Pa gides pēdām Līgatnē12.10.2018

1815. gads. Paltmales papīra dzirnavas. Papīrfabrika. Strādnieku barakas. Dzīvoklis ar apstādinātu laiku tajā. Tilti un tiltiņi. Klintspagrabi Lustūzī. Kultūras centrs. Gulbji. Tīklu parks. Tik daudz mums, Bebru pamatskolas 6. un 8. klases skolēniem, alu pilsētā pie Gaujas atklāja gide, kuras profesiju iepazinām tuvāk. Kad vērots un iepazīts jau gana, Līgatnes papīrfabrikas direktora kabinetā apsēdāmies pie garā sanāksmju galda un izvaicājām savu stāstītāju par grūtāko, interesantāko profesijā.

Cilvēki, ar kuriem nākas satikties, ir tie, kas piešķir ikdienas darbam krāsainību. Spēja noturēt uzmanību un aizraut, labi nostādīta balss un dikcija – tieši tas visnepieciešamākais. Arī mīlestība pret novadu, tā vēsturi, kultūru. Un godīgums. Ne jau visu gids zina, ne uz visiem jautājumiem spēj atbildēt. Tad tiek pateikts: "To es noskaidrošu un jums paziņošu."

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Lekcija “Kas ir teātris?”10.10.2018

10. novembrī Kokneses vidusskolā lekciju vadīja Nacionālā teātra aktieri: Liene Sebre, Uldis Sniķers, Igors Šelegovskis, Ivars Kļavinskis. Lekcija bija izdevusies.

Bija interesanti skatīties, kā aktieri demonstrēja dažādas situācijas, ko viņi izmanto izrādēs. Man ļoti patika, kā Uldis dziedāja un spēlēja klavieres. Viņam ir laba balss, kas piesaistīja klausītāju uzmanību. Viņš dziedāja droši un tik pārliecinoši stāstīja fragmentu no Dostojevska darba, ka daudzi noticēja, ka stāsts ir no viņa dzīves. Bija interesanti, ka mākslinieki attēloja, kā uz skatuves skūpstījās pirms piecdesmit gadiem un kā tagad, un kā to dara mazi bērni. Nekad nebiju domājusi, ka es jebkad varētu satikt Ivaru Kļavinski.

printēt Lasīt visu ziņu

Jubilārei Inesei Zanderei24.09.2018

Septembris Bebru pamatskolā pagājis dzejnieces Ineses Zanderes zīmē, un kā gan citādi, ja bērni labprāt klausās, lasa un skatās visu, ko radījusi šī gada jubilāre Inese Zandere (1958). Dzejnieces darbi ir vienkāršības un labestības piestrāvoti, humora un nebēdnības pilni – tie uzrunā lielus un mazus, tieši tā, kā nosaukta viņas grāmatu izdevniecība. Ineses Zanderes devums ir teicams mācību saturs, lai to apgūtu ar kompetenču pieeju. Viņas Dieguburti vien rosina lasīt, domāt, deklamēt un rakstīt nevis ar pildspalvu vai datoru, bet ar līmi un dziju, precīzāk, dieguburtiem. Dzejas dienas afiša mums bija dieguburtu papildināta. Ar tiem stundās skolēni mēģināja rakstīt par dzejnieci, tāpat kā Zandere spēlējās ar vārdu atskaņām un priecājās par dzejoļu krājumu neparastajiem nosaukumiem, neaizmirstot, ka zem nebēdnīgajām vārdu spēlēm ir paslēpta ideja. Mēs, lasītāji, nedrīkstam lietot tikai vārdu spēļu sakultās putiņas, zem tām dzejniece paslēpusi kādu nopietnu domu, pat sāpi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Izprast pagātni vēsturisku notikumu vietā17.09.2018

Septembris Bebru pamatskolā saistās ar vairākām skolas tradīcijām, un viena no tām ir īpaši nozīmīga audzēkņu patriotiskajā audzināšanā – tās ir Latvijas vēstures stundas Jaunbebru Kartupeļu dumpja piemiņas vietā. Latvijas simtgades sagaidīšanas gadā svarīgi bija ierasties ar ziediem pie pieminekļa un mācīties, ka tautas pašapziņa dzima arī šeit pirms 177 gadiem.

Jaunbebru zemnieku "Kartupeļu dumpis" 1841. gada septembrī bija drosmīgs protests pret vācu muižniekiem un Krievijas impērisko varu – tas bija aizsākums Tautas atmodai Vidzemē. Klaušu laiku nemieri, kas izpaudās ar izceļošanas kustību uz Dienvidkrieviju un pāriešanu pareizticībā ar cerību iegūt zemi, tika apspiesti. Zemniekus pēra līdz nāvei, daudzi, saslēgti ķēdēs, aiz zirga pajūgiem kājām devās tālajā ceļā uz Sibīriju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Jaunais mācību gads sākas ar izziņu un uzziņu05.09.2018

Bebru pamatskolā pēc Zinību dienas seko Adaptācijas diena, kuras mērķis ir veicināt skolēnu pakāpenisku sarašanu citam ar citu, skolotājiem, noteikumiem, slodzi, kas prasa uzmanību, pacietību, piepūli. Šoreiz iekļaušanās darba ritmā notika ārpus skolas ēkas. Klašu kolektīvi kopā ar audzinātājiem pārvietojās pa Bebru pagasta centru un piestāja 5 svarīgās pieturvietās: V. Jākobsona memoriālajā mājā "Galdiņi", Latvijas Biškopības vēstures muzejā, Bebru pagasta bibliotēkā, stadionā un Bebru pamatskolas pagalmā. Katra apmeklētā vieta izvērtās par tādu kā zināšanu un kultūrvēsturiskās pieredzes uzpildes staciju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (31)

Zinību diena Bebru pamatskolā

03.09.2018 09:15 kur : Bebru pamatskola

Zinību diena Bebru pamatskolā

2018.gada 3.septembrī plkst.9.15

 Svinīgs pasākums

Skolas pagalmā

Darba vakance Bebru pamatskolā29.08.2018

Bebru pamatskola aicina darbā ģeogrāfijas skolotāju (0,2 likmes).

Pieteikuma vēstuli sūtīt uz e-pastu: bebrupamatskola@koknese.lv 

Zvanīt: 65164357,  27296462

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top