Lapas karte
AA+A++
A AAA

Dāvana Likteņdārzam

15.11.2013

p1280083.jpgLiec, Laimiņa, man mūžiņu, Liec liepā, ābelē: Kā liepai man izaugt, Kā ābelei noziedēt. Dainu latvietis mēru savai dzīvei bieži ņēmis no koka. Mūsdienu latvietim joprojām koks nozīmē ļoti daudz. Koks ir spēka, pamatīguma, pilnvērtīgas, tikumīgas dzīves simbols.

Bebru pamatskolas 1. – 4. klases skolēni mājturības stundās gatavoja kolektīvu darbu – dāvanu Likteņdārzam, kurā augs simtiem visdažādāko koku kā dzīva, zaļojoša piemiņa Latvijai zudušajiem cilvēkiem. To izprotot un apzinoties, bērni kopā ar skolotāju Ligitu Locāni izveidoja ābeli visos četros gadalaikos. Strādājot tikai ar dabas materiāliem, grieza, līmēja, no īstām koka mizām izveidoja ābeles stumbru un zarus.

Tātad radās pavisam četras ābeles: kaila ziemā, pumpurojoša un ziedoša pavasarī, zaļiem ābolēniem pilna vasarā un gataviem, nobriedušiem augļiem pārbagāta rudenī. Nu skolēniem ir uzskatāms piemērs, kā dzīvot – skaisti un dāsni: „Kā liepai man izaugt, kā ābelei noziedēt.” Ābele nepatur sev neko. Ābele dalās savā bagātībā. Ja tā nedarītu, aizietu bojā. Zari salūstu no ābolu smaguma. Kaut cilvēks to biežāk atcerētos!

Skola tagad ieguvusi par vienu gaumīgu noformējumu vairāk. Vislielākais prieks par to, protams, pašiem radītājiem.

Linda Šmite

Dzintras Sniedzes foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top