Lapas karte
AA+A++
A AAA

Jaunais mācību gads sākas ar izziņu un uzziņu

05.09.2018

100_0308.jpgBebru pamatskolā pēc Zinību dienas seko Adaptācijas diena, kuras mērķis ir veicināt skolēnu pakāpenisku sarašanu citam ar citu, skolotājiem, noteikumiem, slodzi, kas prasa uzmanību, pacietību, piepūli. Šoreiz iekļaušanās darba ritmā notika ārpus skolas ēkas. Klašu kolektīvi kopā ar audzinātājiem pārvietojās pa Bebru pagasta centru un piestāja 5 svarīgās pieturvietās: V. Jākobsona memoriālajā mājā "Galdiņi", Latvijas Biškopības vēstures muzejā, Bebru pagasta bibliotēkā, stadionā un Bebru pamatskolas pagalmā. Katra apmeklētā vieta izvērtās par tādu kā zināšanu un kultūrvēsturiskās pieredzes uzpildes staciju.

Jolanta Pīķe memoriālajā mājā "Galdiņi" skolas ciemiņus uzņēma ar stāstījumu par tēlnieka V. Jākobsona savdabīgo dzīvi un mākslu, ēkas izkārtojumu, askētismu, nobeigumā aicinot izpildīt testu par dzirdēto. Bibliotekāres Ausma Rode un Daila Riekstiņa katru grupu uzņēma ar atšķirīgām aktivitātēm, bet kopīgais mērķis bija viens - aicināt ikvienu kļūt par lasītāju, neiet grāmatām ar līkumu, bet izmantot to bezgalīgo daudzveidību, ko tās paver, piemēram, lasot teltī naktī ar gaismas lukturīti rokā. Ogres tehnikuma muzeja pedagoģe Anita Svoka skolēnus ieveda brīnumainā, ļoti smalkā pasaulē – bišu dzīvē, vienlaikus ļaujot iepazīt pašas pirmās bišu mājas un biškopja darba piederumus. Paldies par degustēto medu. Skolotājas Jeļena Čerņauska un Liāna Haritonova veicināja skolēnu komandu saliedētību un veiklību, dodot iespēju pēc garās vasaras atkal būt lokaniem, ātriem, izveicīgiem, precīziem, uzmanīgiem. Skolēnu māmiņas – Vineta Karlsone un Svetlana Rūne – pievērsa uzmanību dažādām Latvijā audzētām kultūrām - rapsim, kviešiem, miežiem, auzām -, mācot tās atšķirt un atgādinot par plašo izmantojumu. Pēc sporta stadionā veiktajām pārbaudēm skolas pagalmā bija uzdevums arī sīkās muskulatūras trenēšanai. Izlasīt pupiņas no rīsiem, izrādījās, var ļoti dažādi, pat radoši.

Priecīgi, atraisīti, jaunām zināšanām piepildīti, draudzīgi sāksim jaunā 2018./2019. mācību gada gaitas, kuras aizvien biežāk vedīs ārpus klases, liks pētīt, izzināt kā Adaptācijas dienā, pietuvinās reālajai dzīvei.

Linda Šmite, 

Dz. Sniedzes, Dz. Žmuidenes foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top