Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/bebru_pamatskola1/jaunrades_konkursa_atklaj_skaistako_bebru_pagasta_ainavu
Drukas datums: 19:41:13 21.09.2020

Jaunrades konkursā atklāj skaistāko Bebru pagasta ainavu13.03.2017

Tēlnieka Voldemāra Jākobsona 118. dzimšanas dienai veltīts tradicionālais, nu jau sestais jaunrades darbu konkurss, kuru 2. martā rīkoja memoriālā māja-muzejs “Galdiņi” sadarbībā ar Bebru pamatskolu, aicinot skolēnus aplikācijās atainot Bebru pagasta skaistākās ainavas.

Konkursā piedalījās 53 sākumskolas un pamatskolas skolēnu, izstrādājot darbus A3 un A4 formātā. Neatlaidīgākie konkursanti pie savas ainavas strādāja pat 6 stundas. Plēstu, burzītu, grieztu un virpinātu papīru jaunie mākslinieki līmēja pie pamata, izmantoja dabas un netradicionālus materiālus, lai radītu visdažādākos skatus uz sava dzimtā pagasta un novada vietām. Bērnus neatstāja vienaldzīgus mūsu koki, ceļi, meži, muzejs, estrāde, mīļā māja un, protams, Bebru pamatskola visos gadalaikos.

Žūrija nolēma sākumskolas skolēnu grupā 1. vietu piešķirt Katei Kondrātei par ainavu “Laiks dejot Bebru estrādē”, 2. vietu – Tīnai Cīrulei par ainavu “Mana māja” un 3. vietu – Amandai Kristai Kosmačevskai par ainavu “Aleja uz Jaunbebriem”.

Pamatskolas skolēnu grupā 1. vietu izcīnīja Daniela Caunīte (ainava “Mežs nākotnei”), 2. vietu – Linda Saldava (ainava “Pavasara atmoda”) un 3. vietu Renāte Grinšpone (ainava “Ziema Vecbebros”). Šī konkursa atbalstītājs un skolotāja V. Jākobsona skolnieks ārsts Andris Kristons 10. martā no Liepājas mēroja tālu ceļu un ieradās savā pirmajā skolā, lai redzētu konkursa laikā tapušos mākslas darbus un pasniegtu savas simpātijas balvas. Viņam līdzi šogad uz konkursa noslēgumu ieradās klasesbiedrs Bebru pamatskolā Uldis Filipsons. Viņš vienmēr laimīgs atgriezties pirmajā skolā, kur dzīvs skolotāja V. Jākobsona vārds.

Apsveikuma vārdus konkursantiem un ciemiņiem sacīja V. Jākobsona memoriālās mājas-muzeja “Galdiņi” krājumu glabātāja Justīne Pastore un Kokneses novada sabiedrisko attiecību speciāliste Sarmīte Rode, kurai pateicoties izveidojusies ciešā sadarbība starp Bebru pagasta darbiniekiem, skolu un V. Jākobsona audzēkņiem. Viņas novēlējums bērniem: “esiet redzīgi, ieraugiet to, kas apkārt un lai ieraudzītais un sajustais paliek sirdīs!” Īpašs paldies vizuālās mākslas skolotājai Dzintrai Sniedzei par ikgadējo darbu, rosinot, atraisot skolēnu radošās prasmes un iegūstot vērtīgus darba augļus – skolēnu mākslas darbus.

Izveidotās 53 aplikācijas pierāda, ka īstenojies tēlnieka un skolotāja V. Jākobsona vēlējums iet un pasauli vērot ar redzīgām acīm. Bebru pamatskolas skolēni tur acis vaļā un redz savu pagastu krāsainu, interesantu. Katram sirdī tuvs un dārgs kāds dabas stūrītis.

Daudzi konkursanti tika pārsteigti arī ar veicināšanas balvām un atzinībām, bet Lielā simpātijas balva jaunāko skolēnu grupā no Andra Kristona tika 4. klases skolniecei Viktoriai Calanei, bet vecāko klašu grupā to saņēma 8. klases skolnieks Ainis Luste.

Pasākuma gaitā Andris Kristons uzrunāja klātesošos, pajautājot, cik gadu jaunie mākslinieki šādā pasākumā sacenšas un vai neesot gana, vai konkursam nevajagot likt punktu. Atskanēja skaļš apliecinājums tam, ka iesāktais jāturpina un jāsatiekas atkal pēc gada martā, kad pūpoli zied.

Linda Šmite

Dzintras Sniedzes foto