faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Jaunas profesijas meklējumos12.10.2018

Bebru sākumskolas skolēni devās uz pasākumu "Cilvēks - uzņēmējs" Ķekavā, lai  nobaudītu gardas marmelādes un sīrupus,  palutinātu savu organismu ar veselības eliksīriem, kā arī šo produkciju iegādātos dāvanai, turklāt no pašiem ražotājiem.

Jau vairākus gadus darbojas pārtikas un dzērienu uzņēmums „Giline for life”, kuru daudzi pazīst kā „Konfelādi”. Tās saimnieki ir Ginta un Māris Logini. Izmantojot Latvijas (Ķekavas) dārzu bagātības, tās  pārstrādājot, ražo ko tādu, kas garšotu visiem un kas tiešām būtu labs un kvalitatīvs, bez liekiem ingredientiem. Cukura vietā – stēvija. Zinātniskie pētījumi un pasaules pieredze apstiprina, ka stēvija nesatur ogļhidrātus un kalorijas. Tās glikēmijas indekss ir nulle, līdz ar to tā neizmaina cukura līmeni asinīs. 

Nodarbības laikā  iepazināmies  ar ražošanas procesu un tajā strādājošajām un nepieciešamajām profesijām. Ar darba vides, aprīkojuma, darba specifiku uzņēmumā. Saņēmām atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Noskaidrojām, kāpēc ir jāpievērš uzmanība informācijai, kas norādīta uz produktu etiķetēm.

Degustāciju laikā mācījāmies atšķirt garšas, izvēlēties visgardāko konfekti, cenšoties atpazīt izmantotos augļus un ogas. Radošās darbnīcas ietvaros katrs pats sev veidoja, apstrādāja un fasēja Konfelādes konfektes.

Ekskursantus ceļš tālāk veda uz Zoodārzu ‘’Līči’’, kas dibināts 2001. gadā jauku koku mežā, skaistā vietā, starp upi un laukiem. Tur atrodas 42 sugu dzīvnieki. Mūs iepazīstināja ar Zoodārza personāla pienākumiem, darba specifiku. Drīkstējām zoodārza iemītniekus pabarot ar līdzņemtām zīlēm, barankām. No putniem skolēniem vislabāk patika strauss, fazāns un pāvs. Respektu ieviesa vilki, lūši un dzeloņcūka. Lielākās mūsu simpātijas iemantoja Dingo suņi.

Baldone sagaidīja mūs ar saviem dziednieciskajiem resursiem – Baldones veselības sēravotu. Uzzinājām tā dziednieciskās īpašības, par ārstnieciskajām dūņām, ar kurām izsenis cilvēki ārstēti Baldones sanatorijā

Riekstukalns un skatu tornis, mums pavēra unikālu Latvijas dabas un arī galvaspilsētas ainu. Šeit guvām mieru un klusumu, ko sniedz ne tikai Latvijas bagātīgās dabas ainavas, bet arī putnu čalas un svaigais meža gaiss. Ar saviem vārdiem – Latvija, Rīga, Bebri – un atbalss palīdzību samīļojām šo rudens dienas ainavu. Mājās pārvedām lielu vezumu jaunu iespaidu, zināšanu un pārdomu par savu nākotnes profesiju.

Pasākums "Cilvēks - uzņēmējs" notika Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"  ietvaros

Indra Laba, 2. klases audzinātāja

Dz. Sniedzes foto

 

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top