faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Pa gides pēdām Līgatnē12.10.2018

1815. gads. Paltmales papīra dzirnavas. Papīrfabrika. Strādnieku barakas. Dzīvoklis ar apstādinātu laiku tajā. Tilti un tiltiņi. Klintspagrabi Lustūzī. Kultūras centrs. Gulbji. Tīklu parks. Tik daudz mums, Bebru pamatskolas 6. un 8. klases skolēniem, alu pilsētā pie Gaujas atklāja gide, kuras profesiju iepazinām tuvāk. Kad vērots un iepazīts jau gana, Līgatnes papīrfabrikas direktora kabinetā apsēdāmies pie garā sanāksmju galda un izvaicājām savu stāstītāju par grūtāko, interesantāko profesijā.

Cilvēki, ar kuriem nākas satikties, ir tie, kas piešķir ikdienas darbam krāsainību. Spēja noturēt uzmanību un aizraut, labi nostādīta balss un dikcija – tieši tas visnepieciešamākais. Arī mīlestība pret novadu, tā vēsturi, kultūru. Un godīgums. Ne jau visu gids zina, ne uz visiem jautājumiem spēj atbildēt. Tad tiek pateikts: "To es noskaidrošu un jums paziņošu."

Cik ilgi jāmācās? Cik var nopelnīt? Cik grupas mēnesī jāpavada? Vai populāri cilvēki bijuši Līgatnes apmeklētāju vidū? Mūsu jautājumi bira kā no pārpilnības raga. Ar ko jums saistās Līgatne, izņemot slaveno papīrfabriku, kuras dēļ pilsēta arī izveidojās? Pārceltuve, mākslīgās alas - pagrabi, kas mērāmas simtos, reljefs. Cik valodas jāprot gidam? Ja runā svešvalodā, tad valodas lietojumam jābūt nevainojamam.

Noslēgumā Matīss un Edijs iemēģina gida lomu un iepazīstina ar Vecbebriem, ar to, kas tūristiem apskatāms pie mums. Viņiem izdodas gana labi – divi muzeji, pils, Jaunbebru Kartupeļu dumpja vieta, Sarkanais šķūnis, Ogres tehnikums, Mežaparks. Ar savu pagastu protam lepoties, Matīss saņem gides aizrādījumu – stāstot rokas kabatās gan nevajag turēt.  

Gide jaunajiem sava darba turpinātājiem novēlēja stāstā par konkrēto vietu atrast to īpašo, vienīgo, neatkārtojamo, kas tai vietai piemīt un tieši ar to pārsteigt apmeklētājus. Ar telefoniem fotografējām gandrīz visi, bet Kristers un Edijs ar profesionālām kamerām paguva iemūžināt vēsturisko, neparasto un gleznaino Līgatnē. Protams, tie ir dabas takās sastaptie dzīvnieki, pirmkārt. Arī slavenās alas, kārumnieces pīles, cēlie gulbji un mēs paši – jautrie, nevaldāmie, enerģijas pilnie.

Mūsu ekskursija notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"  Pasākuma "Profesija gids" ietvaros. Paldies par atbalstu!

Bebru pamatskolas 6. un 8. klases skolēni,

 E. Kosmačevska foto

                                                                                                                       

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top