam, dziedam. Piemērojam programmu attiecīgajiem gadskārtas svētkiem. Februārī lejam sveces, darinām saulītes/mandalas, radošie uzdevumi saistīti ar Meteņiem. Ir iespējams izmēģināt visdažādākās spēles: rakstu domino, latvju rakstu spēles, ir amatnieku darināti vilciņi, dūceņi. Jaunākais, ar ko lepojamies - U.Bērziņa darinātās ķekatas (koka kājas). Piedāvājam arī iepazīties ar kulināro mantojumu - mācāmies cept kliju pīrāgus. Nākamajā mēnesī - Lieldienu tēma.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8) galerija (24)

"Urgas" ziņģē Viļānu Ziņģē15.02.2016

13.februārī Viļānos notika jau XIV Ziņģētāju un Stāstnieku vakars "Katram prieki krājas...". Folkloras kopa "Urgas" jau vairākkārt ir bijusi šī pasākuma dalībniece. Šogad bija sabraukušas 20 ziņģētāju grupas, galvenokārt, no Latgales, bet bija arī vairākas no Vidzemes un arī Rīgas. Ziņģētāju priekšnesumus krāšņākus darīja arī 5 stāstnieces (no Verēmiem, Valmieras, Kokneses, Nagļiem un Audriņiem).

Šogad pasākumam viļānieši bija izvēlējušies tēmu „Katram prieki krājas…”, kur aicināja dalībniekus pašus izdomāt, apdomāt un izdziedāt šo tēmu caur vismaz 50 gadus vecām (jaunām), paaudzēs mantotām ziņģēm.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Meteņi "Būnīšos"

06.02.2016

Meteņi ir laiks, kad kažoks jāmet uz otru pusi, jāatvadās no ziemas un jāsāk gaidīt pavasaris. Tā arī 6.februārī Kokneses "Būnīšos" darījām. Vēl pēdējo reizi maskās. Spēkojāmies, sacentāmies, dancojām, kurinājām ugunskuru, pateicāmies par aizgājušo gadu un meklējām Meteni. Tas, kā parasti, bija labi noslēpies un aizmidzis. Kad skaļi modinājām, tad viņš arī attapa, ka pavasaris klāt un jāsāk rosīties! Dalīja kārumus, bija arī zelta pogas. Vēl tika sava tiesa arī kurmjiem, jo tieši Meteņos ir īstais laiks teikt: "Kurmi, kurmi, neroc dārzu, es tev degunu ar kurpi nomīšu!" Skaisti izdevās pašu lietās sveces. Paldies saimniecēm par gardajiem Meteņu ēdieniem! Nu ir laiks nākt pavasarim!

Inguna Žogota

Sveču mēneša Meteņu darbnīca Radošajā mājā

03.02.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

Sveču mēnesis šogad lietains un vējains. Drīz Meteņi - jauna saimnieciskā gada sākums. Biedrības "Baltaine" Radošajā mājā mācās Meteņu dziesmas, rotaļas, lej sveces un cienājas ar pankūkām.

Gaišu arī Tev šo Sveču mēnesi un LAI AUGLĪGS UN RAŽĪGS GADS!

Inguna Žogota, biedrības "Baltaine" priekšsēdētāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top