Lapas karte
AA+A++
A AAA

Protam svinēt Latvijas svētkus

19.11.2019

dsc00096.jpg15. novembris Bebru pamatskolā izvērtās par daudzveidīgu Latvijas sumināšanas dienu. Mācību saturs kopš Lāčplēša dienas tika saistīts ar Latvijas dabas, kultūras un vēstures tematiku. Koncerta ievadā pēc kopīgi nodziedātās valsts himnas svētku uzrunu teica skolas direktore Lidija Degtjareva. Sākumskolas klases ar dziesmām un dzejām kartē iezīmēja katra savu Latvijas kultūrvēsturisko novadu. Kājās piecēlušies, klātesošie  nodziedāja tautasdziesmu Mazs bij` tēva novadiņš" un U. Stabulnieka dziesmu "Tik un tā". Tās ir dziesmas, kuru skanēšanas laikā nav iespējams palikt sēdot. Patriotiskus sveicienus Latvijai nesa dziedošās skolotājas no vokālā ansambļa "Nianse". Skolas kolektīvs apsveica skolotāju Lindu Šmiti par viņai piešķirto Kokneses novada apbalvojumu. Skolotāja novēlēja ikvienam izdarīt ko vērtīgu savai Latvijai, kura katru ik dienu apveltījusi ar mierīgām debesīm, pasaulē garšīgāko maizi un auglīgu, rāmu zemi.

Dienas otrajā pusē pamatskolas klases sadalījās komandās, lai praktiskā darbībā pierādītu, vai prot svinēt Latvijas svētkus. Mājturības skolotājas Vinetas Grinšpones rīkotā konkursa mērķis bija rosināt izglītojamos vairāk uzmanības pievērst Latvijas svētku svinēšanas nozīmei viņu dzīvē un šo svētku svinīgumu atspoguļot ar radošiem darbiem. Šāds pasākums Bebru pamatskolā notika pirmo reizi un atsauca atmiņā tos laikus, kad Vecbebros kaimiņu skolā tika sagatavoti Latvijā labākie viesmīļi un pavāri.

Konkursā piedalījās četras iepriekš pieteiktās komandas: "Mazie Latvijas Patrioti", "Čiekuriņi", "Auseklīši", "Sarkanbaltsarkanie". Konkursa dalībniekiem darbnīcās nācās parādīt savas prasmes svētku galda klāšanā, izmantojot piemērotus traukus, galda piederumus, galda kartes, izraudzīt atbilstošu kompozīciju, vajadzēja pagatavot salātus 2 personām, kā arī no dotajiem materiāliem izveidot dekoru - glezniņu, rast atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar vēstures faktiem Latvijā un uzrakstīt savu novēlējumu Latvijai dzimšanas dienā.

Patīkami bija vērot, kā katra komanda trijās darbnīcās ar degsmi veica neikdienišķos uzdevumus. Konkursa noslēgumā komandas prezentēja paveikto. Lai arī konkursa sākumā dalībniekos bija jūtams neliels uztraukums, konkursam noslēdzoties, visi guva gandarījumu par paveikto, katrs varēja izpausties ar savām idejām un prasmēm.

Mēs protam kulturāli svinēt valsts svētkus. To apliecināja ar baltiem galdautiem klātie galdi, gaumīgi izveidotās galda kartes, gardie svētku salāti, kas dekorēti patriotiskās krāsās un pildīti skaistos trauciņos, spodrie galda piederumi, netradicionāli salocītās salvetes un vienotais stils it visā, kas bija tapis Latvijai par godu. Uz pieļautajām kļūdām mājturības skolotāja norādīs tuvākajās mājturības stundās. No kļūdām jāmācās, un nekļūdās tikai tie, kuri neko nedara.

Bebru pamatskolas informācija,

Dz. Sniedzes un V. Grinšpones foto

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top