Lapas karte
AA+A++
A AAA

Mans lepnums – Bebru pagasts

07.03.2014

p1280769.jpgJau trešo gadu Bebru pamatskolas skolēni piedalās Bebru pagasta pārvaldes, V. Jākobsona memoriālās mājas – muzeja un Bebru pamatskolas rīkotajā konkursā „Mans lepnums – Bebru pagasts”. Šī konkursa idejas autors un mecenāts ir tēlnieka V. Jākobsona skolnieks, ārsts un mūziķis Andris Kristons. Divos iepriekšējos konkursos skolēniem tika radīta iespēja radoši izpausties zīmēšanā un literārajā jaunradē, šajā mācību un tēlnieka V. Jākobsona 115. dzimšanas dienas gadā – tēlniecībā.

6. un 7. marts vairāk nekā pusei Bebru pamatskolas skolēnu pagāja netradicionālā, aizraujošā darbā, strādājot ar koku, kartonu, putaplastu, audumu, dziju, plastilīnu un citiem materiāliem. Tika veidoti maketi vēl kādai baznīcai, skolai, mājai Bebros. Lēnām radās piemiņas veltījumi Bebriem fantāziju koku un strūklaku veidā. Rūpīgā un akurātā darbā tapa mākslinieciskas skulptūras un esošo ēku, dabas ainavu atveidojumi. Sporta stadions un skeitparks – arī tie rada atspulgu jauno mākslinieku darbos.

Divās radošas gaisotnes piestrāvotās telpās smaržoja līme, laka, guaša krāsas, skrapstēja šķēres, papīra naži, grabēja podziņas, sausie dabas materiāli. Radošam darbam noskaņoja iedvesmojoša mūzika, bet pāri visam virmoja piederības sajūta savam pagastam, vēlme citiem parādīt to skaisto, kas ir Bebros, un aicinājums lepoties ar to, kas mums vēl būs.

Paveikto tēlniecībā vērtēs konkursa nolikumā minētā žūrija. Rezultāti tiks paziņoti konkursa noslēguma pasākumā, kas plānots šā gada 17. aprīlī.

Kā iepriekšējos, arī šajā gadā godalgotie darbi atradīs vietu palikšanai V. Jākobsona muzejā „Galdiņi”.

Linda Šmite,

konkursa žūrijas locekle

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top