Lapas karte
AA+A++
A AAA

Teātra izrādē mācās latgaliešu valodu

18.12.2019

img_20191217_wa0001.jpg17. decembrī Bebru pamatskolas 7. un 9. klases skolēni, noskatoties Daugavpils teātra izrādi "Raganiņa", iepazina programmas "Latvijas skolas soma" pasākumu Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā. Tā ir pirmā Daugavpils teātra bērnu izrāde, kurā paralēli latviešu valodai skan latgaliešu runa.

Pirms pasākuma 7. klases skolēni latviešu valodas stundās iepazinās ar latgaliešu valodas izrunu, vārdu nozīmi, lasīja un no latgaliešu valodas tulkoja tautasdziesmas. Izrādi skolēni skatījās ar mērķi iemācīties jaunus vārdus. Gatavojoties teātra apmeklējumam, pārrunājām kultūras normas, kas jāievēro teātrī, ar ko atšķiras teātra un kino skatīšanās. 9. klases skolēni iepazina "Spēlmaņu nakts" uzvarētājus 2019. gadā. Arī raganiņas atveidotāja Zanda Mankopa ir saņēmusi šo augsto novērtējumu kā jaunā aktrise.

Skatītāju vidū bijām vecākie, sākumā tas lika domāt, ka izrādes saturs nebūs atbilstošs skolēnu vecumposma interesēm un vajadzībām, bet piedzīvojām pretējo: režisors M. Korsiets, apvienojot dažādu tautu pasaku motīvus (arī A. Brigaderes “Sprīdīti’), izveidojis ļoti veiksmīgu skatuvisko stāstu, kā Valpurģu naktī sodītā jaunā raganiņa gada laikā kļūst par labu raganu. Skolēni sajūsmināti atstāja skatītāju zāli, jo viņus uzrunāja repa mūzika, košās gaismas un krāsainās dekorācijas, tērpi, jautrie dziesmu teksti, latgaliešu valoda. Pārsteidzošs bija izrādes sākums, kad raganas uz sabatu devās cauri skatītāju zālei. Dažam šī bija pirmā teātra skatītāja pieredze.

No mazās raganiņas varam mācīties mērķtiecību, neatlaidību un labestību.

Iepriecināja košām Ziemassvētku rotām greznotais ceļš cauri Pļaviņām, Jēkabpilij, Līvāniem un pati Daugavpils ar pasakaino centrālo laukumu. Brauciens uz Latgali mums visiem bija vērtīga dāvana Ziemassvētkos.

7., 9. klase un audzinātājas

Madaras, Loretas foto

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top