faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Jauno Saules gadu gaidot27.12.2018

21. decembrī pēc jautra un bagātīga tradicionālā Ziemassvētku tirdziņa Bebru pamatskola pie iedegtas Ziemassvētku egles svinīgi beidza mācību gada pirmo semestri, un centrālais notikums svētku brīdī nebija liecību un dāvanu saņemšana – tās aizēnoja Bluķa vilkšanas pasākums.

Pie rotātās eglītes kā ģimenes lokā gājām rotaļās, dziedājām dziesmas, sagaidījām un pavadījām ķekatniekus, ēdām pīrāgus un zirņus, skandējām tautasdziesmas, īsāk sakot, cēlām godā senču tradīcijas. Pasākuma nobeigumā īpaši sagatavotā bluķī iepildījām katrs savu netikumu, nedarbu vai neveiksmi. Tad apsaitētais bluķis tika izvilkts skolas pagalmā, kur, trīs reizes ejot pa sauli, zēnu spēkiem piepalīdzot, bluķis apgāja vairākus lokus un nonāca ugunskurā.

Tā mēs, sadedzinot veco, atbrīvojām ceļu jaunajam. Kā zināms, ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Aizsargājot savu sētu, to vienlaikus attīrījām un jaunradījām, cerot un ticot, ka tieši tas pats notiek arī katrā cilvēkā, kas šo rituālu veic, jo rituāls ir veids, kā kontaktēties, sarunāties ar sakrālo. Savādākā veidā mēs pie tā netiekam. Mūsu senči gadu simtiem ir domājuši, ka visi labumi – auglība un pats galvenais – svētība, ir iegūstami tieši no sakrālās, no neredzamās pasaules,

Pēc jautrajām, zinīgajām senču izdarībām vajadzēja atgriezties 21. gadsimta skolas ritmā, notika klašu stundas, kurās tika izvērtēts pirmo četru mācību mēnešu darbs. Skolas direktore un vietniece izglītības jomā jau iepazīstinājušas ar tiem skolēniem, kuru mācību sasniegumi ir augstā līmenī, bet klasēs sveicām tos, kuri pārspējuši paši sevi, paaugstinot savu vidējo vērtējumu salīdzinājumā ar iepriekšējo mācību gadu. Un ievērojamu dinamiku uz augšu uzrādījušo gana ir  katrā klasē. Ar skolas  Goda rakstu par augstiem mācību sasniegumiem tika apbalvoti 9 izglītojamie, bet 24 – par labiem rezultātiem. Tika godināti veiksmīgākie sportisti un aktīvākie sabiedriskā darba darītāji.

Vecajā gadā vajag izraudzīties mērķus, kas uzlabo dzīves kvalitāti. Lai 2019.gadā ikvienam izdodas vispirms apņemties un tad pamazām savu apņemšanos īstenot! Dabā tā iekārtots – nekas nenotiek uzreiz:

 

Pamazām es dzīvoju,

Pamazām Dievs palīdz;

Pamazām bite nes

Pa vienam ziediņam.

 

Linda Šmite, Dz. Sniedzes teksts

 

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top