Lapas karte
AA+A++
A AAA

Bebru pamatskolas 5. un 7. klases ekskursija 18.oktobrī

24.10.2019

18_10__5.jpgeraf_logo_3.jpg18.oktobra rītā Bebru pamatskolas 5. un 7. klases skolēni devās ekskursijā Eiropas projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001, '"Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros un apmeklēja karjeras attīstības atbalsta pasākumus “Darba devēji Latvijā”-SIA “Getliņi EKO un  "Mēness aptieka".

Sākumā skolēni devās uz Rumbulu uz SIA “Getliņi EKO”, lai iepazītos ar uzņēmumu, kas apsaimnieko lielāko cieto sadzīves atkritumu poligonu Baltijas valstīs. Tas ir arī viens no modernākajiem Eiropā. Te atrodas arī atkritumu šķirošanas rūpnīca. Skolēni guva priekšstatu par to, kāpēc rūpēties par vidi ir labi, kāpēc ir jāšķiro atkritumi un kāpēc ir nepieciešams tos  samazināt. Šajā uzņēmumā tiek ražota elektroenerģija un siltumenerģija, ko izmanto gurķu, tomātu un ziedu audzēšanā, kā arī tiek nodrošināta visu iekārtu darbība. Paldies gidam par interesanto stāstījumu, dāvaniņām un ieskatu videi draudzīgā uzņēmuma darba procesā.

  Tālāk mūsu ceļš vijās uz "Mēness aptieku" Rīgā. Tas ir uzņēmums, kas iekļaujas veselības aprūpes jomā. Apmeklētā aptieka Vienības gatvē 49 nodarbojas arī ar zāļu izgatavošanu. Aptiekas vadītājas interesantais stāstījums par farmaceita profesiju, tās iespējām pastāvīgi pilnveidot savas zināšanas un prasmes, lai varētu efektīvi pielietot tās savā darbā rūpējoties par saviem klientiem, lika aizdomāties par šī darba lielo nozīmi un svarīgumu. Skolēni guva izsmeļošas atbildes uz viņiem interesējošajiem jautājumiem. Sirsnīgs paldies aptiekas vadītājai par sarūpētajām dāvaniņām.

Interesanti pavadīta diena pilna ar daudzveidīgiem iespaidiem, pārdomām par nākotnes profesiju, par izvēles iespējām. Bet galvenais atzinums –  tikai centīgi apgūstot zināšanas ikviens var sasniegt savu dzīves mērķi.

Sagatavoja: 7.klases audzinātāja Dzidra Žmuidene un pkk Olita Ruža

 

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top