Lapas karte
AA+A++
A AAA

Bebru pamatskolas skolēnu rudens ekskursijas

30.09.2013

p1270737.jpgBebru pamatskolas skolēnu ekskursijas aizvien izvērtušās par teicamu palīglīdzekli karjeras izglītībā. Katra brauciena laikā tiek iepazītas vairākas profesijas, ražotnes – cilvēki, teicami sava aroda pratēji.

Šī gada rudens ekskursija 1., 2. un 4. klasi (audzinātājas L. Locāne un L. Haritonova) aizveda uz Ķeipeni, kur piparkūku ražotnē skolēni uzzināja, kā nodibināt ienesīgu un stabilu ģimenes uzņēmumu. Ķeipenes bijušajā dzelzceļa stacijas laukumā Kino muzejs sniedza priekšstatu par kino vēsturi. Izšūpojušies Šūpoļu parkā, skolēni pastaigājās pa Meža taku Jumpravā, vērojot koku sugu daudzveidību.

3. klase (audzinātāja Dz. Karlsone) šoruden Kokneses „Mazajā Kāpā” ar lielu aizrautību vēroja, kā top ādas jostas, somas, grāmatu vāki, un arī paši savas rociņas iemēģināja ādas apstrādē, darinot atslēgas piekariņus. Pērses krastā pie ugunskura iebaudījuši tēju un maizītes, viņi ceļu turpināja, lai nonāktu Staburaga piemiņas vietā pie Dieva auss, kurā katram bija iespēja iečukstēt savu karstāko vēlēšanos. Salas novada SIA „Dona” mazos ekskursantus iepazīstināja ar maiznieka profesiju. Tagad bērni zina, kas ir plaucēšana, rūgšana, cik tonnu maizes šai ceptuvē izcep diennaktī. Un kas gan var izstāstīt, kā smaržo tikko cepts maizes kukulītis!

6. un 8. klase (audzinātāja L. Šmite) ekskursiju plānoja tā, lai patīkamo apvienotu ar lietderīgo. Ogres dendroloģiskajā parkā apskatīja visdažādāko koku un košumkrūmu sugas, uzkāpa skatu tornī, lai pavērtos uz Daugavu no augšas. Latvijas televīzijā skolēni iepazinās ar televīzijas raidījumu uzņemšanas studijām, iejutās to aktieru lomās, kas tēlo raidījumā „Kas te? Es te”. Pēc komēdijas noskatīšanās kinoteātrī „Forum Cinemas” skolēni vēl paguva pārtapt par militāristiem un pārbaudīt savus spēkus peintbola spēlē Mežaparkā.

Zelta rudenim pretī uz Zemgali kuplā skaitā devās 5. – 9. klašu skolēni, kur Tērvetes dabas parkā iepazina gandrīz 100 koka skulptūru un veidojumu, satikās vēlreiz ar Annas Brigaderes pasaku varoņiem, izpriecājās Rotaļu laukumā. Zemgales līdzenumus vislabāk bija vērot no jaunā 30 m augstā skatu torņa, uz kuru aizveda burvīgais Pasaku vilcieniņš. Ilgas pastaigas izvērtās pa Pasaku mežu, Raganas silu, kur jautra ragana visus cienāja ar savu īpašo tēju. Ļoti piemīlīga parkā ir tā daļa, kur mitinās rūķi ceļotāji un zemes rūķi, kas ir visvecākie parka iemītnieki. Ja Tērvetes dabas parkā vēlas iziet visas takas un apskatīt visus jaukumus, kājām jānostaigā 30 km.

Informāciju apkopoja „Bebrēns”

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top