faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Kokneses folkloras kopa Urgas Starptautiskajā folkloras festivāla Baltica-201531.07.2015

No 15.-19.jūlijam Latvijā notika Starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2015". Arī Kokneses folkloras kopa "Urgas" bija festivāla dalībnieki un piedalījās pasākumos Talsos, Rīgā, Sakstagalā un Rēzeknē. Līdz nākamajam festivālam daudz iespaidu, prieka un piedzīvojumu tagad glabāsies katras "Urgu" dalībnieces pūra lādē. Pēc 3 gadiem festivāls atkal notiks Latvijā. Folkloras jomā tas ir pats svarīgākais notikums, kas vienmēr ir norisēm bagāts, koncertiem un dažnedažādiem pasākumiem piesātināts, labi apmeklēts, krāšņs un daudzveidīgs. Festivālā "Baltica 2015" piedalās labākās folkloras kopas no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas kā arī ciemiņi no tālākām valstīm. Mēs šajā lielajā folkloras saietā vienmēr piedalāmies ar prieku un saviļņojumu. Tā tas bija arī šoreiz!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (60)

Annas diena Radošajā mājā

26.07.2015

Kā Jēkabi , bija Saimnieku, tā Annas (26.jūlijs) - Saimnieču dienas. Abas tās bijušas sensenas kāzu dienas. Annās pārveda jauno saimnieci.

Tad raudzīja pirmos kartupeļus un burkānus un kāva pirmo aunu. Abas minētās dienas bija arī iecienītas kāzu svinēšanai.

Annas dienā ēda jaunu rudzu maizi.

No Annas dienas drīkst ēst jaunus kartupeļus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Koknesē ieskandina folkloras festivālu Baltica 2015

27.06.2015 - 26.06.2015

27. jūnija vakarā Koknesē, Blaumaņa pagalmā, bija sanākuši visi labi ļaudis, lai kopā ieskandinātu starptautisko folkloras festivālu „Baltica 2015”, kas Latviju pāršalks no 15. jūlija līdz 19. jūlijam. Šādi ieskaņas koncerti Latvijā vienlaicīgi notika 27 norises vietās, vienlaicīgi vienojoties dziesmā „Tēvu tēvi laipas met”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Radošā māja radošiem ļaudīm!

27.06.2015

27. jūnijā biedrība „Baltaine” Koknesē, Melioratoru ielā 1b, kopā ar draugiem un atbalstītājiem atklāja Radošo māju – pulcēšanās vietu darbīgiem ļaudīm.

„No latviskā līdz pasaulīgam, caur dziesmu, deju, rotaļu, amatniecību un kulināro mantojumu. Pastāvēs, kas pārvērtīsies, bet nepazaudēs latviskās saknes” – atklāšanas brīdī Radošās mājas ideju un nākotnes koncepciju raksturoja Inguna Žogota, biedrības „Baltaine” vadītāja.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (37)

Folkloras kopa "Urgas" aplīgo koknesiešus23.06.2015

Veca, bet dažās vietās jau aizmirsta tradīcija ir - Jāņos aplīgot savus kaimiņus. Tā dara vēl joprojām laukos, bet pilsētnieki ir kūtrāki uz to. Arī Koknesē tikai retais to vairs atceras... Šogad "Urgu" sievas sēdās zirgā, kāpa uz riteņiem un aidā! No mājas uz māju! Visur līgotājus laipni sagaidīja, pacienāja. Mēs koši palīgojām, padancojām un teicāmies nākt atkal citugad! Vienā mājā gan iekšā netikām... tur pēc vecās labās paražas - durvis aizlikām ciet ar visvisādām lietām, kuras turpat pagalmā atradām... Nu nekas. Šīs mājas ļautiņi nākamgad noteikti mūs mīļi gaidīs ar siltiem pīrāgiem un alutiņu!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Jāņu mācības

19.06.2015

Folkloras kopa "Urgas" Jāņu mācības vada katru gadu. Jau 10 gadus! Atliek tikai gribēt un būt! Vai Tu jau esi kādu reizi atnācis un mācījies savus Jāņus svinēt vēl labāk un vēl kuplāk kā līdz šim? Šogad jau par vēlu... nu ir jāgaida nākamais gads!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (34)

Folkloras kopa “Urgas” uzsāk Jāņu zibakciju

18.06.2015

Vasaras Saulgriežu svinētājas – folkloras kopas “Urgas” viedās dziesmu zinātājas 18.jūnijā Kokneses centrā iesāka Jāņu zibakciju, kura turpināsies arī 19. un 20. jūnijā. Aicinām arī jūs būt aktīviem zibakcijas atbalstītājiem!

Ūsiņos

11.05.2015

Biedrības "Baltaine" organizētie Ūsiņi šogad pirmoreiz notika pie Radošās mājas. Pirmoreiz iekārtojām vienu no ugunskura vietām, kura šoreiz domāta kā saimnieciskā uguns. Tur arī gatavojām pantāgu. Kas tas tāds - īstens pieguļnieku ēdiens, ko var viegli sagatavot uz ugunskura. Tas gatavots no olām, piena, gaļas... un pirmajiem zaļumiem.

Kas ir Ūsiņi?

Ūsiņi ir gaismas un siltuma atnākšanas svētki – tas ir pierādījums, ka dzīvība atgriežas. „Ūsiņš, Jurģis ir viena no tām retajām latviešu dievībām un mitoloģiskajām būtnēm, kuras skaidrojumos ir vislielākais hipotēžu skaits: lopu patrons, gaismas dievība, bišu dievs, mājas dievs”. (Marģers Grīns, Māra Grīna „Latviešu gads, gadskārta un godi”, Rīga „Everest”, 1992). „Plašākais pētījums pieder Haraldam Biezajam („ Lichtgott der alten Letten”, 1976.)”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Kokneses ziņģe 2015

11.04.2015 kur : Kokneses kultūras nams

11. aprīlī visspožāk sildīja pavasara saulīte, bet ziņģes dziesmiieki un stāstu teicēji no visas Latvijas satikās „Kokneses ziņģē”. Kokneses kultūras namā ciemiņus laipni sagaidīja dziesmotā pasākuma rosinātājas - folkloras kopas „Urgas” dalībnieces, muzikālu sveicienu dāvāja kapela „Aizezeres muzikanti”, un kā jau vietā, kur valda kņada un līksmība, bija arī mazs amatnieku tirdziņš.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (31)

Folkloras kopas "Urgas" Lieldienas Prāgā10.04.2015

Folkloras kopa "Urgas" šogad Lieldienu brīvdienas pavadīja Čehijā. Saņēmušas festivāla Blue Diamond Events ielūgumu, devāmies ceļā, lai piedalītos folkloras festivālā.

Dienas bija piedzīvojumiem bagātas, apmeklējām arī Prahovas klinšu parku ČeskyRaj – tas ir viens no senākajiem dabas rezervātiem Čehijā, dabas brīnums, kas veidojies daudzu miljonu gadu garumā. Tā bija pastaiga starp klinšu blokiem pašaurām, klintīs izkaltām takām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (51)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top