Ejam plenērā!

05.06.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

5.jūnijā biedrības "Baltaine" Radošajā mājā bija pulcējušies tie, kas gribēja pamēģināt savu roku plenērā. Kas ir plenērs? Tā ir gleznošana brīvā dabā.

Tā mēs arī jutāmies - brīvi un viegli... nepiespiesti un iedvesmoti no katra brīnuma, kas dabā. Atnākuši bija gan bērni, gan skolnieki, gan pieaugušie. Visiem patika! Paldies Elīnai Māliņai, kas iepazīstināja mūs gan ar savām plenēros tapušajām gleznām, gan bija klāt ikvienam, kas bija nodevies gleznošanai brīvā dabā! Dažiem pietika ar divām stundām, cits pat pēc trīs stundām vēl nebija beidzis un priecīgs baudīja un gleznoja Kokneses krāšņo dabas ainavu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Radošajā mājā mācās spēlēt kokles30.05.2016

Biedrības "Baltaine" Radošajā mājā tiek piedāvātas visdažādākās nodarbības. Vēl nesen kuplā pulkā gatavojām smukziepītes, mācījāmies komplektēt savu tautas tērpu, zīmējām... nu jau vairākas nodarbības nākam kopā, lai mācītos spēlēt kokles.

Katrs instruments prasa laiku un darbu, bet kokles spēle ļoti ātri "ierauj tevi" savā skaņu burvībā, ka liekas, ka TU JAU VARI! Un tiešām - ja spēlē kopā vairāki, tad arī tas, kurš vēl bikls koklētājs, tomēr izjūt gandarījumu - es jau spēlēju!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Ūsiņu svinības

09.05.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

Kad ārā vairs nav lielu salnu, kad zāle jau sprīdi gara, kad Ūsiņš atved zemei zaļu dāboliņu ar akmeņa kumeliņu, tad beidzot VASARAI VĀRTI ir vaļā!

Arī šogad Ūsiņi, kurus svinējām 9.maijā, bija Tik brīvi, viegli un silti.

Kurinājām ugunskuru. Pat divus, jo viens bija tas, kurā ziedojām, bet otrs - saimnieciskais, uz tā gatavojām pantāgu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (27)

Vasaras nometne bērniem “Daugavas stāsti”09.05.2016

Ar Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) finansiālu atbalstu no 2016. gada 8. jūlija līdz 14. jūlijam Aizkrauklē notiks diennakts nometne “Daugavas stāsti”, kas paredz stiprināt diasporas bērnu un jauniešu saikni ar Latviju. Iespēja piedalīties nometnē būs 20 diasporas bērniem no Zviedrijas, Itālijas, Šveices, Grieķijas un 10 Latvijas bērniem no Ogres un Aizkraukles novadiem. Nometnē aicināti piedalīties bērni vecumā no 6 līdz 16 gadiem. Bērnu dalība nometnē ir bez maksas. Nometnes norisei ir izvēlēta Aizkraukle – pilsēta, kuras tuvumā atrodas daudzas Latvijas kultūrai nozīmīgas vietas - Staburags, Koknese, Skrīveri, Lielvārde.

printēt Lasīt visu ziņu

C klašu skolēnu viesošanās biedrības ,,Baltaine” Radošajā mājā Koknesē05.05.2016

Pavasara noskaņās c klašu skolēni kopā ar saviem mācību priekšmetu skolotājiem apmeklēja Radošo māju Koknesē.

Mūs sagaidīja jautri muzikanti, iesaistot visus rotaļās, draiskā dancī. Radošās mājas saimnieces aicināja skolēnus uzburt pasauli no mazām lietām- dzijas, diegiem, klūdziņām, gatavojot saulītes, tinot dziju tītavās, darbojoties ar bezgala interesantām spēlītēm no koka. Katrs pēc savas patikas varēja radoši izpausties. Darbojoties radošajās darbnīcās bija iespēja saprast, cik gan reizēm vienkārši, gan sarežģīti top lietas. Vajadzīga tikai kripatiņa iedvesmas un mazlietiņ pacietības. Pozitīvs ieguvums ir arī tas, ka darbnīciņas vada ļoti sirsnīgi amatu pratēji un tur visu laiku valda gaiša, radoša noskaņa, laikam tāpēc arī šo māju sauc par Radošo.

Sirsnīgs izvērtās bērnu un skolotāju kopīgais pasākums, kur savu padomu sniedza saimniecīte Elga. Viņa ierādīja, kā var izcept veselīgu cienastu no kviešu miltiem, klijām, vārītiem kartupeļiem. Mazie cepēji izcepa smaržīgus kliju pīrāgus ar burkānu pildījumu. Pats patīkamākais – degustācija! Garšoja ļoti labi! Pēc šī procesa daži bērni teica, ka nākotnē būšot pavāri.

Dziedot, dejojot, ejot rotaļās, radoši darbojoties, laiks pagāja spraigi un interesanti. Mājās visi devās gandarīti par jauki pavadīto laiku un apgūtajām jaunajām prasmēm.

Sirsnīgi pateicamies Radošās mājas saimniekiem par sirsnīgo uzņemšanu, iedvesmu atklāt jaunus talantus un iemācīties jaunas lietas.

Sociālo zinību skolotāja Daina Logina

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Radošajā mājā - ZIEPJU DARBNĪCA

27.04.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

27.aprīļa vakars vēl nebija dārzu stādāmajā laikā, tāpēc izdevās satikties Radošajā mājā, lai gatavotu un priecātos par to, kas sanāk! Un - patiešām izdevās brīnišķīgas, smaržīgas, neparastas, pašu rokām darinātas ziepes. Gandrīz 20 cilvēku, omulīgā gaisotnē, kopā ar meistari Daigu Vilcāni no Jēkabpils darināja "smukziepītes". Tā šīs ziepes nosaucis Sēlijas meistars Andris Romanovskis. Mēs gatavojām ziepes no gatavās ziepju bāzes, pieliekot klāt ēteriskās eļļas, smaržeļļas... krāsai derēja dabiskās eļļas (burkāneļļa, kliņģerīšu eļļa un citas), kā arī pārtikas krāsvielas. Vēl skrubītim likām klāt magoņu sēklas... var likt arī linsēklas... auzu pārslas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Aktivitātes lieliem un maziem!18.04.2016

Gaidām ciemos Koknesē! Būsim priecīgi, ja apmeklēsiet biedrības “Baltaine” Radošo māju Koknesē, Melioratoru ielā 1 A , kurā rosās aktīvi un radoši ļaudis!

Piedāvājam aktivitātes gan lieliem, gan maziem!

printēt Lasīt visu ziņu

Katram savu tautas tērpu

17.04.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

Radošajā mājā svētdien, 17.aprīlī notika pirmā nodarbība, kas plānota kā PRAKTISKO NODARBĪBU CIKLS. Tās ir Gitas Tenisas nodarbības "MANS TAUTAS TĒRPS"

Nodoms: Uz etnogrāfiskā tautas tērpa bāzes, radīt savu oriģinālu tērpa komplektu.

Dalībnieks: Katrs, kas vēlās veidot, komplektēt, papildināt pats savu tautas tērpu.

Ko darīsim? Pētīsim. Domāsim. Radīsim.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Kokneses Ziņģei piektā dzimšanas diena!

09.04.2016 kur : Kokneses kultūras nams

Kokneses Ziņģe jau piekto pavasari no Latvijas malu malām sasauca kopā ziņģēt gribētājus. 9. aprīlī Kokneses kultūras namā kā skanīgā bišu stropā zumēja priecīgas gaviles par atkal satikšanos un jaunu iepazīšanos, acis žilba no krāšņajiem tērpiem, no sajūtas, ka šo brīdi tik daudzi ir gaidījuši!

Piektajā Kokneses Ziņģē satikās koknesiešiem jau labi zināmi un iemīļoti dziesmu zinātāji, gan tie, kuri pirmo reizi ziņģēja mūsmājās. 18 kolektīvi un viena stāstniece – kopumā vairāk kā 200 dalībnieki – tāda ir Kokneses Ziņģes 2016 bilance. Paldies par ziņģēšanu no sirds: Viļānu folkloras kopai „Bumburneicys”, „Teikas muzikantiem” no Rīgas, Lielvārdes folkloras kopai „Josta”, Mārcienas ziņģētājiem „Dziedam, kad gribam, dziedam, ko gribam, dziedam, kur gribam”, Gio Saulem-Upneram ar daiļajām mūzām, Kokneses folkloras kopai „Urgas”, stāstniecei Agitai Lapsai no Valmieras, tautas tradīciju kopai „Budēļi”, Ogres folkloras kopai „Artava”, Isnaudas folkloras kopai, Suntažu folkloras kopai „Saule”, Bārtas etnogrāfiskajam ansamblim, Raseiņu folkloras kopai „Degule”, Dobeles folkloras kopai „Leimaņi”, Svitenes folkloras kopai, Vecsaules folkloras kopai, kapelai „Aizezeres muzikanti”, Dekšāres folkloras kopai „Kūzuls” un folkloras kopai „Dreņģeri” no Codes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (54)

Satiec savu Meistaru

02.04.2016 - 03.04.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

Latvijā ik gadu aprīlī norisinās projekts "Satiec savu Meistaru". Arī biedrība "Baltaine" jau otro gadu tajā aktīvi piedalās. Šogad ar ļoti plašu piedāvājumu: kokles, ermoņikas, mandolīnas spēle, dziedāšana, tamborēšana, latviskais kulinārais mantojums, mauču darināšana, šķeterēšana un izšūšana.

Meistari: Inguna Žogota, Annija Blaus, Ausma Markava, Biruta Blaua, Elza Jakovele, Elga Grigāne, Anna Dzalbe, Ņina Rušmane, Mirdza Elste.

Pasākumi notika divas dienas - 2. un 3.aprīlī un tika plaši apmeklēti. Radošajā mājā gaiss virmoja un visapkārt lidinājās "radošums"!

Vēl šajās dienās pie mums ciemos bija arī Inese Kāpiņa, un mēs mācījāmies gatavot ādas grāmatiņas. Esiet radoši! To var katrs! Tikai jāgrib un jāsāk!

Inguna Žogota

biedrības "Baltaine" priekšsēdētāja
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top