Lapas karte
AA+A++
A AAA

Jāņu mācības aizvadītas, bet Jāņi vēl priekšā!

09.06.2019

20190608_130139_1.jpg8.jūnijā biedrības "Baltaine" Radošajā mājā bija sabraukuši un sanākuši ļaudis no tuvākas un tālākas apkaimes. Bija gan koknesieši, aizkrauklieši, sēlpilieši, skrīverieši un arī no tālākām vietām. Zumēja kā bišu stropā, jo visiem gribējās kaut ko iemācīties. Visvairāk interesentu bija pie vainagu pinējām, jo mācījāmies pīt vainagu bizītē. Visiem interesēja arī, kā saimniecēm sanāks siers, kas tapa turpat ārā, uz ugunskura... Bija arī lāpu darināšanas darbnīca un mācījāmies arī Jāņu rotaļas un līgotnes. Paldies čaklajiem folkloras kopas "URGAS" ļaudīm par katra darba darīšanu no sirds! 

Vai jūs zināt, cik mums ir dainu, kuras dziedamas Jāņu vakarā? Ja ieskatās www.dainuskapis.lv tad redzam, ka 5153!!! Un tās visas izdziedamas vienā pašā vakarā!!! Nu kurš tad to var? Un nevajag arī! Bet vairāk par tām pāris, ko katrs varbūt izdomās vai atcerēsies, tomēr vajadzētu! Un cik ir melodiju??? 1155!!! Cik mēs katrs zinām? Daži saka, ka trīs... citi domā, ka desmit... es domāju, ka zinu vairāk, bet arī tas ir maz... Un tikai katra paša ziņā ir darīt savus Jāņus bagātus, skanīgus un tādus, ka nav garlaicīgi nevienu mirkli!!! 

Ieej grāmatnīcā un nopērc grāmatu "3x9 Jāņi"! Tad tev būs trejdeviņi padomi Jāņu svinēšanai. Tie būs trejdeviņi praktiski padomi Jāņu svinēšanai 21.gadsimtā. Apgāds Zvaigzne ABC. 

Meklē draugus un svini Jāņus tik skaisti un kupli, ka tev tie ilgi paliek atmiņā! 

Vai tu zini, ko nozīmē vārds "līgo"? Lai top! 

Nu tad - LAI TOP!!! 

Inguna Žogota,

Jāņu mācību organizētāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top