Lapas karte
AA+A++
A AAA

Mācāmies rakstīt pētnieciskus darbus

14.03.2016

2ud_1.jpgProjektu nedēļas ietvaros Bebru pamatskolas 5.-9. klašu skolēni apguva prasmi uzrakstīt, noformēt un prezentēt pētniecisku darbu. Tāds bija darbam atvēlētā laika galvenais mērķis.

Visus pētniekus vienoja tēma “Veselīgs dzīvesveids”. Katrs skolēns izvēlējās sev interesantāko pētniecības objektu. “Vitamīni”, “Piena produkti”, “Enerģijas dzērieni”, “Galda bietes”, “Citrusaugļi”, “Dienas režīms”, “Veselīgs uzturs” ir tikai daži no jautājumiem, kas ieinteresēja jauniešus.

Četras aizrautīga darba dienas pagāja skolā pie datoriem, ekskursijās, intervijās, sabiedriskajās ēstuvēs, bibliotēkās, ražotnēs. Projektu darbu veikšanā iesaistījās arī skolēnu vecāki ar padomu un praktisku palīdzību. Paldies viņiem!

Nav liela māka informāciju pārkopēt. No tās tika sargāts katrs jaunais pētnieks, kurš mācījās izvirzīt mērķi un uzdevumus, atlasīt vajadzīgo informāciju, to strukturēt, secināt, atsaukties uz izmantoto avotu, pareizi pierakstīt to, izveidot pielikumus.

Klasē savu darbu prezentēja ikviens skolēns, bet skolas konferencē uzstājās drosmīgākie un veiksmīgākie. Kā īsti lektori daudzi skolēni sava pētījuma rezultāts, izkārtotus uz slaidiem, rādīja uz lielā ekrāna. Ikviens bija gatavs atbildēt uz klausītāju jautājumiem. Saņēmām pat ļoti izsmeļošas atbildes un godīgu atzīšanos: “To es vēl neizpētīju, būs uzdevums turpmākajam darbam.” Sākumskolas skolēni projektu nedēļā iesaistījās visdažādākajās aktivitātēs, cieši saistītās ar veselīgu dzīvesveidu, mācījās atšķirt veselīgu un neveselīgu pārtiku, konfektes, kas ražotas no dabiskiem produktiem un ķīmiski krāsotās. Varēja noskatīties divas kolektīvas prezentācijas.

Bebru pamatskolas informācija

Dzintras Sniedzes foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top