Lapas karte
AA+A++
A AAA

Informācijas diena Ogres tehnikumā

01.11.2019

eraf_logo_3.jpgProjekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Bebru pamatskolas 9. klase 14. oktobrī devās uz Ogres tehnikumu – profesionālās izglītības kompetenču centru, kur, karjeras konsultantes Ineses Kaupužas pavadīti, skolēni iepazinās ar visām tehnikumā apgūstamajām mācību programmām, skolas dizainu, audzēkņu sasniegumiem, pasniedzējiem, mācību iestādes noteikumiem. Ļoti pārsteidza lielais audzēkņu daudzums (pavisam iestādē mācās 1120 audzēkņu), tas, ka uz mācībām neaicina skolas zvans.

Visvairāk skolēnus interesēja mežsaimniecības un mežsaimniecības tehnikas nodaļa, kurā bija iespēja strādāt ar meža tehnikas simulatoru, iepazīt medniecības noslēpumus. Liela interese bija arī par kokizstrādājumu izgatavošanu un būvdarbiem, pārtikas ražošanu un viesmīlību.

Datorzinātņu un elektronikas nodaļā tika saprasta programmētāja darba nopietnība un specifika. Zēnus interesēja autovadītāju tiesību iegūšanas iespējas, visus – mācību stipendijas lielums, kas atkarīgs no paša mācību rezultātiem.

Izvērtējot iegūto informāciju, nācās izdarīt secinājumus par savu līdzšinējo mācību darbu un attieksmi pret mācībām. Meistari no debesīm nekrīt. Ilgstošs darbs, uzcītība un neatlaidība tika novērota pie tiem Ogres tehnikuma audzēkņiem, kuri plašajās un gaišajās darbnīcās strādāja ar koku, gaumīgajās klasēs veidoja dizainu, strādāja modernā mācību virtuvē.

Aprīlī uz Atvērto durvju pasākumu dosies tie Bebru pamatskolas skolēni, kuri mācības turpinās Ogres tehnikumā, un tādu, šķiet, būs vairāki.

Linda Šmite, 9. klases audzinātāja

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top