Lapas karte
AA+A++
A AAA

Labdarības brauciens uz “Ulubeli”

04.02.2016

p1340661_1.jpgPateicoties skolotājas Dzintras Sniedzes prasmei uzrunāt Bebru pamatskolas skolēnus un darbiniekus kļūt par labdariem - ziedotājiem, 3., 4. un 5. klases skolēniem bija iespēja Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes “Ulubele” iemītniekiem nogādāt iespaidīgu ziedojumu kravu. Tajā ietilpa segas, mīkstās drēbes, rotaļlietas, siksniņas, bļodas un suņu barība. Bērniem bija liela interese un līdzjūtība pret bezatbildīgu, cietsirdīgu saimnieku vārdzinātiem, pamestiem suņiem un kaķiem. Sociālajos tīklos skolēni nu ir ievietojuši “Ulubelē” safotografēto materiālu ar mērķi uzrunāt līdzcilvēkus, lai viņi aizbrauc, paskatās, palīdz materiāli un vislabākais – paņem gādībā kādu, kurš tik ļoti gaida saimnieku.

Patversmes gide ļoti plaši stāstīja par katru iemītnieku, par patversmē mītošo uzturēšanas izmaksām, par cilvēkiem un viņu radītajiem mītiem par suņu agresivitāti. Katrs suns dienā pašvaldībai izmaksā 2 eiro. Lielu palīdzību sniedz ziedotāji, sadarbība ar Ulbrokas vidusskolas ēdnīcu. Dienā visi kopā apēd 100 kilogramus pārtikas. Lielākā daļa suņu atrodas iežogojumos, bet vēl diezgan daudzi ir pie ķēdēm. Gandrīz visi divi simti piecdesmit suņi rēja, tādējādi piesaistot sev uzmanību, stāstot savu bēdu stāstu, tikai viens, komisāram Reksim līdzīgs, pat nepagrieza galvu, neierējās, jo tas bija lepni cēls, viņš gaidīja savu vienīgo pirms gada pazaudēto saimnieku. Starp mums viņa nebija, tāpēc suns lūkojās mums pāri.

“Ulubelē” šobrīd mīt 250 suņi un 150 kaķi. Starp suņiem ir pensionāri, suņu papiņš, kurš izauklējis neskaitāmus bez mātes palikušus kucēnus, ir suņi, kuru nelaimes stāsti satraukuši visu Latviju, bet kuri šeit atkopušies un ir veseli.

Sunīša adoptēšana maksā 30 eiro. Tā ir cena, kas izdodama, lai suni čipotu un piereģistrētu. Staidzināt suņus mums neļāva, jo neesam sasnieguši 14 gadu vecumu. Prieks par tiem jaunajiem cilvēkiem, kuri mūsu klātbūtnē izvēlējās peļu junkuru un aizveda uz savām mājām. Ir ļoti liela cerība, ka daudzi no šodien “Ulubelē” bijušajiem tur atgriezīsies kopā ar vecākiem, bet mājā aizbrauks ar četrkājainu draugu.

Linda Šmite

Dzintras  Sniedzes foto.

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top