Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/biedriba_baltaine/realizets_projekts_supoles_daugavas_krasta
Drukas datums: 03:27:43 08.12.2019

Realizēts projekts "Šūpoles Daugavas krastā" 13.07.2018

Koknesē, pie biedrības "Baltaine" Radošās mājas, uzstādītas jaunas, lielas un skaistas šūpoles! Vai esi pamanījis? 

Projekts realizēts ar Biedrības "Daugavas Savienība" atbalstu, Biedrības "Baltaine" finansējumu un ar SIA "Lāčuki" praktisko izpildījumu. Turpmāk Koknesē būs lielas koka šūpoles, kurās koknesieši aicināti šūpoties ne tikai Lieldienās, bet arī citās reizēs. Šīs jaunās koka šūpoles piesaista arī Kokneses viesu uzmanību, pie tam ne tikai bērnu, bet arī pieaugušo.

Lai arī bija iecerēts, ka šūpoles pirmoreiz tiks iesvētītas Pavasara Saulgriežos, notika nedaudz citādāk – šūpoles tika uzstādītas Vasaras Saulgriežos un pirmoreiz tajās šūpojāmies 2018.gada 23.jūnijā. Bija organizēts īpašs pasākums, par godu Kokneses sadarbības partneriem no Vitingenas (Vācija), kurā kā jau Jāņos, izrādījām savas tautas tradīcijas – pinām vainagus, gājām rotaļās, dancojām, gatavojām lāpas, taisījām sieru uz ugunskura, cepām pīragus... un šūpojāmies, paskaidrojot, ka šī tradīcija ir Lieldienu ieraža. Šajā pasākumā piedalījās 60 cilvēku.

Šūpošanās tagad iespējama katrā reizē, kad biedrības "Baltaine" rīkotajās aktivitātēs Radošajā mājā, ierodas viesi. Bet tā kā šūpoles ir pieejamas jebkurā laikā, tad esam novērojuši, ka par tām priecājas arī nejauši apmeklētāji.

Ar šūpolēm iepazinušies gan koknesieši, gan ciemiņi no tuvākām un tālākām vietām, un tā tas turpināsies arī turpmāk.

Biedrība "Baltaine" iespēju šūpoties mūsu šūpolēs piedāvās arī dažādos Koknesē notiekošajos pasākumos: Tūrisma sezonas atvēršanas svētkos, gadskārtas svētkos, no kuriem, protams, galvenie ir Lieldienas. Šūpoles varēs izmantot un iepazīt arī ekskursanti, kuri iegriežas biedrības "Baltaine" Radošajā mājā, Melioratoru ielā 1A, Koknesē.

Vienmēr gaidīts ikviens mūsu šūpolēs, bet atcerieties, ka par drošību tajās, esat atbildīgi Jūs paši! 

Inguna Žogota, 

biedrības "Baltaine" priekšsēdētāja