Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/bebru_pamatskola1/konkursa_interesanti_man_ka_vesturniekam_cei_sacensas_eruditakie_aizkraukles_regiona_jauniesi
Drukas datums: 11:05:09 08.03.2021

Konkursā “Interesanti man kā vēsturniekam/cei” sacenšas erudītākie Aizkraukles reģiona jaunieši

13.04.2016

Piektdien, 8.aprīlī, Aizkraukles novada ģimnāzijā notika sadarbības novadu Vēstures metodiskās apvienības (MA) organizētais erudīcijas konkurss skolu 6.-7. un 10.-11.klašu skolēniem ar zīmīgu nosaukumu “Interesanti man kā vēsturniekam/cei”. Konkursa laikā pamatskolas grupas skolēnu komandas sacentās erudīcijā par Dziesmu svētkiem un Valsts simboliem, bet vidusskolas grupā – par Dziesmoto revolūciju. Konkursa tēmas tika izvēlētas, pamatojoties uz Valsts Izglītības Satura centra un MA prioritātēm vēstures izglītības jomā 2015./2016.mācību gadam.

Konkursā kopumā piedalījās 64 skolēni – 16 komandas (10 pamatskolas un 6 vidusskolas grupā) no 9 skolām: Aizkraukles novada ģimnāzijas, Aizkraukles pilsētas sākumskolas, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas, Seces pamatskolas, Daudzeses pamatskolas, Bebru pamatskolas un Pļaviņu novada ģimnāzijas. Pamatskolas skolēnu erudīcija tika pārbaudīta gan par Valsts ģerboņa uzbūvi un tā elementu nozīmi, gan dziesmu svētku, himnas un karoga vēstures jautājumiem. Savukārt vidusskolēni sacentās atmodas laika dziesmu un to izpildītāju zināšanās, centās atpazīt ievērojamākās personības un sakārtot notikumus hronoloģiskā secībā.

Īpaši padomāts bija arī par komandu kapteiņiem: pamatskolas grupā bija jāizveido Latvijas simbolu TOP 100, bet vidusskolas grupā jāuzraksta pēc iespējas vairāk faktu par Dziesmoto revolūciju.

Rezultāti bija patīkams pārsteigums gan konkursa organizētājiem, gan skolēniem. Pamatskolas grupā I vietu ieguva Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas komanda “Vēstures maniaki” (sk. Lija Saldovere), II vietu – Seces pamatskolas komanda “Zīļuki” (sk. Inese Mireka), bet III vietu – Bebru pamatskolas komanda “Bebrēni” (sk. Ieva Puniņa). Savukārt vidusskolas posmā I vieta “Grifiem” no Aizkraukles novada ģimnāzijas (Daina Tautvidas), II vieta – komandai “Vienradži” no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas (sk. E.Bērziņš), bet III vieta – Pļaviņu novada ģimnāzijas komandai “Kopā jautrāk” (sk. Iveta Krastiņa). Godalgoto vietu ieguvēji saņēma konkursa atbalstītāja Skrīveru pārtikas kombināta saldās balvas – konfektes “Gotiņa”, bet komandu konsultanti- lielkonfekti.

Jāuzsver skolēnu izdoma komandu nosaukumu veidošanā, jo tie tik tiešām bija interesanti un saistoši, piemēram, saistīti ar apdzīvoto vietu un skolu: “Bebrēni”, “Secieši”, “Zīļuki” un “Frīdrihštate”. Tāpat aktuāla bija dabas tēma, jo komandu nosaukumos jaušama tās pieskaņa: “Daži dadži”, “Vienradži” un “Krauklēni”, “Promenāde, “Grifi” un “Četri krasti”. Savukārt citas komandas izvēlējās avangardiskus nosaukumus, piemēram: “Vēstures maniaki”, ”, “Komanda E”, “LV kvartets”, “Četri Nul Septiņi”, “Nav ieradušies” un “Kopā jautrāk”.

Šāds konkurss Aizkraukles reģionā notiek pirmo reizi un, ņemot vērā interesi, ir jauns sākums tradīcijai. Paldies skolotājiem par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā, skolēniem par uzcītību un interesi un Skrīveru pārtikas kombinātam par atbalstu! Tiekamies nākamajā gadā!

Informāciju sagatavoja: Edgars Bērziņš, Vēstures Metodiskās apvienības vadītājs