Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/bebru_pamatskola1/jau_septito_reizi_pasniegtas_andra_kristona_balvas
Drukas datums: 10:59:42 08.03.2021

Jau septīto reizi pasniegtas Andra Kristona balvas

30.03.2018

dsc_2668.jpgKlusajā nedēļā klusi priecājoties par Bebru pamatskolas skolēnu darbiem, kas zīmēti V. Jākobsona 119. dzimšanas dienas konkursam “Mans lepnums – Bebru pagasts”, esam arī uzzinājuši laureātu vārdus. Tie ir bērni, kuri viskvalitatīvāk un visoriģinālāk pratuši atklāt Vecbebru ļaudis un viņu darbus, sagaidot Latvijas simtgadi. Bišu dravas, mežu kopšana, “Ievas siers” ir jauno mākslinieku zīmējumos atspoguļotie fiziskie darbi un smagā darba rezultāts. Bet pastāv arī garīgais darbs. Dziesmās un dejās ieguldītie spēki pārvēršas par garīgu vērtību, un to arī skolēni ir pamanījuši un prasmīgi attēlojuši gan ar spilgtām krāsām, gan melnbaltā grafikā.

Zaļajā ceturtdienā skolā viesojās konkursa mecenāts Andris Kristons, viņa klases biedrs atvaļinātais Latvijas armijas Gaisa spēku pulkvedis Uldis Filipsons, Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza, kultūras dzīves organizatore Justīne Pastore un Sarmīte Rode –  šī konkursa aizsācēja, Kokneses novada sabiedrisko attiecību speciāliste. Sieviešu ansambļa “Nianse” dziedāto A. Kristona dziesmu “Laimes kauss”, “Es atradu tautasdziesmu”, “Ābeļsniegs” ielīksmoti, visi gaidīja noslēpumā turēto – kuri tad ir uzvarētāji? Un kurš saņems simpātiju balvu?

Mazliet jāpaciešas. Jāieklausās runātājos. Ilze Pabērzas kundze skolēniem novēl saglabāt spēju saskatīt, ieraudzīt un nodot to citiem. Skolas direktore Lidija Degtjareva atgādina, kas ir īstā māksla – izpratne par to, kā cilvēks uztver pasauli. Direktore uzteic sākumskolas skolēnus, kuri aktīvāk par pamatskolas skolēniem ņēmuši dalību konkursā, bet vislielākais paldies vizuālās mākslas skolotājai Dzintrai Sniedzei par konkursa sagatavošanu un novadīšanu. Sarmīte Rode atminas tālos 70. gadus, kad Bebru pamatskolas skolas kolektīvs Mākslas dienu laikā devās kolektīvā gājienā uz “Galdiņiem” pie tēlnieka V. Jākobsona. Viņa atzīmē, ka Bebru pamatskola ir īpaša skola, jo tās absolventi skolu atceras, iegriežas, ziedo tai. Uldis Filipsons – skolotāja V. Jākobsona skolēns – atbild uz Sarmītes jautājumu, kāpēc skola pievelk. Tā ir vēlme redzēt, kā skolā dzīvo V. Jākobsona gars. Viņš uzteic savu klasesbiedru Andri par iedibināto tradīciju un atgādina par viņam pelnīti piešķirto titulu “Kokneses novada Goda pilsonis”. Andris Kristons atzīmē, ka katrā skolēna zīmējumā ir doma, un tā ir vēl svarīgāka par māksliniecisko izpildījumu. Viņš teic paldies arī skolēnu vecākiem, kuri palīdz saviem bērniem apgūt zināšanas.

Un nu laiks uzvarētāju paziņošanai. Sākumskolas grupā 1. vieta piešķirta Dāvidam Naudiņam, bet 2. un 3. vietu dala Agija Vērdiņa un Tīna Cīrule. Atzinības ieguvuši K. Vidiņa, E. Mozga, L. Rūne, M. Elste.

Pamatskolas grupā 1. vieta Danielai Caunītei, 2. vieta Ketijai Jekaterinai Kmitai, 3. vieta Elīnai Suhotinai. Atzinības ieguvušas M. Luste, L. Saldava, L. Dumpe.

Katru gadu ar lielu interesi tiek gaidīts, kuram autoram tiks Andra Kristona simpātiju balva. Šogad tās ir trīs – Lindai Saldavai, Annai Jasinkevičai un Jurim Bitenbinderam.

Nav divu vienādu konkursa noslēgumu, un šogad arī kāds pārsteidzošs jaunums – savu simpātijas balvu izlēmis piešķirt arī Uldis Filipsons. Tā tiek Amandai Kosmačevskai.

Paldies visiem, kuri atbalsta šo konkursu, kuri novērtē to un uztur dzīvu tēlnieka-skolotāja Voldemāra Jākobsona garu! Uz tikšanos nākamajā konkursā, kas varētu būt veltīts skolēnu sportisko prasmju un talantu izkopšanai. Neaizmirsīsim – Voldemārs Jākobsons bija ne tikai mākslinieks, bet arī dedzīgs slēpotājs un kalnos kāpējs.

Linda Šmite, 

Dzintras Sniedzes foto