Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/biedriba_baltaine/folkloras_kopa_urgas_un_kokneses_zeni_xvi_zingetaju_un_stastnieku_vakara
Drukas datums: 00:34:44 29.05.2020

Folkloras kopa "Urgas" un "Kokneses zēni" XVI ziņģētāju un stāstnieku vakarā 21.02.2018


Šogad pasākumam, kas notika 17.februārī Viļānu kultūras namā, tēma bija „Redz, kā dzīvo….”. Dalībniekiem vajadzēja vispirms pašiem izdomāt, apdomāt un tad izdziedāt šo tēmu caur vismaz 50 gadus vecām (jaunām), paaudzēs mantotām ziņģēm.  Stāstnieki tika aicināti stāstīt jocīgus, nerātnus, nopietnus, smieklīgus notikumu, anekdotes, atgadījumus, baumas utt. par minēto tēmā. Arī mēs, folkloras kopa "URGAS" un "KOKNESES ZĒNI" devāmies uz Viļāniem, lai jautri un skanīgi pavadītu laiku, par balvām turp braucot vēl nedomājām, jo tas šādos pasākumos nav galvenais. Mums līdzi devās arī Kokneses uzņēmēji: Anta Kučere, Marija Andžāne, Spodra Briede.  Vēl šajā dienā skatījāmies arī kapelu skati. Un, protams, dzīvojām līdzi savējiem - "Aizezeres muzikantiem"! 

 Kad Ziņģes vakars beidzās, sākās Anekdošu brīdis. Tajā ļoti pārliecinoši savus jokus stāstīja mūsu Ināra Mačuļska. Visa zāle smējās un dzīvoja līdzi Ināras emocionālajam un dziedošajam priekšnesumam.  Kad rīkotāji paziņoja balsojuma rezultātus, uzzinājām pārsteidzošu ziņu - URGĀM diploms kā LABĀKAJIEM ZIŅĢĒTĀJIEM, bet KOKNESES ZĒNIEM diploms kā VISLABĀKAJIEM ZIŅĢĒTĀJIEM. Pēc nolikuma ziņģētājiem bija paredzēta - 1 skatītāju simpātiju balva, 1 pasākuma organizētāju balva, 1 festivāla dalībnieku vērtējuma balvas (paši sevi nevērtē), sponsoru balvas. Un tad vēl nāca pēdējā ziņa - URGĀM tika pasniegta ZELTA LAKSTĪGALA! Tā ir ceļojošā balva, kuru katru gadu pie sevis glabā kāda kopa, bet nākamajā gadā tiek izvēlēta atkal nākamā, viņuprāt labākā!  Nu tik jāmācās atkal jaunas ziņģes, jāšuj jauni tērpi un nākamgad februārī atkal jābrauc uz Viļāniem, lai atdotu Zelta lakstīgalu nākamajiem labākajiem!    

Inguna Žogota, folkloras kopas "Urgas" vadītāja

Foto: Mirdza Elste, Inese Skuja, Inguna Žogota