Lapas karte
AA+A++
A AAA

Sagaidām Ūsiņa dienu!

08.05.2020

dscn9869.jpgLaikā, kad daudz kas notiek, bet daudz kas arī nenotiek, biedrība "Baltaine" šoreiz aicina atbalstīt Ievas un Ģirta Ančevsku ideju un šo laiku izdzīvot citādi. Arī mums, Radošajā mājā, bija plānots tradicionālais Ūsiņu tirgus, bet nu radusies laba doma - atbalstīt šo pasākumu, par kuru varēsiet lasīt tālāk. 

Veselību, mīlestību un spēku vēlot, uz to mūs aicina  Ieva un Ģirts Ančevski:   "Ar šo vēlamies uzrunāt līdzīgi domājošos ļaudis visos Latvijas novados un aicināt vienā laikā visdažādākajās pieejamajās dabas spēka vietās vai savās sētās veidot uguns rituālus un/vai meditācijas, virzot domu tautas fiziskās un garīgās veselības, arī svarīgāko vērtību stiprināšanai, Zemes un dabas godāšanai, Latvijas labklājības un attīstības veicināšanai un mūsu cilvēciskās un garīgās brīvības uzturēšanai. Ja nav iespēju iekurt uguni, to pašu var darīt arī mājās pie sveces – svarīgi ir piedalīties ikvienam, kurš jūt vēlmi šādā veidā sadarboties.

Šobrīd ir vairākas lietas un norises, kas mūs satrauc. Zinām gan, ka nav vērts satraukties par to, ko nevaram ietekmēt, tāpēc mēs domājam, kas ir tas, ko paši šajā brīdī varam darīt un ietekmēt. Un mums ir sajūta, ka tagad ir īstais laiks attīstīt garīgumu, praktiski parādot, ko tad spējam darīt, kā spējam vienoties un iestāties par svarīgākajām dabiskajām, cilvēciskajām un garīgajām vērtībām - kā spējam vienot domu un ar to visi kopīgi ietekmēt svarīgas norises.

Mēs esam sapratuši, ka tas, ko mēs protam, ir vadīt meditācijas un rituālus saskaņā ar dabas ritmu, tāpēc vēlamies aicināt mums pievienoties, darbojoties līdzīgā veidā savās dabas vietās, sētās un mājās. Mēs to darīsim sev ierastajā vietā.

Meditācijai ieplānotais laiks ir maija sākumā – Ūsiņa dienā – 9. maijā.

Rituāla/meditācijas sākums - plkst.11.00. Sagatavošanās darbi būtu veicami jau iepriekš, lai plkst.11.00 varam jau vienoties kopējā domā, dziesmā, lūgšanā." 

  Paies Ūsiņi... pienāks vasara un cik tad vairs tālu JĀŅI! Ceram, ka mūsu iecerētās Jāņu mācības notiks, kā plānots, sestdien, 13.jūnijā, plkst.12.00, Radošajā mājā.  

 Gaidot mūsu tikšanos, 

Inguna Žogota, biedrības "Baltaine" priekšsēdētāja  

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top