Lapas karte
AA+A++
A AAA

Bebru pamatskola

Atsegta koša, dzīvīga, vitāla Latvija

20.11.2018

100_0805.jpgValsts dižsvētku runas beigušās, patriotisma pilnie koncerti izskanējuši, grandiozais svētku salūts sabiris Daugavā un cilvēku atmiņās. Godam esam iegājuši Latvijas otrajā simtā. Kāds bija  mūsu, Bebru pamatskolas, pienesums simtgadnieces Latvijas suminājumā? Kādus akcentus likām mēs, un kas palicis kā nezūdoša vērtība? Tā ir vienotība pie mājturībā klāta svētku galda īsi pirms valsts dzimšanas dienas, kad 8. un 9. klases skolnieces apkalpoja viesus, cienājot ar salātiem un desertu, iepriecinot ar svinīgām galda kartēm. Tā bija visus vienojoša svētku koncerta koncepcija. Tikai kopīgiem spēkiem Latvijas valsts tika dibināta, kopīgiem spēkiem neatkarība atgūta, un visiem kopā tā jāsargā šodien, rīt.

Esiet viens, un būsiet stipri, māca literatūras klasika. Koncerta laikā stipri savā vienotībā bija skolēni, skolotāji, tehniskais personāls un vecāki. Atskaites punkts, kas to apliecina – mājturības skolotāja Alda Piliena kokā griezta Latvijas kontūra, kuru, dziedādami un dejodami, dzeju lasīdami un gaišu nākotni sev vēlēdami, pa gabaliņam vien, atsedzām un ieguvām košu, dzīvīgu, vitālu, cerīgā nākotnē vērstu Latvijas teritoriju.

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Latvijas simtgadi gaidot

14.11.2018

100_0745.jpg1888., 1918., 1988., 2018. Maģiskais astotnieks, tik liktenīgs un nozīmīgs latviešu tautas un valsts vēsturē, bezgalību, mūžību saturošs. Gada skaitlis un īss komentārs, trīs aizdegtas sarkanbaltas sveces, tā divas dienas pirms Lāčplēša dienas  Bebru pamatskolas skolēni, vēstures skolotājas Ievas Puniņas aicināti, iesāka Patriotisma nedēļu. Tai skolēni gatavojušies jau novembra sākumā, papildinot zināšanas par Latvijas valsti un tās simboliem. Ikviens iesaistījās konkursā “Es pazīstu savu Tēvzemi”, izpildot testus un jautājumu lapas, krāsojot simbolu attēlus.

 Kopā ar Bebru pārvaldes vadītāju Ilzi Pabērzu un vēstures skolotāju 9. klases zēni pabija Jaunbebros, Pirmā pasaules karā kritušo atdusas vietā. Nekas nav aizmirsts, neviens nav aizmirsts – tā novembra pelēkajā miglā kā grāmatā rakstīja tur atstātās sveču liesmiņas.

Lasīt visu ziņu galerija (21)

KAA pasākums "Profesija gids"

18.10.2018

img_20181011_wa0000.jpgeraf_logo.jpgKAA pasākumu "Profesija gids" ietvaros 9. oktobrī Cēsīs Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 9.klases un 10.oktobrī Līgatnē Bebru pamatskolas 6.un 8. klases jaunieši  iepazina gida profesiju, kuru vadīja šīs profesijas pārstāvji. Jaunieši pasākuma laikā iepazina gidus darba apstākļos, kas ietver darbošanos ārā un iekštelpās. Demonstrēja valodas prasmju nepieciešamību, kā arī komunikācijas un organizatora  prasmes, jo tūristu grupas ir ar dažādiem raksturiem un mentalitātēm. Gidi stāstīja, lai arī cik dīvaini tas nebūtu, taču šis ir fiziski un garīgi grūts darbs, ņemot vērā, cik lieli tūrisma objekti ir jāparāda un liels informācijas daudzums jāiegaumē, un tas jāizstāsta nepazaudējot savu balsi. Neizpalika dalīšanās pieredzē ar dažādiem kurioziem un rīcību neierastās situācijā.

Lasīt visu ziņu

Jaunas profesijas meklējumos

12.10.2018

100_0648.jpglogo_2.jpgBebru sākumskolas skolēni devās uz pasākumu "Cilvēks - uzņēmējs" Ķekavā, lai  nobaudītu gardas marmelādes un sīrupus,  palutinātu savu organismu ar veselības eliksīriem, kā arī šo produkciju iegādātos dāvanai, turklāt no pašiem ražotājiem.

Jau vairākus gadus darbojas pārtikas un dzērienu uzņēmums „Giline for life”, kuru daudzi pazīst kā „Konfelādi”. Tās saimnieki ir Ginta un Māris Logini. Izmantojot Latvijas (Ķekavas) dārzu bagātības, tās  pārstrādājot, ražo ko tādu, kas garšotu visiem un kas tiešām būtu labs un kvalitatīvs, bez liekiem ingredientiem. Cukura vietā – stēvija. Zinātniskie pētījumi un pasaules pieredze apstiprina, ka stēvija nesatur ogļhidrātus un kalorijas. Tās glikēmijas indekss ir nulle, līdz ar to tā neizmaina cukura līmeni asinīs. 

Nodarbības laikā  iepazināmies  ar ražošanas procesu un tajā strādājošajām un nepieciešamajām profesijām. Ar darba vides, aprīkojuma, darba specifiku uzņēmumā. Saņēmām atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Noskaidrojām, kāpēc ir jāpievērš uzmanība informācijai, kas norādīta uz produktu etiķetēm.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Pa gides pēdām Līgatnē

12.10.2018

dsc_0545.jpg1815. gads. Paltmales papīra dzirnavas. Papīrfabrika. Strādnieku barakas. Dzīvoklis ar apstādinātu laiku tajā. Tilti un tiltiņi. Klintspagrabi Lustūzī. Kultūras centrs. Gulbji. Tīklu parks. Tik daudz mums, Bebru pamatskolas 6. un 8. klases skolēniem, alu pilsētā pie Gaujas atklāja gide, kuras profesiju iepazinām tuvāk. Kad vērots un iepazīts jau gana, Līgatnes papīrfabrikas direktora kabinetā apsēdāmies pie garā sanāksmju galda un izvaicājām savu stāstītāju par grūtāko, interesantāko profesijā.

Cilvēki, ar kuriem nākas satikties, ir tie, kas piešķir ikdienas darbam krāsainību. Spēja noturēt uzmanību un aizraut, labi nostādīta balss un dikcija – tieši tas visnepieciešamākais. Arī mīlestība pret novadu, tā vēsturi, kultūru. Un godīgums. Ne jau visu gids zina, ne uz visiem jautājumiem spēj atbildēt. Tad tiek pateikts: "To es noskaidrošu un jums paziņošu."

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Lekcija “Kas ir teātris?”

10.10.2018

skolas_soma.jpg10. novembrī Kokneses vidusskolā lekciju vadīja Nacionālā teātra aktieri: Liene Sebre, Uldis Sniķers, Igors Šelegovskis, Ivars Kļavinskis. Lekcija bija izdevusies.

Bija interesanti skatīties, kā aktieri demonstrēja dažādas situācijas, ko viņi izmanto izrādēs. Man ļoti patika, kā Uldis dziedāja un spēlēja klavieres. Viņam ir laba balss, kas piesaistīja klausītāju uzmanību. Viņš dziedāja droši un tik pārliecinoši stāstīja fragmentu no Dostojevska darba, ka daudzi noticēja, ka stāsts ir no viņa dzīves. Bija interesanti, ka mākslinieki attēloja, kā uz skatuves skūpstījās pirms piecdesmit gadiem un kā tagad, un kā to dara mazi bērni. Nekad nebiju domājusi, ka es jebkad varētu satikt Ivaru Kļavinski.

Lasīt visu ziņu

Jubilārei Inesei Zanderei

24.09.2018

100_0500.jpgSeptembris Bebru pamatskolā pagājis dzejnieces Ineses Zanderes zīmē, un kā gan citādi, ja bērni labprāt klausās, lasa un skatās visu, ko radījusi šī gada jubilāre Inese Zandere (1958). Dzejnieces darbi ir vienkāršības un labestības piestrāvoti, humora un nebēdnības pilni – tie uzrunā lielus un mazus, tieši tā, kā nosaukta viņas grāmatu izdevniecība. Ineses Zanderes devums ir teicams mācību saturs, lai to apgūtu ar kompetenču pieeju. Viņas Dieguburti vien rosina lasīt, domāt, deklamēt un rakstīt nevis ar pildspalvu vai datoru, bet ar līmi un dziju, precīzāk, dieguburtiem. Dzejas dienas afiša mums bija dieguburtu papildināta. Ar tiem stundās skolēni mēģināja rakstīt par dzejnieci, tāpat kā Zandere spēlējās ar vārdu atskaņām un priecājās par dzejoļu krājumu neparastajiem nosaukumiem, neaizmirstot, ka zem nebēdnīgajām vārdu spēlēm ir paslēpta ideja. Mēs, lasītāji, nedrīkstam lietot tikai vārdu spēļu sakultās putiņas, zem tām dzejniece paslēpusi kādu nopietnu domu, pat sāpi.

Lasīt visu ziņu galerija (10)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top