Lapas karte
AA+A++
A AAA

Baltu Vienības dienā un Rudens Saulgriežos

24.09.2018

20180922_195540_1.jpglogo_6.jpgBaltu Vienības dienā, 22.septembrī, biedrības "Baltaine" Radošajā mājā gaidījām katru, kurš grib būt kopā un vienoties kopīgā ugunskura iekuršanā, dziedāt un pārrunāt mūsu tautas vēsturi un uzzināt mūsu saknes - kas tie balti un kāpēc mēs svinam šo dienu. Ciemos bija atbraukuši ļaudis no Jaunjelgavas un Lielvārdes. Un mēs paši. 

Paldies visiem par kopīgajām dziesmām! Dzērām karstu tēju un sildījāmies pie ugunskura. Paldies Spodrai Briedei par stāstiem! 

Nākamajā dienā, 23.septembrī, jau varējām teikt - sveiciens RUDENĪ! Rudens Saulgriežu brīdis jau klāt! DIENA un NAKTS ir vienā garumā. 

Dižojāmies ar to, kas izaudzis dārzos, izvēdinājām pūra lādes un uzzinājām daudz interesanta par dažādām senlietām. Daudz mūsu vecmāmiņu un vectētiņu pūra lādēs glabājas... Vajag tik celt dienas gaismā! Gan noderēs! Tās ir mūsu saknes! Pirmo reizi mēģinājām sakult sviestu un - izdevās ļoti garšīgs! Garšojām pašu cepto maizi un cienājāmies ar citiem rudens kārumiem. Danči, rotaļas un dziesmas - bez tiem jau Radošajā mājā neiztikt! 

Inguna Žogota, 

biedrības "Baltaine" priekšsēdētāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top