Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/bebru_pamatskola1/kompetences_balstita_macibu_diena_bebru_pagasta_teritorija
Drukas datums: 16:51:20 29.11.2021

Kompetencēs balstīta mācību diena Bebru pagasta teritorijā

03.09.2021

20210902_102444.jpgAdaptācijas diena Bebru pamatskolā pieder pie daudzus gadus koptām tradīcijām. Šo mācību gadu uzsākot, tās piedzīvojums bija jo īpaši nepieciešams, proti, skolēni attālināto mācību dēļ maz tikušies, vairākus mēnešus nav sadarbojušies konkrētu uzdevumu veikšanā. Labi izplānotā un sagatavotā diena ļāva sasniegt paredzēto rezultātu: gūt atkalsatikšanās prieku, pilnveidot prasmi klausīties, būt atjautīgiem, radošiem, vērīgiem, veikliem, gūt izglītojošu informāciju.

Pamatskolas klasēm pēc iepriekš izstrādāta maršruta bija jānonāk un sevi jāapliecina 7 pieturvietās, sākumskolas klasēm – 6 vietās. Mežaparkā skolēnus sagaidīja un sportiskas aktivitātes piedāvāja pagasta sporta dzīves meistars Artis Zvejnieks. Vislabāk bērniem patika pārcelšanās pāri grāvim ar ozolā iestiprinātu virvi.

Stadionā intelektuālus pārbaudījumus bija sagatavojušas bērnu mammas: Agita Leķe, Svetlana Vite, Sanda Naudiņa, Madara Priedīte. Minēt mīklas, spēlēt mēmo šovu, aliasu bija vērtīgi, bet ar šautriņām trāpīt balonam – tas tik bija ko vērts.

Pagasta bibliotēkas vadītāja Ausma Rode rosināja būt radošiem, jo bibliotēka veic daudzas funkcijas, to starpā piedāvā darboties visdažādākajās radošajās darbnīcās. Skolēniem vajadzēja veidot grāmatzīmes, iejusties tēlā un uzņemt ar grāmatu nosaukumu izteicošu fotogrāfiju. Mācījāmies novērtēt paveikto. Uzmanīgi noklausīties uzdevuma nosacījumus, to gan vēl jāmācās.

Biškopības muzeja pedagoģei Anitai Svokai izdevās skolēnus padarīt par ļoti ieinteresētiem un uzmanīgiem bišu dzīves izzinātājiem. Degustēt ziedputekšņus un medu bija gardi, bet ne mazāk sajūsminoši izrādījās fakti par darba bitēm, traniem, bišu karalieni, viņu tapšanu un pienākumiem.

Memoriālās mājas “Galdiņi” saimniece Justīne Kosmačevska vērsa uzmanību uz tēlnieka Voledemāra Jākobsona dzīvi, to izzinot aktīvā muzeja materiālu izpētē. Salikt puzli un atrast tajā redzamo tēlnieka skulptūru, izpildīt anketu, pārbaudot mākslinieka dzīves faktus uz vietas, saskaitīt, cik ābeļu dārzā – aizraujoši un atmiņā paliekoši.

Sporta skolotāja Jeļena Čerņauska mācīja saliedēt klases kolektīvu, pārvaldīt savas emocijas, veicot stafetes. Dienas beigās katrai klasei piederēja dokuments ar 9 parakstiem, kas apliecināja, ka aizvadīta kompetencēs balstīta mācību diena.

Bebru pamatskolas informācija