Otrajā projektu darba dienā

19.02.2014 kur : Bebru pamatskola

Projektu darba dienu 19. februārī Bebru pamatskolas sākumskolas skolēniem vēl interesantāku darīja viesi no Anglijas, precīzāk, 4.klases skolniece deviņgadīgā Paula Ledaine, viņas māsa un māmiņa, Bebru pamatskolas absolvente Sanita Ledaine.

Ar lielu interesi skolēni klausījās Paulas drošajā stāstījumā par sevi. Vispirms Paula runāja angliski, pēc tam latviski. Viņa ir atjautīga, atvērta meitene, kura prot labi komunicēt ar diezgan lielu auditoriju. Protams, bērniem svarīgi bija ar skolu un izglītošanos saistīti jautājumi, lai varētu salīdzināt skološanos Latvijā un Anglijā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Karnevāls

24.01.2014 kur : Bebru pamatskola

24. janvāris lieliem un maziem Bebru pamatskolā bija gaidīta diena. Karnevāls. Masku balle, kad ikvienam iespēja atteikties no sava „es” un uzņemt sevī tēlojamo garu.

Latviešu kultūrā maskošanās ir sena un izkopta tradīcija, kas kalpo auglības veicināšanai. Visas maskas iedalāmas zoomorfajās jeb dzīvniekveidīgajās maskās un antropomorfajās jeb cilvēkveidīgajās maskās. Kuru masku pārsvars bija Bebru pamatskolas masku ballē? Protams, vairākums skolēnu izvēlējās cilvēkveidīgās. Pie mums ieradās Monstru lelle, Vēderdejotāja, Pirāti, Fejas, Zorro, Čigānietes, Klauns, Spociņi, Rūķis, Princese Elza, Bebru dāma, Velns, Malnais Sprīdītis, Panks, Pepija Garzeķe un Pepija Zeķubikse, Parisa Hiltone, Jana, Terorists, Trollis, Princeses. Velni. Lai atvaino kāda nenosauktā cilvēkveidīgā maska!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Pirmā projektu darba diena22.01.2014

Lai labāk sagatavotos Bebru pamatskolas 4. salidojumam, skolēni uzsāka projektu darbus, kas saistīti ar datu bāzes pilnveidi par mūsu skolas absolventu karjeras izglītību. Darba gaitā skolēni apgūs prasmes mutiski un rakstiski komunicēt ar intervējamo cilvēku, pierakstīt iegūto informāciju, to apkopot, uzrakstīt secinājumus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Balti nāca Ziemassvētki19.12.2013

Ja Sniega māte pat decembra vidū vēl nav savu uzdevumu augstumos un dabā aizvien valda sniega deficīts, tad cilvēkam neatliek nekas cits, kā ņemt rokās baltu papīru, baltus dzijas kamolus, gaišus sadzīves materiālus un pašam radīt ilgi gaidīto baltumu.

Bebru pamatskolas skolēni un viņu vecāki labprāt atsaucās aicinājumam palīdzēt vairot balto, konkrētāk, radīt katram savu Balto Egli. Ja apkārt ir pārāk daudz tumsas, nevajag ar to cīnīties. Jāiededz gaisma. Un tā mūsu skolas logu rūtīs jau divas nedēļas balto ne tikai elektriskā gaisma, bet visdažādākās egles un eglītes – skarainas, stilīgas, pūkainas, zvaigžņainas. Mums ir telpiskas egles, virpuļojošas egles, egles, kas gatavotas no papīra rociņām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Dāvana Likteņdārzam15.11.2013

Liec, Laimiņa, man mūžiņu, Liec liepā, ābelē: Kā liepai man izaugt, Kā ābelei noziedēt. Dainu latvietis mēru savai dzīvei bieži ņēmis no koka. Mūsdienu latvietim joprojām koks nozīmē ļoti daudz. Koks ir spēka, pamatīguma, pilnvērtīgas, tikumīgas dzīves simbols.

Bebru pamatskolas 1. – 4. klases skolēni mājturības stundās gatavoja kolektīvu darbu – dāvanu Likteņdārzam, kurā augs simtiem visdažādāko koku kā dzīva, zaļojoša piemiņa Latvijai zudušajiem cilvēkiem. To izprotot un apzinoties, bērni kopā ar skolotāju Ligitu Locāni izveidoja ābeli visos četros gadalaikos. Strādājot tikai ar dabas materiāliem, grieza, līmēja, no īstām koka mizām izveidoja ābeles stumbru un zarus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Lāčplēša diena Bebru pamatskolā

11.11.2013 kur : Bebru pamatskola

Sarkanbaltsarkanām lentītēm rotāti skolotāju apģērbi, mācību kabinetos iedegtas sarkanas un baltas sveces, skolas priekštelpas patriotisks noformējums, apskatei izstādīti skolēnu praktiskie komandu darbi „Mana Latvija” – tā Bebru pamatskolā iesākās Patriotisma nedēļa.

Lielie plakāti, ar kuriem katra klase vizuālās mākslas stundās paudusi savu lepnumu par valsti, savus priekšstatus par Latviju un tās vērtībām, ļoti priecē, pozitīvi noskaņo un vairo ikviena piederības sajūtu savai valstij.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Negaidīts pārsteigums – pasta sūtījums09.10.2013

Lielas, gaiši brūnas, polsterētas aploksnes pastniece ienesa Bebru pamatskolā. Adresāts – skolas bibliotēka, 9. klases skolēni M. Brants, L. Pavloviča un 8. klases skolniece E. Šmite. Adresants – Latviešu valodas aģentūra. Sūtījums – aģentūras izdota skolēnu radošo darbu grāmata „Starp tevi un mani ir valoda”. Katram savs autoreksemplārs!

Patīkami, aizkustinoši ir lasīt publicētos domrakstus, kurus skolēni rakstīja, kad mācījās 6. un 7. klasē. Rosinoši, radošām idejām bagāti ir citu Latvijas skolu skolēnu zīmējumi, sacerējumi, kolāžas. Valoda ir tautas pamatvērtība. Tas pausts ikvienā publicētajā darbā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top