Skolotāju diena Bebru pamatskolā10.10.2019

Skolotāju dienu rīkoja 9. klases meitenes, puiši, protams, arī palīdzēja, bet lielāko sagatavošanas dabu darījām mēs, 9. klases meitenes. Jau 3 nedēļas iepriekš sākām gatavoties šai dienai, lai skolotājiem būtu prieks par to, ka 9. klase ir spējīga uz kaut ko vairāk nekā dažreiz liekas. Šī diena tika organizēta, lai skolotāji atpūstos no ikdienas rutīnas un mēs, 9. klases skolēni, saprastu, ka skolotāja darbs patiesība nav nemaz tik viegls, kā sākumā visiem likās.

Skolotāju diena 4. oktobrī sākās ar skolas darba līniju, kuru vadīja mūsu izraudzītais direktors 9. klases skolnieks Edijs, un viņam palīdzēja 9. klases skolniece Madara. Skolas līnijā jaunais skolas direktors iepazīstināja skolēnus ar dienas notikumiem, apsveica skolotājus un klašu kolektīvus iepazīstināja ar jaunajiem skolotajiem.

Visgrūtāk bija noturēt skolēnu uzmanību, jo daudzi šo dienu uztvēra kā vienkāršu izklaidi, kaut gan tā bija tāda pati kā visas, tikai ar citiem skolotājiem.  Bērniem vairāk gribējās kaut ko jautru, nevis mācīties. Bija arī tādi brīži, kad mēs ļāvām viņiem atpūsties, bet tikai tad, kad bija mācību uzdevumus pabeiguši.

Manuprāt, visa diena bija izdevusies, bērni bija klusi un paklausīgi, starpbrīžos nebļaustījās un ļāva skolotājiem izbaudīt svētku dienu. Skolotāji bija ļoti pateicīgi 9.klases kolektīvam par to, ka sagādāja viņiem profesijas svētkus.  

Dienas beigās 9. klase devās uz skolotāju istabu, kur kopā ar skolotājiem izvērtēja paveikto un dalījās pieredzē par darba dienu. Katrs analizēja savu darbu, kas izdevās un kas ne tik labi.   Būt par skolotāju nebija viegli, to mēs sapratām tikai tad, kad paši to izbaudījām.

Visi skolēni, sākot no 1. klases līdz pat 8. klasei bija apmierināti ar jaunajiem skolotājiem. Viņiem neparastā mācību diena, tāpat kā mums, likās interesanta. Kad kādam pajautāja par jaunajiem skolotājiem, no viņu puses nāca tikai un vienīgi labi vārdi.  Mūsuprāt, iejušanos pedagogu lomā vajadzētu vēl atkārtot, jo diena bija izdevusies, visi bija laimīgi un apmierināti ar paveikto. Neviens no jaunajiem pedagogiem simtprocentīgi nedomā kļūt par skolotāju nākotnē, bet aptauja liecina, ka liela daļa klases skolēnu pieļauj šādu domu. Skolotāju dienā pieredzētais liek secināt, ka skolotāja profesija nav viegla, ir jāuzņemas pilna atbildība par skolēniem uz visu dienu, kas tiešām nav viegli, tādēļ turpmāk mēs, 9. klases skolēni, domājam skolotājus vairāk respektēt un ņemt vērā viņu sacīto. Paldies par šo iespēju!

Madara Luste un Baiba Orlova, 9. klases skolnieces

Dz. Sniedzes foto.

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top