Lapas karte
AA+A++
A AAA

Konkurss "Raibās rudens veltes"

15.10.2021

dsc00794.jpgRudens ir gadalaiks, kas priecē ne tikai ar savu bezgala krāsaino krāsu gammu. Tas ir laiks, kad katrā sētā ievāc ražu, kas sēta, audzēta un lolota. Plašais zaļumu klāsts, kā arī dārzeņu un augļu dažādība ir bagāts vitamīnu avots, kas ikdienā nepieciešams cilvēka organismā.

Nostiprinot skolēnu iegūtās zināšanas par uzturvielu nepieciešamību cilvēka organismā, īstenojot  kompetenču pieeju, sasaistot vairākus mācību priekšmetus, Bebru pamatskolā 13. oktobrī notika konkurss "Raibās rudens veltes".

Konkursa mērķis nebija tikai parādīt zināšanas par uzturvielām, bet rosināt izglītojamos vairāk uzmanības pievērst savstarpējai komunikācijai, sadarbībai, atbalstīt vienam otru, dalīties ar personisko pieredzi un atspoguļot to radošos darbos.

Konkursā piedalījās izglītojamie no 5. līdz 9.klasei. Katrai klasei, atrodoties savā mācību telpā, vajadzēja izdomāt komandas nosaukumu, un tā radās "Jautrie pavāriņi" (5. klase), "Pieci gardēži"(6. klase), "Mazie spināti"(7. klase), "Pipargurķīši"(8.klase), "Rudens trio" (9.klase).

No piedāvātā dārzeņu klāsta, katrai komandai vajadzēja pagatavot salātus, tos noformēt un pasniegt uz servēta galda.

Izmantoto dārzeņu nosaukumi bija jāpārtulko krievu valodā. Pret katru latviešu valodā uzrakstītu vārdu, vajadzēja salikt tulkojumu un beigās izlasīt.

Darba gaitā, apzinot komandas biedru stiprās puses, veiksmīgi tika sadalīti pienākumi. Kamēr vieni smalcināja dārzeņus, otri klāja galdu, citi tulkoja vārdus. Padomāts tika arī par telpas gaisotni, radot tajā atbilstošu mūziku, gaismu, krāsas. Noformētāju prasmes izpaudās gan salātu traukos, netradicionāli salocītās salvetēs, pavāru apģērbā.

Neatkarīga žūrija darbus vērtēja pēc iepriekš izvirzītiem un visiem zināmiem kritērijiem. Vislielāko punktu skaitu ieguva "Pipargurķīši", bet gandarījums par akurāti padarītu darbu un vērtīgi pavadītu ārpusstundu laiku skolā tika visiem šī mācību pasākuma dalībniekiem.

Bebru pamatskolas informācija

Dz.Sniedzes foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top