Vasaras brīvlaika sākums Kurzemē07.06.2016

Agrs 1.jūnija rīts Vecbebros. Pirmo saules staru apmirdzēti un patīkami satraukti Bebru pamatskolas 7.klases audzēkņi kāpj autobusā, lai dotos 2 dienu ekskursijā uz Kurzemi. Ir ieplānots apmeklēt Ventspili un Liepāju. Vairākas stundas ceļā un Ventspils pilsētas logo aicina mūs doties pilsētā, lai piedzīvotu, redzētu un izjustu jūras pilsētas atmosfēru un dotās iespējas, kā interesanti pavadīt brīvo laiku. Ziedu pulkstenis, izrotātās bobsleja kamanas, strūklaka „Sauleslaiviņas”, skaistie puķu veidojumi un skulptūras priecē mūsu acis. Un pats galvenais Ventspils simbols „govs” dažādās izpausmēs ir apbrīnas vērts. Ostas ielas promenāde mūs sagaida ar strūklaku „Kuģu vērotājs”. Iepazīstamies ar tuvāko apkārtni. Meitenes nopērk skaistas cepures, jo saulē jau +28! Veldzējamies ar saldējumu. Kuģītis „Hercogs Jēkabs” jau ir piestātnē un ceļojums pa Ventu var sākties! Ēdam zemenes, vērojam kuģus, kravas un celtņus, apkārtni, Livonijas ordeņa pili, jūras vārtus, molu.

Tālāk braucam uz Piejūras brīvdabas muzeju. Iepazīstamies ar zvejniecības attīstību, ēkām, aplūkojam laivas un enkurus. Un tad dodamies uz Mazbānīti, kurš aizvizina mūs uz kalnu „Lemberga hūte”. Piedzīvojumu parkā, kas šeit atrodas, ir dažādas attrakcijas un mēs dodamies šļūkt ar kamerām no kalna, braucam ar mini mašīnītem pa mini pilsētu. Šeit var arī darboties ar mini ekskavatoru un lēkāt pa batutu un ar gumijām. Karstums ir +30! Tāpēc ūdens atrakcijas, īpaši sensorās strūklakas, ir brīnišķīga izklaide, lai atvēsinātos.

Īss pārbrauciens un Ventspils aicina mūs iziet dažādas takas. Enkuru taka ar dažāda lieluma kuģu enkuriem un Džungļu taka ar rotaļu un sporta elementu šķēršļiem ir īsts izturības un spēka pārbaudījums ikvienam no mums.

Un tad seko relaksācija Ūdens piedzīvojumu parkā. Šļūkšana pa trubām, jūras milzīgie viļņi baseinā, džakuzi, slīdkalniņš „Kalnu upe” ir tik jauki, ka divas stundas paiet nemanot. Ir jau vakars un dodamies uz Durbes pilsētu, lai pārnakšņotu. Bet... pa ceļam ir norāde „Jūrkalne”, kas ir viena no gleznainākajām Baltijas jūras piekrastēm Latvijā ar iespaidīgu jūras stāvkrastu 20 m augstumā. Šeit mēs baudām divus saulrietus vienā vakarā. Vienu – stāvot jūras krastā, bet otru – no stāvkrasta raugoties. Meklējam dzintara gabaliņus un pārbaudām, cik silts un sāļs ūdens ir jūrā.

Ierodamies Durbē, iekārtojamies kultūras namā, bet miegs nav ne prātā. Visi ejam uz stadionu, lai uzspēlētu pludmales volejbolu un futbolu. Gatavojam vakariņas, klausāmies disko mūziku. Atceramies jaukos un jautros mirkļus Ventspilī.

2.jūnija rīts. Gatavojam brokastis, paēdam un mūsu maršruts turpinās. Šodien mūsu plānā – Liepāja. Braucam uz Liepājas Karostu, kur iepazīstamies ar vienīgo tūristiem atvērto militāro cietumu Eiropā, kas kalpojusi kā militārpersonu disciplinārsodu izciešanas vieta Cietumu, no kura neviens nekad nav izbēdzis. „Skarbais militārais gids” iepazīstina mūs ar cietuma telpām un stāsta par necilvēcisko apiešanos ar militārpersonām. Iejūtamies to cilvēku ādā, aplūkojot kameras un karceri, kā arī iepazīstot Karostas cietuma muzeja ekspozīcijas, kas stāsta par II Pasaules karu, Kureliešiem, padomju laikiem, Atmodu Liepājā. Drūmi un baisi ir tur atrasties. Netālu ir Baltijas jūra un skaistais Liepājas Ziemeļu mols. Pastaiga pa ceļu, kas ved jūrā 1800 m garumā un 7.35 m platumā, baudot rīta sauli un jūras vēju, atgriež mūs atkal atpakaļ mūsdienās. Savā ceļā sastopam makšķerniekus, kuri ķer butes. Arī citi tūristi ir ieradušies vērot jūras plašumus un tālumā peldošos kuģus.

Un tagad ir laiks doties uz Liepājas pilsētas ievērojamām vietām. Sākam ar Liepājas promenādi ar tās viesnīcām, restorāniem, ostas piestātnēm, kuģiem, lielisku pastaigas ceļu 200 m garumā. Un tad mūsu acu priekšā parādās Dzintara pulkstenis ar 50 litru dzintara gabaliņiem 4 metru augstumā, smilšu formas veida pulkstenis, kas rotā promenādes ostu un simboliski skaita pilsētā labi pavadīto laiku. Blakus tam atrodam interesanti veidotu Liepājas karti. Promenādes pretējā pusē dzintaraini spīd skaistā Liepājas koncertzāle „Lielais dzintars”. Ejam apskatīt. Ieejot celtnē jūtamies, kā dzintara graudā. Ēkas arhitektūra ir kā iedzintarota, laikā un dzintarā sastingusi mūzika.

Laiks doties uz Liepājas Jūrmalas parku. Tas mūs sagaida ar Latvijas lielākajām bungām, piemiņas vietu rokgrupai "Līvi" – "Spoku koks", koncertestrādi "Pūt, vējiņi!". Ieelpojam jūras svaigo gaisu un dodamies uz pludmali sauļoties.Daži no mums izvēlas braukt ar gokartiem. Ilgi nevar palikt pludmalē, jo ir ļoti karsts +28.

Nolemjam doties uz Durbes ezeru un sarīkot ekskursijas nobeiguma pikniku.Domāts, darīts. Piestājam pie lielveikala „Rimi”, iepērkam visu nepieciešamo un jau pēc īsa brīža esam klāt. Desu cepšana,garšīgas maltītes baudīšana un peldēšanās ezerā. Liekas, ka viss lielais karstums nav spējis ietekmēt mums visiem justies labi, būt priecīgiem, jokoties, smieties un būt kā vienam veselam – īstam saliedētam klases kolektīvam.

Brīnišķīgiem mirkļiem bagātas dienas Kurzemē ir labs sākums vasaras brīvlaikam. Saulains un jauks laiks, labs garastāvoklis, uzticami un sirsnīgi draugi – tas ir viss, kas vajadzīgs , lai ekskursija izdotos. Un tā izdevās!

Liels paldies audzēkņu vecākiem par finansiālo atbalstu. Paldies atsaucīgajam autobusa šoferītim Gunāram Ločmelim no Staburaga. Pateicība Durbes kultūras nama direktorei Dairai Veilandei par naktsmājām.

Bebru pamatskolas 7.klases audzinātāja Dzidra Žmuidene

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top