Komunistiskā genocīda upuriem veltītie atceres pasākumi Kokneses novadā23.03.2018

22.martā Bebru pagastā un 24.martā Koknesē notika atceres pasākumi, pieminot komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu.

Bebru pagastā pirms piecpadsmit gadiem atklātais pelēkais granīta piemiņas akmens komunistiskā genocīda upuriem kļuvis par svētvietu, kas ik pavasari aicina nolikt sudrabotu pūpolzaru un pieminēt tos, kuri ar sapni par Latviju uz mūžu palika svešā zemē. 22. martā skaudro vēstures notikumu atceres pasākums sākās Bebru pamatskolā ar 2004. gada skolas absolventa – Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas un „Exupery international school” (Starptautiskās Ekziperī vidusskolas) vēstures skolotāja Edgara Bērziņa lekciju „25. marta deportācija – no plānošanas līdz reabilitācijai”. Skolēniem tā bija atmiņā paliekoša vēstures stunda, bet Kokneses novada represēto nodaļas biedriem atgriešanās nežēlīgajā pagātnē. Īsajā laika sprīdī Edgaram Bērziņam, izmantojot sagatavoto prezentāciju, ar fotogrāfijām, video un faktiem piepildītu stāstījumu izdevās atainot traģiskos notikumus, tos vērtējot no šodienas skatu punkta.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (41)

Bez mērķa ir tukšgaita21.03.2018

2018. gada ziemas olimpisko spēļu dalībniece Patrīcija Eiduka un viņas treneris Ingus Eiduks atsaucās uzaicinājumam uz tikšanos ar Bebru pamatskolas kolektīvu, un 20. marta pēcpusdiena skolā pārvērtās par sirsnīgu, patiesu, jauniešus motivējošu sarunu par vērtībām, par mērķiem, Phjončhanu, dienvidkorejiešiem, sajūtām un iespaidiem tikko aizvadītajās olimpiskajās spēlēs.

Patrīcija bijusi arī Bebru pamatskolas skolniece, kā atcerējās viņas 5. klases audzinātāja A. Romanovska, ļoti aktīva, atbildīga, radoša. Vidējā balle mācībās, 5. klasi beidzot, viņai bijusi 8,8. Meitene paguva mācīties arī rokdarbu pulciņā un klavierspēli. Audzinātāja fiksējusi visus Patrīcijas tā laika sasniegumus sportā, klātesošajiem uzsverot, ka Latvijas rekords distanču slēpošanā, ko Patrīcija uzstādīja šogad ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, ir pamatīga un ilga darba rezultāts. Treneris, Patrīcijas tētis, ir vienisprātis – visa pamatā ir centība, neatlaidība, iekšēja spītība. Viņš teica: “Ja nav mērķa, tad ir tukšgaita.” Patrīcija atminas, ka viņa uz slēpēm esot kopš brīža, kad sākusi staigāt, bet profesionāli trenējas četrus gadus. Protams, sava loma ir arī talantam un iedzimtībai. Eiduki slēpotāji ir vairākās paaudzēs. Patrīcija piemin slēpotāju vectēvu, slēpotāju tēti un brāļus, no kuriem ar iepriekšējām ziemas olimpiskajām spēlēm saistība ir Valtam un Kristam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Ar ko sākt?28.02.2018

Projekta "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"  ietvaros Bebru pamatskolas 8. un 9.klašu audzēkņi kopā ar saviem audzinātājiem Aivaru Bernānu un Dzidru Žmuideni 24.februārī apmeklēja 24.starptautisko izglītības izstādi "Skola 2018" Rīgā, Ķīpsalā.

 Ir laiks, kad audzēkņi uzdod sev jautājumus – Ko mēs gribam? Ko var izdarīt?      Kas patiešām notiks? Ir laiks, kad viņiem ir jāizvēlas mācību iestāde, kur apgūt zināšanas, domājot par savu nākotnes profesiju. Šī izstāde bija lieliska iespēja skolēniem iegūt vispusīgu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs. Apskatot plašo stendu klāstu, tika rastas atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Neizpalika arī praktiskas nodarbības attiecīgās profesijās, kā arī piedalīšanās dažādos konkursos un rezultātā prieks par iegūtajām balvām. Daudzie bukleti sniedza izsmeļošu informāciju par izglītības iestāžu iespējām un piedāvājumiem karjeras izglītībā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Ar ko es lepojos?15.02.2018

“Katrs vismaz vienu reizi ir sev jautājis “Ar ko es varu lepoties?”. Daudzi noteikti uzreiz var nosaukt savus sasniegumus un panākumus, draugus un ģimeni. Jebkuram ir ar ko lepoties, jo visus cilvēkus kaut kas vieno. Tā ir viena valsts, ģimene, darbs, ieradumi, reliģija un daudzas citas vērtības.”

 Šie ir Bebru pamatskolas 9.klases skolnieces Lindas Saldavas ievadvārdi, kas skan Starpnovadu Publiskās runas konkursā, kas notiek 13.februārī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā latviešu un angļu valodās runājot par vienu un to pašu tēmu “Arī es esmu Latvija”.  Linda saka, ka viņas dzīves galvenais mērķis ir sasniegt tādu zināšanu un spēju līmeni, kas liktu lepoties ne tikai viņai, bet arī citiem. Viedi vārdi, kam seko ļoti atzinīgs žūrijas vērtējums – 2.vieta par uzstāšanos publikas priekšā.

printēt Lasīt visu ziņu

Kad Ziemassvētki aizbraukuši27.12.2017

Ilgi gaidītie svētki ir prom, bet atmiņas, sajūtas, dāvanas paliek. Tās dod spēku un apņemšanos jaunajam darba cēlienam. Bebru pamatskolas skolēnu un vecāku rīkotais Ziemassvētku tirdziņš 21. decembrī bija tikpat bagāts un piedāvāto preču ziņā daudzveidīgs, cik iepriekšējos gados. Medus, ievārījumi, vistu un paipalu oliņas, lociņi, rokdarbi, saldumi, našķi, sveces. Lai piedod nenosaukto preču pārdevēji! Dīdžejs Kristers un viņa palīgi gādāja, lai tirdziņā netrūktu omulības un svētku noskaņas.

Pie Ziemassvētku egles 22. decembrī katra klase sniedza skatuvisku pārsteigumu: dziesmu, deju, dzeju, ludziņu. Nopietnais mijās ar humorpilno, klasiskais – ar moderno.  Svētku egle iemirdzējās košāk, kad skolas direktore L. Degtjareva sveica mācībās, sportā un ārpusstundu darbā aktīvākos skolēnus. Un to ir daudz. Malā stāvētājs nevēlas būt neviens. Prieks dzirdēt direktores rezumējumu par to, cik daudz panākumu sacensībās, olimpiādē un konkursos jau gūts mācību gada pirmajos četros mēnešos.

printēt Lasīt visu ziņu

Lindai Saldavai 1. vieta Andreja Upīša literāro darbu konkursā04.12.2017

Andrejdienā, 30. novembrī, Skrīveros tika pulcināti labākie pamatskolu un vidusskolu vārda meistari, kuri rakstītprasmē bija sacentušies Andrejam Upītim veltītajā literāro darbu konkursā. Arī Bebru pamatskolas 9. klases skolniece Linda Saldava. Diena bija notikumiem un piedzīvojumiem piesātināta tik ļoti, ka varējām doties mājup arī bez konkursā iegūto vietu uzzināšanas, jo ieguvēji, dāvanas saņēmušie bijām visi.

A.Upīša memoriālajā muzejā pulksten 12.00 tikām mieloti ar gardu Andrejdienas zupu. Sātīgā zupa pašā laikā – vairāki viesi bija mērojuši ceļu no tālās Latgales, Kurzemes, daudzi tepat no bijušā Aizkraukles rajona. Atsaucība A. Upīša konkursam Latvijā tikpat liela, cik R. Blaumaņa konkursam, kas beidzās tajā pašā laikā – 2. decembrī.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Daudz laimes, Latvija!22.11.2017

16. novembra vakarā  Vecbebru tehnikuma zālē daudz laimes 99. dzimšanas dienā Latvijai vēlēja svētku koncerta dalībnieki un Bebru pagasta iedzīvotāji. Klātesošos svētkos sveica Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza: „Rīta pastaigā varbūt tu pagūsi saķert vējā virpuļojošo pēdējo rudens lapu un aizdomāties par to, kur sākas un kur beidzas Latvijas ceļš, vai vispār tam ir sākums, un kur beidzas bezgalība. Šī taka, šis lielceļš ved mūs pretī nākotnei, apstājoties un aizdomājoties par to, ka katru gadu, pieminot Latviju svētku reizē, tās ceļi kļūst garāki un garāki gan par mazuļa pirmajiem nedrošajiem soļiem, gan par sirmgalvja lēnīgajiem soļiem. Droši ejiet pa sev izvēlēto ceļu, apzinoties, ka tie atbalsojas Latvijas sirdī!” 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top